Ledöbbenve
meredtem menedzseremre, aki vigyorogva bámult rám. Lassan elmosolyodtam, ami
vigyorba ment át, majd megöleltem a világ legjobb menedzserét, aki mellékesen
az enyééém!
-Ez
fantasztikus!
-Ugye?
Képzeld el mennyi ember előtt fogsz majd fellépni, mennyi helyszínem. Rengeteg
rajongóval találkozhatsz majd, ráadásul mindezt egy jó baráttal.
-Igen.
Ez állati.-haraptam be alsó ajkam magam elé bámulva. Turnéra mehetek,
beutazhatom a világot –végül is már egyszer volt turném, ráadásul a lányokkal
nagyon jó volt-, és mindezt Taylorral, aki remek csaj, de… De mi lesz
Ashtonnal? Mi lesz a kapcsolatunkkal, ha én elmegyek, ki tudja hány hónapra?
Kibírjuk majd? Vagy megint szakítanunk kell? Persze, a távkapcsolat működhet,
nézzük csak Elisa és Dan kapcsolatát. Ők is jól megvoltak. Akkor mi is
meglehetünk. Remélem…
Elmélkedésemből
telefonom rántott ki, ami enyhén hozta rám a szívbajt.
-Te
idióta, nem normális, hülye seggfej.-estem neki a vonal túlsó végén lévő
személynek. Fogalmam sem volt ki is az, nem néztem meg.
-Én
is szeretlek.-nevetett azon az eltéveszthetetlen –ez de hülye szó-hangján.-Bár
kicsit más fogadtatásra várok a csajomtól, de…
-Bocsánat,
csak hangos volt a csengőhangom, és megijedtem.
-Semmi
baj. Egyébként azért hívlak, mert gondoltam elmehetnénk valahova este.
Bár…tudom, hogy jobb szeretsz otthon lenni, összebújni, megnézni egy filmet,
pizzát enni, aztán csiki csatázni, ami csókcsatába megy át, aztán…
-Oké,
tudom mire gondolsz!-állítottam le.
-Maradjunk
otthon. Van egy meglepetésem.-mondta titokzatosan.
-Meglepetés?-fagyott
le arcomról a mosoly.-Hát az nekem is van.
-Alig
várom már, hogy újra megcsókolhassalak.
-De
hisz csak reggel váltunk el!
-Tudom.
Miután
letettük, Ann felpörögve sorolta a helyszíneket, amik eddig megvannak. Elmondta
milyen ötletei vannak a koncertekkel kapcsolatban, a ruhaötleteit, meg minden
mást, amire nem igazán figyeltem oda.
Meglepetés?
Miféle meglepetés? Ugye nem olyan meglepetés? Mert én még nem
akarom… Nem állok készen rá. Még túl fiatal vagyok, és…és ott a karrierem, na
meg mit szólnának a rajongók? Szakítás helyett az eljegyzés hírével rontanánk
rájuk? Ez abszurd. Nem az, nem attól félek, hogy nem jönne össze. Nem benne nem
bízok. Magamban nem vagyok biztos. Én még nem állok készen erre, és mi van, ha
ezzel megbántom? Ha ezzel megint veszekedést generálok, és annyi! Jesszusom,
borzalmas vagyok. Hogy szerethet engem egyáltalán? Hogy visel el, amikor
ennyire hárpia vagyok?
-Charlie.
Nem is figyelsz.-fonta össze karjait mellkasa előtt.
-Bocsi,
csak elgondolkoztam.
-Min?
És
elmeséltem neki mindent. A meglepetés, a kételyeim, a gondolataim. Hogy félek
a turnétól, mert ez tönkretehet mindent, miközben ez nagyot lendítene a
karrieremen. Elmondtam, hogy nagyon szeretem Őt, de én nem állok készen ilyen
nagy lépésre. Sose voltam jó az ilyenben. Mindig Logan hallgatta meg a
problémáim, ő adott tanácsot, ő vigasztalt. De most a lányokat sem tudom
megkérdezni, mert Li még a nászútján van, Kenzie meg rátalált a testvérére, és
vele tölt minél több időt. Ann az egyetlen, aki most segíteni tud, szóval
kiöntöttem neki a szívem.
-Jaj,
drágám. A szerelem bonyolult dolog, de nem ennyire. Beszéld meg vele ezt, mondd
el neki az érzéseid. Biztosan megérti, hisz szeret. Csak légy vele őszinte, és
akkor nem lesz baj.
