Zeneajánlás:Alone
-Igen… Én… Rosszat álmodtam,
és csak azért hívlak, hogy megkérdezzem jól vagy-e. Izé… nem kellett volna,
tudom, de nagyon megijedtem.-magyarázkodtam.
-Miért nem kerestél eddig?-kérdezte pár néma pillanat után.
-Én… csak… sajnálom, nem
kellett volna felhívjalak.-sóhajtottam.
-Nekem kellett volna, tudom.
-Nem. Jól tetted, hogy nem
hívtál…
-Mert így nem kellett tovább hazudoznod, igaz?-vágott közbe
gúnyosan.
-Nem, én…-Ha most elmondom az
igazat, csak még nehezebb lesz minden. De nem tudok neki hazudni…
-Mindegy. Van még valami, vagy csak ennyi?
Szóra nyitottam a szám, de
hang nem jött ki rajta. Nem tudtam mit kellene mondanom. Hogy szeretem, de nem
kellene, mert nem szabad? Vagy, hogy hiányzik? Egyik sem jó megoldás, de nem
akartam, hogy letegye. Hiányzott a hangja, és most, hogy hallom, nem akarom
elengedni. Ez a pár nap maga volt a pokol nélküle, és végre felhívtam, hallom a
hangját, és ennek mindjárt vége.
-Hát akkor… Szia Charlie. Én… sz-szeretlek…
-Én is szeretlek!-mondtam még
mielőtt letette volna.
-Tessék?
-Jaj, én ezt nem bírom tovább.
Szeretlek, és hiányzol.-törtem ki. Szinte láttam magam előtt meglepődött arcát,
ahogy felfogta szavaim.
-Charlie.-nyitott be
Li.-Indulnunk kell a fotózásra.
-Csak egy percet kérek
még!-mutattam fel mutatóujjam. Bólintott, majd kiment.-Mennem kell.
-Jó…Nekem is menni kéne aludni…
-Istenem. De hülye vagyok, az
időeltolódás.-csaptam a homlokomra. Teljesen kiment a fejemből, hogy Londonhoz
képest 10 órával később van náluk. És mivel nálunk fél kettő van...-Sajnálom,
felkeltettelek?
-Nem. Épp most értem fel a szobámba.-nyugtatott meg.
-Akkor… Jó éjt. Álmodj
szépeket, repkedő bogarakat!-idéztem az Oroszlánkirályból Pumba mondatát.
-Most már meglesz. Nektek pedig jó fotózást. Charlie. Még beszélünk,
ugye?
-Nem tudom. Majd meglátjuk.
Nagy nehezen bontottuk a
vonalat, én pedig lekényszerítettem magam a lépcsőn. Elindultunk a fotózásra,
ahol remélem rendbe tudnak szedni, mert olyan vagyok, mint egy zombi.
A fotózás remekül sikerült,
habár kicsit elcsúsztunk, mert időbe telt rendbe szedni. Hehe… És mint mindig,
most is jött a bonyodalom (forrása).
A fodrásztól mentem hazafelé
–visszaváltottam zöldre-, amikor véletlen nekimentem valakinek.
-Jaj, bocsánat!-mondtam
azonnal. A világ legcsodálatosabb csoki barna szempárjába ütköztem.
-Semmi baj. Én sem
figyeltem.-villantott szívdöglesztő mosolyt.-Egyébként Ethan vagyok.
-Charlie.
-Tudom.-nevetett. Még a
nevetése is cuki…-A húgom odáig van értetek. Oh, ha már itt tartunk, holnap
születésnapja lesz, és még nem vettem neki semmit. Esetleg adnál egy
autógrammot?
-Persze! Hogy hívják?-húztam
elő a zsebemből a minitollat, ami mindig nálam van. Valahonnan egy lapot
varázsolt elő, amin hamar a nevem virított, egy szívecskével, és egy „Boldog
szülinapot Anabell!”.-A lányok nevében is boldog szülinapot kívánok neki,
remélem átadod.
-Persze! És köszönöm. Egy
napnyi sétálgatástól mentettél meg.
-Szívesen. Öhm… nekem mennem
kell. Este koncert, és még próbálnunk kell.
-Persze, menj csak. Izé…
Remélem még találkozunk.-mosolygott. Milyen csodálatos mosolya van… Szerintem
minden lány elolvadna, ha meglátná.
-Én is remélem.-mosolyogtam
vissza.
Nos, találkoztunk. Nem is
egyszer. A húgával is találkoztunk, aki egy nagyon kedves lány. Ethan egy
nagyon kedves, vicces –és helyes- srác. Persze a másik Ethan –istenem, két
Ethan- féltékenységi jelenetet rendezett, hogy biztos „megcsaltam, mert mással
barátkozok”, de végül csak annyit mondott, hogy legalább ő elfelejtetheti velem
Ashton-t. Hát… annyira nem járt sikerrel. Viszont nagyon jó barátok lettünk, és
szerintem még a vak is látná, hogy mennyit flörtölünk. Na, nem mintha az nekem
annyira menne. A lényeg, hogy –ha teljesen nem is-részben sikerült túllépnem
Ashton-on. Még most is sokat gondolok rá, és van, hogy ha meglátom, vagy
meghallom őket valahol, szomorú leszek.
