Halihó! Késő van? Egy pöppet... De itt a 17.rész! És meg kell mondjam, nagyon izgulok, hogy mit szóltok majd hozzá. Szóval ha lennétek oly szívesek, hogy leírjátok a véleményetek -legyen akár jó, akár rossz (nem fogok megsértődni)-, nagyon boldog lennék.
Zene:No idea
-Nem
tudom mit mondhatnék. Ezt csak ketten tudjátok megoldani.
-Nincs
mit megoldani!-morogtam.-A helyzet egyszerű. Ashton az, akivel nem lehetek
együtt, Ethan pedig az, akivel együtt lehetek. Nem tudom mit agyaltam ezen
eddig ilyen sokat…
-Szóval
ilyen könnyen elfelejted Ashton-t?-kérdete Logan.
-Nem
tudom elfelejteni. De talán egy kicsit továbbléphetek.-rántottam meg alig
láthatóan a vállam. Igazából fogalmam sincs hogyan fogok továbblépni, de majd
meglátjuk. Remélem…
Másnap
reggel olyan voltam, mint a mosott rongy. Miután lezuhanyoztam, felöltöztem, és
rendbe tettem az ágyam, lementem reggelizni.
-Jó
reggelt!-köszöntem a bent lévőknek. A szekrényből kivettem egy tálat, a hűtőből tejet, a másik szekrényből a
műzlit, a mosogató melletti fiókból kanalat, majd a tálba öntöttem előbb a
műzlit, rá a tejet, amiket aztán visszatettem a helyükre. Felültem a pultra, és
bekaptam egy kanállal a reggelimből. Mindenki, aki a konyhában volt –Elisa,
Kenzie, a szüleik, az én szüleim és Ashton-furán nézett rám, kivéve Logan.-Mi
vam?-kérdeztem tele szájjal.
-Semmi.-vont
vállat Kenzie.
-Azon
kívül, hogy hajnali háromkor a te sikításodra ébredni nem a legjobb,
képeld!-háborodott fel Li.
-Öhm…
Bocs?-vontam fel szemöldököm.-Nem lesz több ilyen.
-És
ha mégis? Ha mostantól minden este rémálmod lesz?-kezdte a kiakadást. Általában
akkor van ez, amikor már rég nem találkozott Dan-nel. Kiakad, ordít kicsit,
aztán lenyugszik.-Elegem van tudod? Elegem van, hogy folyton olyan idióta vagy.
Nem gondolsz arra, hogy nekünk, a családodnak, milyen érzés azt látni, hogy
tönkreteszed magad? Kirekesztesz minket az életedből. Azt sem tudom mikor
mentünk el utoljára valahova csak mi hárman. Hiányzik a legjobb barátnőnk, de
te észre sem veszed, mert csak saját magaddal, meg a piti gondjaiddal vagy
elfoglalva. És én? Már lassan több mint két
hónapja nem láttam Dan-t, és baromira hiányzik! Mert az, hogy minden nap
beszélünk telefonon, skype-on, vagy sms-ben, az nem ugyan az!
-Elisa!-csattant
fel Kenzie.-A szobádba. MOST!
A
szülők csak a fejüket rázva tértek vissza reggeli koffeinadagjuk
elfogyasztásához, míg Logan szomorúan nézett a két lány után. Megértem, hisz
olyan mintha nem csak egy húga lenne –én-, hanem a csajok is. Ash értetlen
tekintettel nézett körbe, amit szintén megértek, hisz fogalma sincs mi lehetett
ez. Én ugyanolyan tempóban ettem a reggelim, cseppet sem zavartatva magam. A
zsebemben megszólaló telefonom miatt félrenyeltem a gondosan megrágott –háromszor,
max négyszer rágtam meg csak-falatot,és heves fulladásba kezdtem. Logan
hangosan felröhögött bénaságomon, de még a szüleim is elmosolyodtak (!),
egyedül Ash volt olyan segítőkész, hogy elvegye tőlem a tálat, és megveregesse
a hátam.
-Mi
van már?-vettem fel a telefonom.
-Neked
is szia. Egyébként azért hívlak, mert beszélnünk kell.
-Persze.
Már hívni akartalak, csak előbb megreggeliztem, de Li kiakadt, és amikor
megcsörrent a telefonom, majdnem megfulladtam, de jól vagyok, izé…csak… -hadartam.-Mikor
tudnál átjönni?
-Akár
most is.-vágta rá.
-Öhm…-Logan
kérdőn nézett, ahogy Ash is, a szülők pedig nem is foglalkoztak velem. Logan
felé próbáltam sugározni a tekintetemmel a helyzetet, s alig észrevehetően
biccentetten egyet vendégünk irányába. Ő csak megvonta a vállát, mire egy „ezt
nem hiszem el” sóhajt hallattam.-Gyere.
-Remek.
10 perc és ott leszek.-rakta le.
Hogy
ebből mi lesz…
-Szóval,
Ash. Meddig maradsz?-törte meg a közöttünk lévő csendet. A felnőttek halkan
pusmogtak valamiről, amiről szerintem nem akarunk tudni… És most nem perverz
dolgokra gondolok, csak… Nem tudom.