Igaza
van. Csak őszintének kell lennem, és akkor nem lesz baj. Azt hiszem…
A
stúdióból kicsit későn szabadultam, így sietnem kellett. Fogtam egy taxit, és
elvitettem magam a szállodához.
Tudniillik
visszajöttünk Sydney-be, mert itt szerettem volna befejezni a lemezem. Bár a
nagyobb indok az Ash, de…
Mire
a liftekhez értem, majd összerogytam a fáradtságtól. Megnyomtam az emeletem
gombját, majd hátam nekietettem a lift falának. Csak nyugi. Ne feledd, őszintén! Csilingeléssel jelezte megérkezését
a szerkezet, így kiszállva belőle, előkotortam a kártyát, és lehúztam azon a
leolvasón, vagy mi a szösz az. Kinyílt az ajtó, amit csak a lábammal rúgtam be
magam után. Leküszködtem magamról a cipőm, a táskám ledobtam a kanapéra, majd
arccal előre ledőltem rá. Pár másodpercig élvezhettem a pihenést, mert valami
–bár lehet valaki-elkezdte nyaldosni az arcom. Kíváncsian fordítottam oldalra a
fejem, ahol egy barna szempár nézett vissza rám. Felültem, és felvettem az
ölembe a cukiságot.
-Hát
te, aranyom? Tudtommal a buldogok nem bukkannak fel csak úgy. Várj! Ugye te a
tündérkeresztanyám vagy? Lány vagy egyáltalán?-emeltem fel. Nem, fiú.-Akkor
tündérkeresztapa?-tippeltem.
-Meglepetés.-bukkant
fel Ashton.
-Te
hogy kerülsz ide?-pattantam fel –persze a kutyust nem dobtam a földre-, és
rohantam hozzá. Karjaiba kapott, és ajkait az enyémekre tapasztotta. A kutya
rohant utánam, és a lábamnak dörgölőzve adta tudtomra akaratát: vele
foglalkozzak. Nevetve húzódtam el szerelmemtől, majd felkapva a kis édest,
simogatni kezdtem.-És ő?
-Ajándék.
Gondoltam megleplek. Tudom, hogy mindig is akartál egy buldogot, szóval…
-De
miért? Mármint, köszönöm, csak…
-Nem
is lephetlek meg csak úgy?-tettette a felháborodottat.-Egyébként nincs semmi
hátsószándékom. Csak keveset vagyunk együtt a stúdiózások miatt, gondoltam ő
majd pótolja kicsit szerény személyem hiányát.
-Persze,
még ebből is a saját egód fényezése a fő.-forgattam meg szemeim. Sunyi
mosollyal pillantottam rá, majd elnevettem magam.
-Ez
nem volt szép.-nézett durcisan.-Én itt fáradozom neked, hogy meglepjelek, te
meg ezt csinálod.
-Tényleg?
Ne haragudj, én nem úgy értettem, csak feszült vagyok, sok volt ez
mára.-szabadkoztam.
-Hé.
Semmi baj. Csak vicceltem.-dörgölte orrát az enyémhez.-Gyere, üljünk
le.-vezetett a kanapéhoz.
Leült
rá, majd az ölébe húzott. Eldőltünk, a kutyus az én mellkasomon terült el, míg
én az Ashtonén. Simogatta a hátam, másik kezével pedig összefűzte ujjaink.
-Mi
történt, hogy ilyen feszült vagy?-kérdezte halkan.
Csak őszintén!
-Ann
beszélt Taylor menedzserével. Felkértek, hogy menjek vele a turnéjára.-mondtam
ki.
-Ez
nagyszerű!
-Az.
-Mi
a baj?
-Hát…
Jó ötlet ez? Mármint tudom, ez nagy dolog, meg minden. De… Mi lesz velünk?
Igen, ez amúgy is jött volna valamikor, hisz ti is mentek majd. Csak nem tudom,
hogy mit kellene most csinálnom. Vagy mondanom. Félek ettől. Félek, hogy a
távolság miatt megint szakítunk. Li meg Dan, ők másak. Nekik ment –tudom, akkor
nekünk miért ne menne.-mélyítettem el a hangom.-De mi nem ők vagyunk. Én nem
vagyok olyan erős, mint Li, én nem tudok bízni magamban. Tudod, hogy nagyon
szeretlek, de én nem érzem késznek magam a következő szinthez.-adtam ki
magamból.
-Nem
kell ilyeneken gondolkoznod. Megoldjuk. Én is szeretlek, te is szeretsz, akkor
semmi baj nem lesz. Csak bízz bennünk.
-De
nem megy. Mi van, ha megint rám tör a depresszió, és hülyeséget csinálok?-ültem
fel.