-Szóval… Azt mondod próbáljam
ki milyen lennék narancssárga hajjal. Hát… nem hiszem, hogy jól állna. Olyan
lennék, mint egy… nem tudom. Mi narancssárga?
Ethan csak nevetve megrázta
fejét, mire megforgattam szemeim.
-Nem tudom. A nap. De ha a
napba nézek megvakulok, ha rád nézek… Ha rád nézek egy csodát látok. Amitől nem
vakulok meg.-viccelte el. Csoki barna íriszeibe mélyedtem, és halványan
érzékeltem, hogy közelebb hajolt, de csak akkor eszméltem fel, amikor ajkai
enyémre tapadtak.
∞
Egy hónap. Ennyi telt el mióta
felhívott. Azóta nem keresett, de fel se vette, amikor én hívtam. Tudom, hogy
elfoglalt, hisz én is, mégis szánok öt percet, hogy felhívjam. Nem hiszem, hogy
nincs egy perce felvenni, és azt mondani jól van, de elfoglalt, és nem tud
beszélni. Vagy nem is akar velem
beszélni?
Elhatároztam, hogy amint
lehetőségem van rá, meglátogatom. És most, az ajtójukban állva, szívem ki akar
ugrani a mellkasomból. Megnyomom a csengő gombját, és várok. Nem kell sokat,
ugyanis Li azonnal kinyitja. Meglepődve néz rám, majd idegesen pillant a háta
mögé, majd vissza rám, és a táskámra.
-Ash! Micsoda meglepetés.
Gyere be, ne álldogálj odakint.-tárta szélesre az ajtót. Illedelmesen
megköszönve léptem beljebb a takaros –bár elég nagy- házba. Itt is egyből a
nappaliba nyílt az ajtó, így a kanapé mögé letéve a táskám, körbenéztem.
-Charlie hol van?-kérdeztem a
lila hajú lánytól.
-Öhm… A kertben van...-mutatott
egy üvegajtóra. Azonnal elindultam felé, majd kinyitva azt, kiléptem a
hátsókertbe, ahol két alak ült egy hintaágyon, és…csókolózott.-…de nem
egyed..dül.
-Ash?!-állt fel ijedten
Charlie, amint meglátott.-Te mit csinálsz itt?
-Ezt én is
kérdezhetném.-mondtam dühösen.
-Én… szerintem jobb, ha
megyek.-állt fel a srác is.-Később felhívlak.-mondta Charlie-nak, majd kis
hezitálás után lelépett. Végig gyilkos pillantással meredtem rá, pedig azt sem
tudom ki a franc volt.
-Hogy kerülsz te ide?
Ausztráliában kellene lenned, nem? Mit keresel itt?-zúdította rám kérdéseit.
-Hozzád jöttem, mivel nem
veszed fel a telefont. De most már tudom miért.-mondtam –akaratlanul-
szemrehányóan.
-Semmi jogod, hogy
felháborodj!-csattant fel.-Én próbálok túllépni, hogy ne érezzem folyton rosszul
magam, de az úgy nem megy, ha hirtelen csak úgy felbukkansz. Nem gondolsz arra,
hogy ez nekem milyen érzés?
-Nincs itt semmi látnivaló!
Lehet tovább gondozni a virágokat! Ott látok egyet ami elég kókadt.
Elisa elég nyíltam
kijelentette –bár burkoltan-, hogy nem a legjobb itt a kertben „megbeszélni”
ezt. Így Charlie szobájába vonulva folytattuk vitánkat.
-Ki ez?
-Ő. Egyébként meg Ethan, na
nem mintha rád tartozna.
-Ethan-t nem Ausztráliában
ismerted meg?-tudakoltam.
-De. De ez egy másik Ethan,
akit itt ismertem meg, Londonban. Az ausztrál Ethan még mindig ott van, és jól
megvan a barátnőjével. Most pedig válaszolj a kérdésemre. Mit keresel itt?
-Már mondtam. Mivel nem vetted
fel a telefont, gondoltam meglátogatlak.-vontam vállat.
-Egészen idáig utaztál
miattam?
-Nem, az angol királynő miatt
jöttem! Jó hogy miattad.
-De miért?
-Mert szeretlek, és hiányzol.
De nem vetted fel a telefont, én meg az egyik percben még otthon ültem, a
másikban meg már itt álltam az ajtótokban! De ha annyira zavar, akkor vissza is
mehetek.
Boldog szülinapot! Köszönet a részért. Tanulásra szánt perceimből néhányat boldoggá tettél:)
VálaszTörlésHa tudnád, hogy vigyorogtam! A legjobb barátnőm is mindig azzal jön, hogy megcsalom, mert nem akarok egyedül ülni matekon (ő másik csoportban van) :D