Az új blogom megnyitotta kapuit a prológussal! Nézzetek be, ha van kedvetek: Katt!
Nos... nem tudok mit hozzáfűzni, csak annyit, hogy jó olvasást!
U.I.:Nézzetek be a Dalszövegek oldalra, ahol teljes egészében leírtam/leírom a történetben szereplő dalokat.
Hogy
lehet az, hogy az egyik pillanatban minden rendben van, a másikban pedig minden
összeomlani látszik? Mert amikor azt hiszed ennél jobb már nem lehet, jön
valami, ami a fellegekbe repít, majd valami ami földre taszít. Ez az élet.
A
videónk aratott. A rajongóink imádták, a szüleink pedig az egekbe dicsértek
minket. Kaptunk négy nap szabadságot, amit otthon töltöttünk. Illetve én inkább
a kórházban, Logan mellett. De elmentünk a régi iskolánkba is, és beültünk pár
órára. Mr. Smith még mindig utál. Amit nem csodálok, hisz lehúztam a klotyón a
parókáját, még egy éve. Milyen szép idők voltak azok… Logan állapota javul, és
az orvosok szerint nemsoká fel is fog ébredni. Remélem. Elmentünk abba a kis
kávézóba, ahol először felléptünk, és énekeltünk pár régi számot nosztalgiázás
kép. Kaptunk egy-egy ingyen sütit -itt árulják a világ legjobb fánkját. Persze
anya kiakadt, amiért a „barátomat” nem hoztam magammal, de mondtam neki, hogy
sok dolga van –gondolom igazam van-, és hogy legközelebb mindenképpen
elrángatom. Most jogosan felmerülhet bennetek az a kérdés, hogy hazudtam a
szüleimnek? Hát… Volt más választásom? Nem nagyon. De anya szerintem sejt
valamit, mert furán nézett rám. Bár az lehet, hogy a bokám miatt volt. De
most már minden rendben, mert tegnap levették azt az izét, így a lábam újra
szabad.
Most
éppen egy kávézóban ülök, és a füzetem fölé hajolva írogatok:
A testemet átjárja a zene,
S annak minden egyes üteme.
A szívem máris nagyobbat dobbant,
Amikor kicsit rád sandítottam.
Szerintem
nem is olyan rossz. Remélem a többieknek is tetszeni fog. Belekortyoltam a
kávémba –ami mellesleg rég kihűlt, ugyanis már egy fél órája tuti itt ülök.
-Szia.-ült
le mellém egy srác. Egy helyes srác.
-Szia.-köszöntem
vissza.
-Miért
üldögél egy ilyen csinos lány egyedül?-kérdezte pimasz mosollyal.
-Miért
hiszi minden pasi azt, hogy ha egy csaj egyedül ül, akkor szingli.-merengtem
el.-Vagy miért hiszik azt, hogy egy ilyen ostoba szöveggel bevágódhatnak?
-Szóval
nem vagy szingli?
-Eltaláltad.-vigyorogtam
rá.-Charlie vagyok.
-Ethan.
És mi járatban erre? Már ha szabad tudnom.
Sokat
beszélgettünk még, és azt hiszem felfogta, hogy van „barátom”, és már csak
haverként tekint rám. Sok dolgot elmondtam neki, mert úgy érzem benne megbízhatok.
Persze a titkot nem mondhatom el, szóval az biztonságban van. Telefonszámot
cseréltünk, és egy „Majd beszélünk!” után elváltak útjaink. Egyenesen a
stúdióba mentem, ahol már mindenki ott volt.
-Bocsi
a késésért.
Az
utolsó simításokat végezzük már a lemezen, szóval nemsoká akár piacra is
dobhatjuk. Nagyon várom már, hogy mit szólnak majd a rajongók. Li és Kenzie is
idegesek emiatt, hiszen ez egy fontos lépés a karrierünkben.
-Min
dolgozol ilyen lázasan?-huppant le mellém Kenzie.
-Csak
egy dalon.-vontam vállat, majd visszasüllyedtem füzetembe.
-Milyen
dalon?
Megráztam
a fejem, jelezve, hogy nem fontos. Ő csak vállat vont, majd arról kezdett
fecsegni, hogy mennyire várja a lemez kiadását. Közben Valerie is megérkezett,
de nem egyedül. Egy 10 év körüli lány jött mögötte, hatalmas vigyorral az
arcán.
-Lányok,
ő itt Melanie. A mai napot veletek fogja tölteni.-jelentette be.
-Miért?-tettem
fel egyből a legfontosabb kérdést.
-Mert
ő az a szerencsés, aki megnyerte az egy napot veletek.
-Ez
király. Egy rajongóval tölthetjük az egész napot!-lelkesedett Li. Én is magamra
erőltettem egy mosolyt, de az hamar lefagyott az arcomról, amikor Ashton
megjelent az ajtóban.
-Nem
akar még valaki jönni? Túl kevesen vagyunk ebbe a nyomorult szobába!-motyogtam.
-Neked
is szia.-fintorgott rám. Visszafintorogtam, mire a kiscsaj furán méregetett
minket. Remélem ő nem olyan sikongatós, bőgő fan. –Szia. Te ki vagy?