-Eredetileg
négy napra jöttem. De este felhívtak a srácok, hogy beraktak egy fotózást, így
egy nappal hamarabb kell visszamennem.-felelte egy vállrántás kíséretében. Miért
vonogatja mindenki a vállát? Ez ilyen ragályos dolog, vagy mi?
-A
munka, az munka.-bólogatott bátyám.-De legalább olyan munkád van, amit élvezel.
-Pontosan.-értett
egyet Ash. A srácok elbeszélgettek, én meg azt hallgattam, ahogyan mindenféle
bandákról beszélgetnek. A 10 perc leteltével csengettek, mire felpattantam, és az ajtóhoz siettem.
-Szia!-nyitottam
ki az ajtót, ami mögött Ethan állt vigyorogva. Beljebb lépett, levette a
cipőjét, felakasztotta a kabátját, majd miután köszönt a konyhában lévő
mindenkinek –mert időközben a lányok is visszaértek-, felmentünk a
szobámba.-Szóval…
-Én
azt…-szólaltunk meg egyszerre.
-Kezd
te.-intettem.
-Rendben.
Szóval ami tegnap történt… Nem tudom neked mit jelentett, de én szeretném, ha
több lenne köztünk, mint barátság.
-Én
is szeretném, ha nem csak barátok lennénk.-mosolyogtam kissé elpirultan.
Csak
úgy mint tegnap, most is közelebb hajolt, és újra megcsókolt.
-Akkor…Leszel
a barátnőm?
-Hááát…
Persze!-nevettem el magam. Megkönnyebbülten fújta ki a levegőt, és simított
végig az arcomon.-Lemegyünk?
Bólintott
egyet, aztán mindketten felálltunk, és lementünk a nappaliba áttelepült –eléggé
megfogyatkozott-társasághoz csatlakoztunk.
-Hol
vannak a többiek?-kérdeztem.
-Vásárolni
mentek.-válaszolt Logan.
-Hű,
úgy látom pont rosszkor mentek el.-nézte összekulcsolt kezünket Li.
-Összejöttünk.-jelentettem
be.
-Oh…Wow!
Ez nagyszerű!-mondták tettetett örömmel a lányok. Logan ellenségesen méregette
mellettem álló barátom, Ashton pedig
csak meredt maga elé. Leültünk, és Kenzie meg Li egyből faggatni kezdtek. Néha
magamon éreztem a két fiú pillantásait, amiktől kirázott a hideg. A lányok is
néztem rám néha olyan pillantással,
így egy idő után meguntam ezt, és kislisszoltam a fürdőbe. Hideg vízzel
megmostam az arcomat, és csak néztem az arcom. Mit tettem? Megbántam? Öh…ne-em?
Rosszul tettem? Lehet. Megváltoztathatom? Nem. Akkor megbántatnám. De így másokat bántasz!-világított rá a
tényre belső énem. Úgy meg magamat bántanám! És tudom, hogy nem csak nekem
lenne rossz. Aj! Sehogy sem jó semmi. Marad minden így. Legalább egy embert
boldoggá tettem!
Nagyot
sóhajtva szálltam ki aggodalmaim útvesztőjéből, majd megtöröltem az arcom, a
kezem, és utolsó pillantást vetve tükörképemre kinyitottam az ajtót. Fejemet
felemelve hátrahőköltem meglepettségemben. Ashton állt előttem, szomorú
szemekkel vizslatva. Oh, anyám. Segítség! Nagyon
rosszul venné ki magát, ha most elordítanám magam, hogy segítsen valaki?-gondolkoztam.
-Segíthetek?-köszörültem
meg a torkom. Nem válaszolt, így megpróbáltam kikerülni, de elém állt. Balra
léptem, ő jobbra –mármint neki jobbra. Én léptem jobbra, de megint elém
állt.-Abbahagynád? Szeretnék visszamenni.
-Direkt
csinálod ezt, ugye?-suttogta közelebb lépve. Szerintem még ő is hallotta, hogy
mekkorát nyeltem közelségére. Kezeit derekamra tette, és addig követett, amíg a
mosdókagyló melletti szekrénynek nem ütköztem.-Direkt kínzol, igaz? Élvezed,
hogy fájdalmat okozol?
-Semmit
nem csinálok. Nem kell mindennek rólad szólnia. Képzeld, ehhez semmi közöd.
-Biztos?-lehelte
ajkaimra.
-Biztos.-pillantottam
szájára, majd vissza szemeire. Elmosolyodott tettemre, majd ő is lepillantott
az én számra. Tekintetében a vágy tüze égett, és közelebb hajolt, hogy már csak
milliméterek válasszák el ajkainkat.-N-nem lenne szabad.
-Tudom.-csukta
le szemeit. Akaratlanul is utánoztam, és vártam, hogy megcsókoljon.
Ó basszus! Nagy hiba volt, hogy csak most olvastam... De legalább kevesebb ideig fog kínozni a kíváncsiság :) Szegény Ash, itt szerelmi csalódás éri, a valóságban meg kórházban fekszik...
VálaszTörlésJó rész lett :)