-Megoldjuk.-ült
fel ő is. Végigsimított az arcomon, majd összekulcsolta kezeinket.-Amíg
szeretjük egymást, és megbízol bennem, nem lesz baj.
-Ígéred?
-Ígérem.
A
napok hihetetlen gyorsasággal telnek. A lemezem végre elkészült, így holnap ki
is kerülhet a polcokra. Nagyon izgulok miatta, a fejemben tonnaszámra
keringenek a kérdések: Vajon tetszeni fog a rajongóknak? Vagy csalódni fognak
bennem, mert sz*r számokat írtam? Szétizgulom a fejem, Ash meg röhög rajtam.
Szerinte amúgy is túlizgulom magam. Mert ő nem izgul, amikor kiadják a lemezük?
Vagy egy új klipnél? Egy új dalnál? Persze, csak rajtam röhög, meg hogy nem
tudok figyelni. Elég… sokszor elbambulok, és hiába magyaráz gőzerővel valamit,
nem értem mit mond. Tudjátok, olyan mintha csak tátogna, én bólogatok, aztán
megkérdezem „Mit is mondtál?”. Hihi…
-Ne
izgulj már ennyire. Imádni fogják.-próbált nyugtatni Ash.
-És
ha nem? Ha nem fog nekik tetszeni, és lehúzhatom a karrierem a WC-n?-akadtam ki…öhm…sokadjára.
Eljött
a nap, amitől rettegtem. Öt perc, és kinyit az üzlet, ahol elsőként fog
árusorba kerülni a lemezem. A bolt előtt már összegyűlt egy kisebb tömeg, én
pedig a számat rágcsálva, (szerintem) ijedt tekintettel pásztáztam a kint
állókat a szemben lévő kávézóból. Ash a kezemet simogatva állt mellettem,
készen arra, hogy elkapjon, ha netán össze akarnék esni. De nem akartam –szánt szándékkal.
Kinyílnak
az ajtók, beözönlenek az emberek, odasereglenek a feltöltött polchoz, majd a
kasszánál sorakoznak. Az idegességem a tetőfokára hág, légzésem felgyorsul,
szívverésem kétszeresére nő, és talán egy rohamnak is beillene ez. Oh, tuti úgy
nézek ki, mint aki mindjárt rohamot kap, és elájul.
-Nyugalom.-ölel
át szerelmem. Legalább ő itt van, és megnyugtat –valamennyire…
-Tudooom!-mondtam
szinte nyüszítve.
Hatalmas
mosollyal távoznak a boltból, én pedig apró vigyorral reagáltam ezt le. De
vigyorom akkor lett a legnagyobb, amikor a Twitter-re felnézve megláttam a sok
tweet-et a borítóval. Rengetegen írták, hogy imádják az albumot, hogy máris
rongyosra hallgatták, és fantasztikus dalokat hoztam össze. Lelkesen mutogattam
Ash-nek őket, és ugyanilyen lelkesedéssel köszöntem meg. Amennyihez csak
bírtam hozzászóltam, kedvenceltem, amit csak lehetett. Nagy kő esett le a
szívemről, amit szerintem még a Föld másik felén is meghallottak. A szállodába
érve egyből felhívtam szüleim, akik kitörő örömmel gratuláltak. Li és Dan is
felhívott, és kuncogva osztották meg velem, hogy egy példány bizony náluk
landolt. Kenzie sajnos nem vette fel a telefont, ami kicsit elszomorított, de
gondolom fontos dolga lehetett. Sophie visítva köszöntött a telefonban, és a
háttérből tisztán ki tudtam venni, hogy igen-igen én szólok.
Most
pedig a maradék 5SOS-ra várunk, hogy idetolják a képük, ünnepelni
természetesen.
-Hali
bébik! Na mi a szitu hercegnő?-rontott be Kenzie(?) az ajtón. Őt követte Mikey,
barátnőm kezét szorongatva (?!), utána pedig Cal, a CD-m lobogtatva, Luke pedig
a sort zárta, vagy hat pizza-val a kezében.
-Hála
Isten, nincs semmi kaja, és kezdtem megéhezni…-vettem el a dobozokat.
-Nekem
nem is örülsz, csak a kaján jár az eszed?-tettette a felháborodottat Kenzie.
-Gyere
ide!-tártam kezeim ölelésre.-Ezért nem vetted fel a telefont?
-Aha.-válaszolt
egyszerűen. Nevetve toltam el magamtól, hogy megölelhessem a többieket is.
-Gratula
kiscsaj.
-Szép
volt.
-Grat.
