2014. október 19., vasárnap
...
Sziasztok! Az van,hogy a gepem elromlott,es nem tudok ma reszt hozni. Nagyon sajnalom, mert mar kesz volt a resz,de valami miatt nem tudom bekapcsolni, szoval ma nem lesz resz. Azt sem tudom mikor lesz legkozelebb, most is telefonrol vagyok. Nagyon sajnalom, es amint tudok,hozni fogom a 18. fejezetet. Sajnalom,jo ejt!
2014. október 12., vasárnap
Hogy ebből mi lesz…
Halihó! Késő van? Egy pöppet... De itt a 17.rész! És meg kell mondjam, nagyon izgulok, hogy mit szóltok majd hozzá. Szóval ha lennétek oly szívesek, hogy leírjátok a véleményetek -legyen akár jó, akár rossz (nem fogok megsértődni)-, nagyon boldog lennék.
Zene:No idea
-Nem
tudom mit mondhatnék. Ezt csak ketten tudjátok megoldani.
-Nincs
mit megoldani!-morogtam.-A helyzet egyszerű. Ashton az, akivel nem lehetek
együtt, Ethan pedig az, akivel együtt lehetek. Nem tudom mit agyaltam ezen
eddig ilyen sokat…
-Szóval
ilyen könnyen elfelejted Ashton-t?-kérdete Logan.
-Nem
tudom elfelejteni. De talán egy kicsit továbbléphetek.-rántottam meg alig
láthatóan a vállam. Igazából fogalmam sincs hogyan fogok továbblépni, de majd
meglátjuk. Remélem…
Másnap
reggel olyan voltam, mint a mosott rongy. Miután lezuhanyoztam, felöltöztem, és
rendbe tettem az ágyam, lementem reggelizni.
-Jó
reggelt!-köszöntem a bent lévőknek. A szekrényből kivettem egy tálat, a hűtőből tejet, a másik szekrényből a
műzlit, a mosogató melletti fiókból kanalat, majd a tálba öntöttem előbb a
műzlit, rá a tejet, amiket aztán visszatettem a helyükre. Felültem a pultra, és
bekaptam egy kanállal a reggelimből. Mindenki, aki a konyhában volt –Elisa,
Kenzie, a szüleik, az én szüleim és Ashton-furán nézett rám, kivéve Logan.-Mi
vam?-kérdeztem tele szájjal.
-Semmi.-vont
vállat Kenzie.
-Azon
kívül, hogy hajnali háromkor a te sikításodra ébredni nem a legjobb,
képeld!-háborodott fel Li.
-Öhm…
Bocs?-vontam fel szemöldököm.-Nem lesz több ilyen.
-És
ha mégis? Ha mostantól minden este rémálmod lesz?-kezdte a kiakadást. Általában
akkor van ez, amikor már rég nem találkozott Dan-nel. Kiakad, ordít kicsit,
aztán lenyugszik.-Elegem van tudod? Elegem van, hogy folyton olyan idióta vagy.
Nem gondolsz arra, hogy nekünk, a családodnak, milyen érzés azt látni, hogy
tönkreteszed magad? Kirekesztesz minket az életedből. Azt sem tudom mikor
mentünk el utoljára valahova csak mi hárman. Hiányzik a legjobb barátnőnk, de
te észre sem veszed, mert csak saját magaddal, meg a piti gondjaiddal vagy
elfoglalva. És én? Már lassan több mint két
hónapja nem láttam Dan-t, és baromira hiányzik! Mert az, hogy minden nap
beszélünk telefonon, skype-on, vagy sms-ben, az nem ugyan az!
-Elisa!-csattant
fel Kenzie.-A szobádba. MOST!
A
szülők csak a fejüket rázva tértek vissza reggeli koffeinadagjuk
elfogyasztásához, míg Logan szomorúan nézett a két lány után. Megértem, hisz
olyan mintha nem csak egy húga lenne –én-, hanem a csajok is. Ash értetlen
tekintettel nézett körbe, amit szintén megértek, hisz fogalma sincs mi lehetett
ez. Én ugyanolyan tempóban ettem a reggelim, cseppet sem zavartatva magam. A
zsebemben megszólaló telefonom miatt félrenyeltem a gondosan megrágott –háromszor,
max négyszer rágtam meg csak-falatot,és heves fulladásba kezdtem. Logan
hangosan felröhögött bénaságomon, de még a szüleim is elmosolyodtak (!),
egyedül Ash volt olyan segítőkész, hogy elvegye tőlem a tálat, és megveregesse
a hátam.