-Melanie.
-Ha
ő is megkérdezi, hogy te ki vagy, én halálra röhögöm magam!-vágtam közbe
nevetve.
-Marha
vicces. De az a kislány el volt tájolva, ha ilyen világsztárokat nem ismer fel,
mint én.
-Világsztárokat?
Ez csak egy vicc ugye?
-Ne
is foglalkozz velük. Mindig ugratják
egymást. Bár ma igazán abbahagyhatnák.-nyomta meg az utolsó mondatot Kenzie.
Kezeimet magam elé emeltem védekezésképp, majd odamentem „barátom” mellé, és
egy szájra puszi után egy ’megfelel?’ vigyort villantottam Kenziere. Megforgatta
a szemét, és rámosolygott a kislányra.-Mit szeretnél csinálni?
-Nekem
mindegy. Csináljátok azt, amit mindig.-vont vállat. Eldobom az agyam ettől a
csajtól.
-Mi
lenne, ha hazamennénk, beszélgetnénk, aztán elmennénk a ma esti koncert
helyszínére, és ott körbevezetnénk? Megnézheted a hangpróbát, és a VIP részből
nézheted majd végig a koncertet.
-Tényleg?-nézett
csillogó szemekkel Lire. Ő csak mosolyogva bólintott, mire Melanie boldogan
ugrálni kezdett. Jesszum.-És Ash is jön?
-Ez
egy remek kérdés. Ash, te is jössz?-fordultam az említett felé.
-Menjek?-nézett
rám kérdőn. Én csak megvontam a vállam, hogy jöhet ha akar.
Végül
mind a hatan (Kenzie, Li, Mel, Valerie, Ash és én) elindultunk hozzánk.
Melaniet körbevezettük a házban. Megmutattuk a szobáinkat, a lányok a
gardróbjaikat, én meg a minikönyvtárat, amit a gardrób helyett csináltam. Maria
elővette a fagyit –amit sunyi módon eldugott előlünk-, és a kanapén ülve elfogyasztottuk,
miközben beszélgettünk. Mindenről esett szó, a koncertektől kezdve, a lemezen
át, a magánéletünkig mindenről. Azután mentünk a koncert helyszínére, ahol
csatlakozott hozzánk a 5SOS többi tagja. A hangpróba simán ment, így
elkezdhettünk készülődni a koncertre. Ami nálunk annyiból áll, hogy az
ideg összeroppanás szélére sodorjuk a stylistokat, és a sminkeseket.
-Nem
tetszik a póló. Nem lehetne inkább ez?-mutattam fel egy másikat.
-De
az nem illik a nadrághoz.
-Akkor
legyen másik.
-De
ami ahhoz illene, nem tetszik. De akkor válasszunk másikat. Ehhez mit szólsz?
Szenvedések
árán végül megtaláltuk a tökéletes szerelést. Mikor már mind készen lettünk,
kizavartunk mindenkit az öltözőből, csendet kérve. Minden koncert előtt teljes
csendben töltünk pár percet, hogy lecsendesüljön a tudatunk.
-Jók
leszünk.
-Minden
rendben lesz.
-Akkor
kezdjük.
Kimentünk
a szobából, és a színpad felé mentünk.
-Hello,
mindenki!-kiáltott a mikrofonba Kenzie.
-Ma
egy különleges vendég is itt van. Melanie eltöltött velünk egy nagyszerű napot.
Reméljük ő is jól szórakozott velünk, bármennyire is mutattuk meg neki mennyire
nem normálisak vagyunk.-nevetett Li. A tömeg hangosan sikított, amikor
belekezdtünk a koncertbe. Ezt is végighülyültük. Eljátszottunk pár számot, majd
egyet akusztikusan is. Beszélgettünk a rajongókkal, ugrattuk egymást. Csak a
szokásos dolgok. Kifáradva vonultunk le a színpadról, egyenesen átöltözni.
Elköszöntünk Melanietól, és rohantunk haza letusolni. Szépen szólva is bűzlöttünk.
Fél
óráig áztattam magam, majd összegyűltünk a nappaliban ünnepelni, ugyanis a
lemezünk kiadásának időpontja hivatalosan is megvan.
-Akkor
igyunk arra, hogy az első lemezünk most már biztosan kikerül a polcokra.-emelte
magasba a poharát Kenzie.
-És
igyunk arra is, hogy túl vagyunk sok nehézségen, és végre minden
rendben.-mondtam.
-És
arra is, hogy egymásra mindig számíthatunk. És itt most nem csak magunkról
beszélek. Legyen szó Taylorról, vagy rólatok srácok. De mégis a szüleinknek
tartozunk a legnagyobb köszönettel, hisz nélkülük nem itt tartanánk.
Összemosolyogtunk,
majd koccintás után megittuk poharaink tartalmát.
-Bocsánat.-kértem
elnézést, amikor megszólalt a telefonom.-Anya. Baj van?
-Kincsem.
Apádat meglőtték.
Folyt. köv…

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése