-Szingli.-jelentettem ki
könnyed hangsúllyal. Kenzie elkerekedett szemekkel, míg Li tátott szájjal
fejezte ki megdöbbenését.-Most mi van? Ez az igazság, nem?
-Szóval az Aston-nal való
kapcsolatnak hivatalosan vége?-villant meg a nő szeme. Mint egy keselyű, úgy
csapott le a témára.
-Ez nem volt egyértelmű?
Napokkal ezelőtt elköltöztünk, és azóta nem találkoztunk, nem randiztunk, még
csak nem is beszéltünk. Szóval szerintem nem, nem vagyunk együtt, mióta
felszálltam a gépre. De ha ez eddig nem volt világos, akkor tessék. Hivatalosan
is szakítottunk. Újra egyedülálló mind ő, mind én. Egyéb kérdés?-kérdeztem
ingerülten. A nő csak pislogni tudott, a lányok pedig döbbenten és szomorúan
bámultak maguk elé.-Elnézést, el kell intéznem valamit.-álltam fel.
Kiviharzottam a szobából, és a
lépcső felé vettem az irányt. Öklömmel belevertem egyet a falba, majd
leroskadtam az egyik lépcsőfokra. Tenyerembe temettem az arcom, és megpróbáltam
lenyugodni. Elegem van abból, hogy folyton én vagyok terítéken, hogy állandóan
mindenki az én életem akarja boncolgatni. Nem lehetne békén hagyni? Londonban
élek, Ash pedig Sidney-ben. Lehet, hogy soha többé nem fogunk találkozni, de az
is lehet, hogy még beszélni se. Ha arra nem képes, hogy felhívjon, akkor
várhatja, hogy majd én keressem. Annyi önbecsülésem még van, hogy ne fussak
olyan szekér után, ami nem fog megállni, megvárni. Rég lekéstem, szóval ideje
továbblépni, és folytatni onnan, ahonnan abbahagytam. Ideje visszatérnie annak
a Charlie-nak, aki a megismerkedés előtt voltam. Az az erős, gondtalan Charlie
leszek, aki voltam. És nem fog érdekelni sem ő, sem más. Egyedül leszek, akár
Kenzie. Ő is megvan szingliként, akkor én is megleszek. Miért ne lennék. Nem is
voltam hivatalosan sose a barátnője, szóval, lényegében nem is számított. Csak
egy médiakapcsolat volt, amire az őrült menedzserem kényszerített minket.
-Charlie. Jól vagy?-ült le
mellém Li.
-Persze. Miért ne lennék?
Minden a legnagyobb rendben.
-Charlie. Tudom, hogy
borzasztó ilyen messze lenni attól, akit szeretsz…
-Én nem szeretem!-ordítottam.-Az csak egy
téveszme volt, és most már jól vagyok. Elfelejtem ezt az egészet, és újra olyan
leszek, mint amilyen előtte.
-Ne mond ezt.-torzult el az
arca.
-Charlie! Mégis hogy képzelted
ezt? Hogy mondhattál ilyet?-kiáltott Kenzie. A kezében szorongatta szegény
telefonját, miközben vöröslő fejjel ordítozott, hogy milyen egy idióta vagyok,
meg szinonimái.
-Kenzie! Azt is elmondanád
miért?-vágtam közbe.
-Hogyne. Drága, egyetlen
Charlie, Ashton hívott pont az előbb, hogy megkérdezze jól vagy-e, de neki ahelyett,
hogy azt mondtam volna tökéletesen, azt kellett hallania, hogy nem szereted.
Remélem tudod, hogy most összetörted a szívét. Ja, és ne merészelj megint olyan
érzéketlen paraszt lenni, mint amilyen voltál. Mert mielőtt megismerted volna,
mi voltunk az egyetlen barátaid, szóval inkább örülhetnél, hogy találtál
valakit, aki előhozta belőled a kedves énedet.-azzal sarkon fordult, és dühösen
elviharzott.
-Igaza van. Miután
megismerted, megváltoztál. De nem rossz irányba. Viszont nem akarjuk, hogy
megint olyan legyél, mint azelőtt. Az csak egy álarc volt, de Ash levette
rólad. Ne vedd fel megint. Kérlek.-nézett rám könyörgőn Elisa.
-Nem mondhatjátok meg, hogy
mit csináljak. Ez az én életem, és azt csinálom, amit akarok. Nem érdekel
Ashton, vagy a média. Én a zenének élek, és a zenében nem tudok hazudni.