-Mi
van már?-vettem fel a telefonom.
-Neked
is szia. Egyébként azért hívlak, mert beszélnünk kell.
-Persze.
Már hívni akartalak, csak előbb megreggeliztem, de Li kiakadt, és amikor
megcsörrent a telefonom, majdnem megfulladtam, de jól vagyok, izé…csak… -hadartam.-Mikor
tudnál átjönni?
-Akár
most is.-vágta rá.
-Öhm…-Logan
kérdőn nézett, ahogy Ash is, a szülők pedig nem is foglalkoztak velem. Logan
felé próbáltam sugározni a tekintetemmel a helyzetet, s alig észrevehetően
biccentetten egyet vendégünk irányába. Ő csak megvonta a vállát, mire egy „ezt
nem hiszem el” sóhajt hallattam.-Gyere.
-Remek.
10 perc és ott leszek.-rakta le.
Hogy
ebből mi lesz…
-Szóval,
Ash. Meddig maradsz?-törte meg a közöttünk lévő csendet. A felnőttek halkan
pusmogtak valamiről, amiről szerintem nem akarunk tudni… És most nem perverz
dolgokra gondolok, csak… Nem tudom.
-Eredetileg
négy napra jöttem. De este felhívtak a srácok, hogy beraktak egy fotózást, így
egy nappal hamarabb kell visszamennem.-felelte egy vállrántás kíséretében. Miért
vonogatja mindenki a vállát? Ez ilyen ragályos dolog, vagy mi?
-A
munka, az munka.-bólogatott bátyám.-De legalább olyan munkád van, amit élvezel.
-Pontosan.-értett
egyet Ash. A srácok elbeszélgettek, én meg azt hallgattam, ahogyan mindenféle
bandákról beszélgetnek. A 10 perc leteltével csengettek, mire felpattantam, és az ajtóhoz siettem.
-Szia!-nyitottam
ki az ajtót, ami mögött Ethan állt vigyorogva. Beljebb lépett, levette a
cipőjét, felakasztotta a kabátját, majd miután köszönt a konyhában lévő
mindenkinek –mert időközben a lányok is visszaértek-, felmentünk a
szobámba.-Szóval…
-Én
azt…-szólaltunk meg egyszerre.
-Kezd
te.-intettem.
-Rendben.
Szóval ami tegnap történt… Nem tudom neked mit jelentett, de én szeretném, ha
több lenne köztünk, mint barátság.
-Én
is szeretném, ha nem csak barátok lennénk.-mosolyogtam kissé elpirultan.
Csak
úgy mint tegnap, most is közelebb hajolt, és újra megcsókolt.
-Akkor…Leszel
a barátnőm?
-Hááát…
Persze!-nevettem el magam. Megkönnyebbülten fújta ki a levegőt, és simított
végig az arcomon.-Lemegyünk?
Bólintott
egyet, aztán mindketten felálltunk, és lementünk a nappaliba áttelepült –eléggé
megfogyatkozott-társasághoz csatlakoztunk.
-Hol
vannak a többiek?-kérdeztem.
-Vásárolni
mentek.-válaszolt Logan.
-Hű,
úgy látom pont rosszkor mentek el.-nézte összekulcsolt kezünket Li.
-Összejöttünk.-jelentettem
be.
-Oh…Wow!
Ez nagyszerű!-mondták tettetett örömmel a lányok. Logan ellenségesen méregette
mellettem álló barátom, Ashton pedig
csak meredt maga elé. Leültünk, és Kenzie meg Li egyből faggatni kezdtek. Néha
magamon éreztem a két fiú pillantásait, amiktől kirázott a hideg. A lányok is
néztem rám néha olyan pillantással,
így egy idő után meguntam ezt, és kislisszoltam a fürdőbe. Hideg vízzel
megmostam az arcomat, és csak néztem az arcom. Mit tettem? Megbántam? Öh…ne-em?