-Köszi.-vigyorogtam.-Akkor
kezdődhet a buli?
Filmeztünk.
Meg zabáltuk a pizza-t, hülyültünk, csak a szokásos dolgok. Mint kiderült,
Kenzie és Mikey újra együtt (mily meglepő), szóval a horror film alatt a két
szerelmespár összebújt, míg Luke és Cal a
nagy és bátor férfiak, egyedül nézték végig -aztán az utolsó félelmetes
résznél sikítva borultak össze, de az egy másik téma.
Amikor
azt hittem az az idő halad gyorsan, ami a lemez előtt volt, tévedtem. Az azóta
eltelt idő sokkal gyorsabban repült el, minket egyre mélyebbre süllyesztve a
kétségbeesésbe. A turné olyan gyorsasággal jött, hogy felfogni sem volt időnk,
máris a reptéren álltunk, búcsúzkodva. Megint itt kell hagynom, megint a zene
miatt. A különbség az, hogy most tudom, ő az enyém, és a szerelmünk kibírja
majd ezt. Mert mi nem vagyunk Li és Dan, sem Kenzie és Mikey. Míg az előbb
említettek mindent kibírtak/kibírnak, az utóbb említett pár mindig visszatalál
egymáshoz. Szóval bármi is lesz a jövőben, bármilyen akadályt is kell
legyőznünk, együtt menni fog.
-Minden
nap hívlak.-fúrtam arcom még jobban nyakába.
-Rendben.-szorított
még jobban magához.
-Charlie.
Ideje felszállnunk.-zökkentett ki Ann halk hangja. Gondolom nem szívesen tette,
de fel kell szállnunk.
Sóhajtva
húzódtam el, hogy gyönyörű szemeibe nézhessek.-Hiányozni fogsz.
-Te
már most hiányzol.-villantott gyenge mosolyt.-Szeretlek.
-Szeretlek.
Utolsó
csók, utolsó érintés. Utolsó pillantás, legalábbis egy időre. Sietősen
lépkedtünk, hisz így is késésben vagyunk.
Végül
a gép ablakán kibámulva tértem magamhoz. Az odáig vezető út csupán annak a
lehetősége lett volna, hogy visszaforduljak, és soha többé ne hagyjam el ölelő
karjait. De nem lehet. Most a rajongók a legfontosabbak, akiket nem hagyhatok
cserben, bármily fájdalmas is ezt tenni. De tudom, hogy amint vége az
utazgatásnak, visszatérhetek szerelmemhez, és talán leszünk olyan szerencsések,
hogy örökké együtt lehetünk.
Sziasztok! Nos... Remélem tetszett nektek, próbáltam méltó befejezést írni, ami megfelel majd nektek. Mert a legjobbat érdemlitek, amiért oly kedvesek vagytok, hogy elolvastátok. Ez a történet volt az első, amit elkezdtem, és be is fejeztem. Nagyon közel áll a szívemhez, és furcsa, hogy most vége. Ez a 30 rész+Prológus+Epilógus, egy nagyon fontos része/darabja az életemnek. Sokszor volt ihlethiányom, de olyankor csak hallgattam a zenét, és átgondoltam, hogy miért is kezdtem el. Talán, hogy belecsöppenjek egy olyan világba, ahol minden megtörténhet. Mert ezért írunk, hogy elszabaduljunk a hétköznapok unalmasságából, egy helyre, ahol a képzeletünk szabadon szállhat. Nekem ez a történet volt az elmém szabadon engedése.
Napok óta rágódom, ízlelem és forgatom az ötletet, miszerint legyen folytatás. És... Nincs szívem itt hagyni! :( Szóval -bár azt nem garantálom, hogy egy teljes második évad lesz-, de mindenképp visszatérek még. Akár egy novella, akár egy kis szösszenet formájában. Arra gondoltam, hogy aki szeretne, kérhetne olyan novellát, ami egy történést dolgoz fel, egy másik szereplő szemszögéből. Jó ötlet?
Szeretnék köszönetet mondani, minden kedves olvasómnak, akik szántak időt, hogy elolvassák a fejezeteket, amiket szívvel-lélekkel írtam. Köszönöm a több mint 1000 oldalmegjelenítést, azt a négy feliratkozót, és minden kommentet.
35 bejegyzés van a blogon, több mint 1100 megtekintés, és rengeteg munka részemről is, és részetekről is.
Boldog húsvétot, és örömmel venném, ha kommentbe megírnátok, hogy tetszett e az írásom, vagy akár azt is, ha nem tetszett valami. Kitartás, és ne feledjétek: Legyetek rosszak!