Márpedig eddig azt csináltam. De elegem van mindenből. A szerelemmel csak a baj
van. Inkább halok meg egyedül.
-Charlie, nem mondhatod
komolyan. Ez nem te vagy. Csak a düh mondatja ezt veled!
-Nem érdekel. Elegem van, hogy
folyton mindenki megmondja mit csináljak. Hagyjatok engem békén.
Lerohantam a lépcsőn,
bevágódtam egy taxiba, és hazamentem. Egy szó nélkül felrohantam a szobámba,
becsaptam az ajtóm, és az ágyra vetettem magam. Könnyeim megállíthatatlanul törtek
elő, elvégre napok óta nem sírtam, így felgyűlhettek már. Vállamat rázta a
zokogás, és legszívesebben törtem-zúztam volna. Annyi lélekjelenlétem még volt,
hogy ne csináljak semmit, hisz nem a könyveim tehetnek erről, sem a ruháim, így
nyugodjanak csak ott, ahol vannak.
Gondolom mi lesz holnap a
címlapon. ’Charlie Mall sírva ment haza, miután az interjún ingerülten
viselkedett. Csak nem szerelmi bánat?’ Hát de. Az. Mert én is emberből vagyok,
én is lehetek szomorú, dühös, ingerült. Én is rendezhetek jelentet, ha rossz
napom van. Nem vagyok tökéletes, mint azt sokan hiszik. Én is lehetek bánatos,
hisz épp, hogy szerelmes lettem, el kellett költöznünk. Persze, mindenki azt
hiszi, az életem maga a megtestesült tökéletesség. A valóra vált álom. Az is,
de az álmomban nem szerepelt Ashton, a média, és idegesítő riporterek. Az
álmomban a zene volt a mindenség, és nem a hazugságok. Hogy feladnám e mindezt?
Nem tudom. És az szomorú. Már maga a tény is, hogy elgondolkoznék rajta,
borzalmas. Mindig is ezt akartam csinálni, és most, hogy itt vagyok, egy részem
visszacsinálná az egészet. Vissza a régi, átlagos, egyedüli életem, ahol
egyetlen barátom a bátyám, ahol nem tudtam ki Ashton, ahol még nem ismertem se
Elisa-t, se Kenzie-t. Ahol nem követte minden lépésem több millió ember. Ahol
kimehettem anélkül az utcára, hogy bárki leszólítana egy autogramért. Imádom
ezt csinálni, de vannak pillanatok, amikor eldobnám mindezt, és visszatérnék a
monoton hétköznapokra. Talán egyetemre mentem volna. De már sosem tudom meg,
mert az időt nem lehet visszafordítani. Nem lehet változtatni semmin. Minden
olyan marad, amilyen most. Elővettem a telefonom, és kikerestem a számát. Az
ujjam a hívásgomb felett várakozott, hogy az agyam megadja az utasítást. De az
agyam nem adta meg. Helyette kikapcsoltam a készüléket, és úgy, ahogy voltam
bebújtam a takaróm alá.
-Charlie. Hogy mondhattad ezt? Azt hittem szeretsz. De hogy is
szerethetnél… Nem érdemlem meg a boldogságot. Nem érdemlem meg az életet sem.-mondta
Ashton, majd a kezében szorongatott pengét a csuklójához érintette. Elfehéredő
arcát egyetlen könnycsepp szelte át, melyet a lámpa fénye megcsillantott,
utolsó útját csodálatossá téve.
Zihálva riadtam fel
rémálmomból. Homlokom verejtéktől volt nedves, míg szívem ezerrel dübörgött a
mellkasomban. Azonnal telefonom után nyúltam, de miután azt nem tudtam
bekapcsolni, földhöz vágtam. Ezután jutott csak eszembe, hogy teljesen
kikapcsoltam, így utána nyúltam, és összeraktam darabkáit. Beírtam a pin kódot,
és idegesen toporogtam, amíg be nem töltött. Kikerestem Ash számát, és
hezitálás nélkül tárcsáztam. Egy csöngés… kettő csöngés…három, négy, öt, hat. A
hetedik csörgésre úgy voltam vele nem veszi fel, de a várakozó hang megszűnt,
és egy suttogó hang szólalt meg a vonal túloldalán.
-Charlie… J-jól vagy?
Én azt hittem Ashton meghal!!! Vagy Charlie végez magával...Kicsit beleőrültem a "náthás a gyerek igyon sok teát"módszerbe...lehet az lötyög az agyam helyén....remélem holnapra normális leszek.
VálaszTörlésA rész izgi volt és fordulatos.
Jobbulást és neked is jó mindent!