Rosszul tettem? Lehet. Megváltoztathatom? Nem. Akkor megbántatnám. De így másokat bántasz!-világított rá a
tényre belső énem. Úgy meg magamat bántanám! És tudom, hogy nem csak nekem
lenne rossz. Aj! Sehogy sem jó semmi. Marad minden így. Legalább egy embert
boldoggá tettem!
Nagyot
sóhajtva szálltam ki aggodalmaim útvesztőjéből, majd megtöröltem az arcom, a
kezem, és utolsó pillantást vetve tükörképemre kinyitottam az ajtót. Fejemet
felemelve hátrahőköltem meglepettségemben. Ashton állt előttem, szomorú
szemekkel vizslatva. Oh, anyám. Segítség! Nagyon
rosszul venné ki magát, ha most elordítanám magam, hogy segítsen valaki?-gondolkoztam.
-Segíthetek?-köszörültem
meg a torkom. Nem válaszolt, így megpróbáltam kikerülni, de elém állt. Balra
léptem, ő jobbra –mármint neki jobbra. Én léptem jobbra, de megint elém
állt.-Abbahagynád? Szeretnék visszamenni.
-Direkt
csinálod ezt, ugye?-suttogta közelebb lépve. Szerintem még ő is hallotta, hogy
mekkorát nyeltem közelségére. Kezeit derekamra tette, és addig követett, amíg a
mosdókagyló melletti szekrénynek nem ütköztem.-Direkt kínzol, igaz? Élvezed,
hogy fájdalmat okozol?
-Semmit
nem csinálok. Nem kell mindennek rólad szólnia. Képzeld, ehhez semmi közöd.
-Biztos?-lehelte
ajkaimra.
-Biztos.-pillantottam
szájára, majd vissza szemeire. Elmosolyodott tettemre, majd ő is lepillantott
az én számra. Tekintetében a vágy tüze égett, és közelebb hajolt, hogy már csak
milliméterek válasszák el ajkainkat.-N-nem lenne szabad.
-Tudom.-csukta
le szemeit. Akaratlanul is utánoztam, és vártam, hogy megcsókoljon.
2014. október 5., vasárnap
Úgy látszik mindenben van kivétel…
Helló, helló, helló! Mizu? Én most fel vagyok kicsit pörögve, viszont azt nem tudom mitől, vagy miért... A lényeg viszont az, hogy itt a 16. fejezet! Istenem, mindjárt itt a huszadik. Egyébként szerintetek hány fejezet legyen még? Én olyan 9-re gondoltam. Azért 25 fejezet elég nem? Mondjuk ha ennek a történetnek vége, tervezem a következő blogot! Addig is jó olvasást, és kitartást a hétre!
-Nem
értelek.-rázta a fejét Charlie..-Idejössz, mérföldeket utazol, és most
megsértődsz, és mennél vissza? Egyszerűen fel sem tudom fogni, hogy miért vagy
itt. Hogy jutott eszedbe idejönni?
-Mert
szeretlek, a francba is, hányszor kell még elmondanom, hogy felfogd?-emeltem
fel a hangom.-Szerelmes vagyok beléd, és bármennyire is akarod, nem tudlak
elfelejteni!
-Te
meg azt fogd fel, hogy nem lehetünk együtt, bármennyire is szeretnénk! Én
Londonban élek, te pedig több ezer kilométerre innen. Mégis hogy lehetnénk
együtt?
-Távkapcsolat?
Elisa és Dan is megvannak, nem?
-Nem
te hallgatod Li sírását éjjelenként, nem te vigasztalod, ahányszor csak eszébe
jut Dan, és hogy nincs mellette. Nem tudod, milyen úgy élni, hogy a szerelmed
egy másik kontinensen talán talál egy másik személyt, aki jobb nálad. Nem tudsz
semmit erről. De én igen. Tudom milyen a távkapcsolat,és bármennyire is mutatja
magát boldognak Li, én tudom, hogy mennyit szenved. Épp elég ennyi szenvedés,
hát még ha azon kellene aggódnom, hogy megcsalsz-e.
-Szóval
ezt nézed ki belőlem. Hát kösz, hogy ennyire bízol bennem! Azt se tudom minek
jöttem. Hogy lehettem ilyen hülye, hogy azzal hitetgettem magam, hogy te egy
kedves lány vagy. Mekkorát tévedtem. Egy szívtelen szörnyeteg vagy.
-Ha
csak azért jöttél, hogy sértegess, akkor nyugodtan távozhatsz!
-Semmi.-mondta
ridegen Charlie.
Jeges
pillantása a levegőt is megfagyasztotta bennem. Lefagyva álltam vele szemben, miközben
Kenzie kioktatott minket.
∞
Mégis
mit képzelt? Hogy idejön, én meg meghatódottságomban a nyakába vetem magam? Hát
bocs, de ez nem jött be. Ethan teljesen ki is ment a fejemből, de úgy gondoltam
majd másnap felhívom. A másik Ethan volt az, akit este –mikor már mindenki elaludt
(Ash az egyetlen vendégszobát kapta)-felhívtam, hogy kibeszéljem a mai napot.
Sophie vette fel, aki azonnal kifaggatott.
-Hogy
veled mindig csak a baj van!-reagálta le monológom Ethan.-Nézhetsz rám olyan
gyilkos tekintettel, amilyennel akarsz, de azt nem mondhatod, hogy nincs
igazam.
-Azt
nem mondtam.-mondta Sophie.
-Öhm…
Srácok, jó lenne ha most az én problémámról lenne szó, szóval ha lehet, ne
akkor nyírjátok ki egymást, amikor vonalban vagyok.
-Bocs.
Egyébként nem tudom mit mondhatnék. Szerintem hallgass a szívedre.-közhelyelt
Sophie. Kösz…
-Lehet
ez az átlag lányoknál beválik drágám, de Charlie az ilyeneket túlagyalja, és
még rosszabb lesz. Szóval szerintem higgadjatok le, beszéljétek meg, aztán majd
meglátod mi lenne a legjobb mindannyiótoknak.
Ethan
azért tud jó tanácsokat adni, mert ismer. Minden rezdülésem tudja mi, így nem
esik nehezére mindig a megfelelőt mondani. Úgy látszik mindenben van kivétel…
-Ethan.
Nem tudom megbeszélni vele, mert mindig veszekedés lesz a vége. Egyszerűen nem
hajlandó megérteni engem.
-És
arra még nem gondoltál, hogy te értsd meg őt?
-Én…
Nem tudom. Nem akarom ezt az egészet, mert a szerelemmel csak a gond van.
Legalábbis nálam. Sose jön össze.
-Jaj,
Charlie. Egyszer mindenki boldog lesz. Mint mi, ugye?-gügyögte legjobb barátom.
-Pontosan.
-Srácok?
Itt vagytok még, vagy már szegény ágyat boldogítjátok?
-Hehehe.
Csak féltékeny vagy, amiért lecsaptak a kezedről. Hidd el, tudom milyen szörnyű
lehet azt hallani milyen boldog vagyok, miközben te két olyan senki miatt
szomorkodsz. De sajnos lekéstél rólam, a szívem már foglalt.
-Oh,
most törted össze a szívem.-mondtam megjátszva a szenvedőt, pedig belül majd
megpukkadtam a nevetés visszatartásától.-Jól van szerelmeseim, én mentem
aludni. De ha lehet, még nem akarok keresztanyuka lenni.
-Pedig
úgy terveztük nyolc hónapot adunk, hogy felkészülj, de akkor így jártál.
-Neked
is jó éjt szívem napsugara!-mondta lányosan Ethan.-De most leteszem, mert meg
kell leckéztetnem az asszonyt.
-Sok
sikert, Sophie.
-Sok
sikert, Charlie!
Miután
letettem a telefonom, bevackoltam magam a takaróm alá, és egyetlen,
legkedvesebb plüssállatom magamhoz szorítva lehunytam a szemem.
-Jó
éjt, Fluffy úr. Remélem segítesz kitisztítani a fejem.
Hirtelen egy nagy házban találtam magam. Nem
tudom hol, vagy miért, egyszerűen csak itt vagyok. Hangok szűrődtek ki
valahonnan, én pedig kíváncsiságomban elindultam a hangok felé. Beléptem a
szobába, amely első ránézésre egy nappali. Elhaladtam egy tükör előtt, és
amikor belenéztem, magamat láttam, de valahogy mégsem. A hajam barnán omlott a
vállamra, és egy szürke póló volt rajtam egy farmerrel. Ez én vagyok? Beléptem
a helyiségbe, ahol ott voltak a szüleim, a tesóm, a lányok-eredeti hajszínnel-,
és meglepetésemre a 5SOS srácok is. Mindenki mosollyal az arcán fogadott engem.
Ash felállt és idelépett hozzám, majd puszit nyomott a számra (???) és
odahúzott a kanapéra. Most mi van? Összezavarodottan néztem körbe a sok
mosolygó emberkén, mert halvány lila fogalmam nem volt minek is van itt
mindenki. És miért vagyunk ilyen idétlenül felöltözve a lányokkal? És mi a jó
büdös istenért barna a hajam? Utálom a színét! Olyan unalmasan…unalmas. Az
egyik pillanatban még ültem, a másikban pedig már álltam. Kikerekedett szemekkel
néztem az előttem térdelő fiút. Mi van?!
-Sokat gondolkoztam, hogy mikor lenne
megfelelő az idő. De nem tudok várni addig. Szeretlek, és én lennék a világon a
legboldogabb, ha a feleségem lennél. Hozzám jössz?
Sikítva
ültem fel az ágyban. Szívem kétszeres sebességgel dobogott, és félő volt, hogy
kiugrik a mellkasom fogságából. Logan szaladt be a szobámba, miután az ajtót
hangos csattanással kivágta. Lerogyott mellém, és magához szorítva
nyugtatgatott. A lányok is beértek, ahogy a szülők is. Aston már Logan mögött
beesett a szobámba, így most ő is mellettem ülve, aggódón néz.
-Jól
van, Chars, itt vagyok.-suttogta a fülembe bátyám. Úgy kapaszkodtam belé,
mintha ő lenne a mentőövem, miközben én a tengerben küszködöm a túlélésért. A többieket
kiparancsolta a helyiségből, bár Li, Kenzie és Ash kicsit nehezen mentek.-Semmi
baj. Csak rémálom volt. Most már minden rendben. Elmondod mit álmodtál?
-Jaj,
Logan! Nem értem miért álmodtam ezt. De nem ez az első. Már álmodtam ezt
egyszer. Akkor volt, amikor Ash először nálunk aludt. Én…én…
-Jól
van. Mond el. Jobb lesz, ha kiadod magadból.
Bólintottam,
majd miután kifújtam az orrom, elmeséltem az álmom. Elmondtam minden
mozzanatot, minden gondolatot, ami bennem kavargott. Ő csak csendben hallgatott,
és simogatta a hátam, nyugtatásképp.
2014. október 1., szerda
Hiányzott a hangja, és most, hogy hallom, nem akarom elengedni.
Meglepetés! Mivel ma ünneplem tizenötödik szülinapom, gondoltam én adok nektek egy meglepi részt. Szóval a -micsoda véletlen- 15. rész itt van :). Remélem örültök neki. Azt nem tudom megmondani biztosra, hogy vasárnap lesz e rész, azt majd még meglátom. Addig is jó olvasást!
Zeneajánlás:Alone
-Persze! Hogy hívják?-húztam
elő a zsebemből a minitollat, ami mindig nálam van. Valahonnan egy lapot
varázsolt elő, amin hamar a nevem virított, egy szívecskével, és egy „Boldog
szülinapot Anabell!”.-A lányok nevében is boldog szülinapot kívánok neki,
remélem átadod.
Zeneajánlás:Alone
-Igen… Én… Rosszat álmodtam,
és csak azért hívlak, hogy megkérdezzem jól vagy-e. Izé… nem kellett volna,
tudom, de nagyon megijedtem.-magyarázkodtam.
-Miért nem kerestél eddig?-kérdezte pár néma pillanat után.
-Én… csak… sajnálom, nem
kellett volna felhívjalak.-sóhajtottam.
-Nekem kellett volna, tudom.
-Nem. Jól tetted, hogy nem
hívtál…
-Mert így nem kellett tovább hazudoznod, igaz?-vágott közbe
gúnyosan.
-Nem, én…-Ha most elmondom az
igazat, csak még nehezebb lesz minden. De nem tudok neki hazudni…
-Mindegy. Van még valami, vagy csak ennyi?
Szóra nyitottam a szám, de
hang nem jött ki rajta. Nem tudtam mit kellene mondanom. Hogy szeretem, de nem
kellene, mert nem szabad? Vagy, hogy hiányzik? Egyik sem jó megoldás, de nem
akartam, hogy letegye. Hiányzott a hangja, és most, hogy hallom, nem akarom
elengedni. Ez a pár nap maga volt a pokol nélküle, és végre felhívtam, hallom a
hangját, és ennek mindjárt vége.
-Hát akkor… Szia Charlie. Én… sz-szeretlek…
-Én is szeretlek!-mondtam még
mielőtt letette volna.
-Tessék?
-Jaj, én ezt nem bírom tovább.
Szeretlek, és hiányzol.-törtem ki. Szinte láttam magam előtt meglepődött arcát,
ahogy felfogta szavaim.
-Charlie.-nyitott be
Li.-Indulnunk kell a fotózásra.
-Csak egy percet kérek
még!-mutattam fel mutatóujjam. Bólintott, majd kiment.-Mennem kell.
-Jó…Nekem is menni kéne aludni…
-Istenem. De hülye vagyok, az
időeltolódás.-csaptam a homlokomra. Teljesen kiment a fejemből, hogy Londonhoz
képest 10 órával később van náluk. És mivel nálunk fél kettő van...-Sajnálom,
felkeltettelek?
-Nem. Épp most értem fel a szobámba.-nyugtatott meg.
-Akkor… Jó éjt. Álmodj
szépeket, repkedő bogarakat!-idéztem az Oroszlánkirályból Pumba mondatát.
-Most már meglesz. Nektek pedig jó fotózást. Charlie. Még beszélünk,
ugye?
-Nem tudom. Majd meglátjuk.
Nagy nehezen bontottuk a
vonalat, én pedig lekényszerítettem magam a lépcsőn. Elindultunk a fotózásra,
ahol remélem rendbe tudnak szedni, mert olyan vagyok, mint egy zombi.
A fotózás remekül sikerült,
habár kicsit elcsúsztunk, mert időbe telt rendbe szedni. Hehe… És mint mindig,
most is jött a bonyodalom (forrása).
A fodrásztól mentem hazafelé
–visszaváltottam zöldre-, amikor véletlen nekimentem valakinek.
-Jaj, bocsánat!-mondtam
azonnal. A világ legcsodálatosabb csoki barna szempárjába ütköztem.
-Semmi baj. Én sem
figyeltem.-villantott szívdöglesztő mosolyt.-Egyébként Ethan vagyok.
-Charlie.
-Tudom.-nevetett. Még a
nevetése is cuki…-A húgom odáig van értetek. Oh, ha már itt tartunk, holnap
születésnapja lesz, és még nem vettem neki semmit. Esetleg adnál egy
autógrammot?
-Persze! Hogy hívják?-húztam
elő a zsebemből a minitollat, ami mindig nálam van. Valahonnan egy lapot
varázsolt elő, amin hamar a nevem virított, egy szívecskével, és egy „Boldog
szülinapot Anabell!”.-A lányok nevében is boldog szülinapot kívánok neki,
remélem átadod.
-Persze! És köszönöm. Egy
napnyi sétálgatástól mentettél meg.
-Szívesen. Öhm… nekem mennem
kell. Este koncert, és még próbálnunk kell.
-Persze, menj csak. Izé…
Remélem még találkozunk.-mosolygott. Milyen csodálatos mosolya van… Szerintem
minden lány elolvadna, ha meglátná.
-Én is remélem.-mosolyogtam
vissza.
Nos, találkoztunk. Nem is
egyszer. A húgával is találkoztunk, aki egy nagyon kedves lány. Ethan egy
nagyon kedves, vicces –és helyes- srác. Persze a másik Ethan –istenem, két
Ethan- féltékenységi jelenetet rendezett, hogy biztos „megcsaltam, mert mással
barátkozok”, de végül csak annyit mondott, hogy legalább ő elfelejtetheti velem
Ashton-t. Hát… annyira nem járt sikerrel. Viszont nagyon jó barátok lettünk, és
szerintem még a vak is látná, hogy mennyit flörtölünk. Na, nem mintha az nekem
annyira menne. A lényeg, hogy –ha teljesen nem is-részben sikerült túllépnem
Ashton-on. Még most is sokat gondolok rá, és van, hogy ha meglátom, vagy
meghallom őket valahol, szomorú leszek.
-Szóval… Azt mondod próbáljam
ki milyen lennék narancssárga hajjal. Hát… nem hiszem, hogy jól állna. Olyan
lennék, mint egy… nem tudom. Mi narancssárga?
Ethan csak nevetve megrázta
fejét, mire megforgattam szemeim.
-Nem tudom. A nap. De ha a
napba nézek megvakulok, ha rád nézek… Ha rád nézek egy csodát látok. Amitől nem
vakulok meg.-viccelte el. Csoki barna íriszeibe mélyedtem, és halványan
érzékeltem, hogy közelebb hajolt, de csak akkor eszméltem fel, amikor ajkai
enyémre tapadtak.
∞
Egy hónap. Ennyi telt el mióta
felhívott. Azóta nem keresett, de fel se vette, amikor én hívtam. Tudom, hogy
elfoglalt, hisz én is, mégis szánok öt percet, hogy felhívjam. Nem hiszem, hogy
nincs egy perce felvenni, és azt mondani jól van, de elfoglalt, és nem tud
beszélni. Vagy nem is akar velem
beszélni?
Elhatároztam, hogy amint
lehetőségem van rá, meglátogatom. És most, az ajtójukban állva, szívem ki akar
ugrani a mellkasomból. Megnyomom a csengő gombját, és várok. Nem kell sokat,
ugyanis Li azonnal kinyitja. Meglepődve néz rám, majd idegesen pillant a háta
mögé, majd vissza rám, és a táskámra.
-Ash! Micsoda meglepetés.
Gyere be, ne álldogálj odakint.-tárta szélesre az ajtót. Illedelmesen
megköszönve léptem beljebb a takaros –bár elég nagy- házba. Itt is egyből a
nappaliba nyílt az ajtó, így a kanapé mögé letéve a táskám, körbenéztem.
-Charlie hol van?-kérdeztem a
lila hajú lánytól.
-Öhm… A kertben van...-mutatott
egy üvegajtóra. Azonnal elindultam felé, majd kinyitva azt, kiléptem a
hátsókertbe, ahol két alak ült egy hintaágyon, és…csókolózott.-…de nem
egyed..dül.
-Ash?!-állt fel ijedten
Charlie, amint meglátott.-Te mit csinálsz itt?
-Ezt én is
kérdezhetném.-mondtam dühösen.
-Én… szerintem jobb, ha
megyek.-állt fel a srác is.-Később felhívlak.-mondta Charlie-nak, majd kis
hezitálás után lelépett. Végig gyilkos pillantással meredtem rá, pedig azt sem
tudom ki a franc volt.
-Hogy kerülsz te ide?
Ausztráliában kellene lenned, nem? Mit keresel itt?-zúdította rám kérdéseit.
-Hozzád jöttem, mivel nem
veszed fel a telefont. De most már tudom miért.-mondtam –akaratlanul-
szemrehányóan.
-Semmi jogod, hogy
felháborodj!-csattant fel.-Én próbálok túllépni, hogy ne érezzem folyton rosszul
magam, de az úgy nem megy, ha hirtelen csak úgy felbukkansz. Nem gondolsz arra,
hogy ez nekem milyen érzés?
-Nincs itt semmi látnivaló!
Lehet tovább gondozni a virágokat! Ott látok egyet ami elég kókadt.
Elisa elég nyíltam
kijelentette –bár burkoltan-, hogy nem a legjobb itt a kertben „megbeszélni”
ezt. Így Charlie szobájába vonulva folytattuk vitánkat.
-Ki ez?
-Ő. Egyébként meg Ethan, na
nem mintha rád tartozna.
-Ethan-t nem Ausztráliában
ismerted meg?-tudakoltam.
-De. De ez egy másik Ethan,
akit itt ismertem meg, Londonban. Az ausztrál Ethan még mindig ott van, és jól
megvan a barátnőjével. Most pedig válaszolj a kérdésemre. Mit keresel itt?
-Már mondtam. Mivel nem vetted
fel a telefont, gondoltam meglátogatlak.-vontam vállat.
-Egészen idáig utaztál
miattam?
-Nem, az angol királynő miatt
jöttem! Jó hogy miattad.
-De miért?
-Mert szeretlek, és hiányzol.
De nem vetted fel a telefont, én meg az egyik percben még otthon ültem, a
másikban meg már itt álltam az ajtótokban! De ha annyira zavar, akkor vissza is
mehetek.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
