Ahogy egyre közeledik a költözés, egyre rosszabbul
vagyunk. Én olyan szinten kikészültem, hogy az utolsó koncertünk után szépen
kidőltem. Az orvos azt mondta csak a stressz miatt volt. Hát… részben. Másrészt
Ashton miatt. Nem beszéltünk sokat, ami be kell valljam elszomorított. Szörnyű
maga a tudat is, hogy két nap múlva elutazunk –véglegesen- és lehet, hogy soha
többet nem találkozunk. Nagyon fog
hiányozni. Ahogy a többiek is, mert velük is jóba lettünk. Az új menedzserünk
–olyat is kaptunk-egy nagyon kedves nő, aki kellően szigorú, de lehet vele
viccelni is. Jobb mint Valerie volt. Főleg, hogy miután beavattuk a dolgokba,
kissé kiakadt. Konkrétan megölelt, és azt mondta, hogy sose kényszerítene
ilyenre.
Logan olyan semleges állapotban van, bár kicsit izgul az
utazás miatt. Kenzie örül ennek, míg Li egyenesen oda van, mert így közelebb
lesz Dan-hez. Tőlem. Én vagyok szerintem az egyetlen, aki szomorú miatta. De
hogy a fenébe ne lenék, amikor végre valaki beférkőzött a szívembe, és most
elmegyünk. Ezt hívják pech-nek.
-Kész vagy?-jött be Kenzie. A búcsúbulinkra készülünk,
mert holnap összepakolunk még pár utolsó dolgot, és este megyünk is.
-Nem tudom mit vegyek fel.-roskadtam az ágyamra.
-Jaj.-karolt
át.-Majd mi találunk neked egy olyan csodát, amitől Ash összepisili magát.
LI!-ordította bandatársunk nevét. A lila –nagyon lila-hajú lány akár a tornádó,
úgy száguldott be a szobámba. Egyből a szekrényem felé vették az irányt, de ott
ugyan hiába keresgélnek. Ezt ők is észrevették, és átsprinteltek a saját
szobájukba. Végül megtalálták nekem a tökéletes szerelést.
-Olyan gyönyörűek vagytok.-monda Marie.
Mosolyogva összenéztünk, majd kimentünk a limuzinhoz,
merthogy azzal megyünk, bár nem tudom minek ez a monstrum, amikor csak négyen
leszünk benne +a sofőr, de ő nem számít bele.
A klubhoz érve én szálltam ki utolsónak, és a bejáratnál
is én mentem be, bár kicsit lemaradva, mert beszéltem pár rajongóval. Imádom
őket, mert belőlük nyerünk energiát a sok munkára. Csak miattuk tartunk ki. Li
és Kenzie már el is tűntek a tömegben, amikor beléptem. Mindenhol ismerős és
ismeretlen arcok voltak, így csak megindultam előre. Köszöntem pár embernek, megköszöntem
a kedves szavakat, beszéltem pár szót velük, a szokásos bájolgások. Alig fújtam
ki magam az egyik beszédpartner miatt, már jött is a másik. És ez így ment egy
ideig.
-Szia.-köszönt egy ismerős hang mögülem.
-Szia!-fordultam Ashton felé.-Végre egy ember, aki nem
csak a lemezről, Londonról, vagy egyéb ilyen témákról tud velem
kommunikálni.-emeltem égnek tekintetem.
-Öhm…Szívesen? Egyébként gyönyörű vagy.-mért végig. A
csajok tényleg kitettek magukért, mert –ha mondhatok ilyet-istennőt varázsoltak
belőlem. Nem szoktam magassarkút viselni, viszont most kivételes alkalom
van.-Sose láttalak még ilyen cipőben.
-Tudom. Nem is fogsz többet.-mondtam. Hupsz…-Mármint… Nem
fogok felvenni többet ilyet…
Szomorú arcára nézve hatalmas bűntudatom lett. Most
elcsesztem… Gratulálok Charlie, ez is csak te lehetsz!
-És… Mikor is indultok?-terelte a témát.
-Holnap este.-válaszoltam szűkszavúan. Feszülten álldogáltam mellette, na nem mintha ő annyira törte volna magát. Sóhajtotta,
egyet, majd a kezénél fogva a bárpulthoz húztam. Pár kör után kezdtünk
feloldódni, és fesztelenül beszélgettünk mindenről. Sokat nevettünk, bár volt,
hogy semmi vicceset nem mondtunk, táncoltunk is, csak sajnos a cipő miatt
nehezen ment. Persze ezen is nevettünk.
-Nem megyünk ki levegőzni?-kérdeztem egy szám végeztével.
-De, menjünk.
Odakint nem volt olyan meleg, és kellemesen cirógatta
bőrömet a lágy szellő. A zene még kint is elemi erővel hatott, így kicsit
arrébb sétáltunk.
-Szóval… Várod már, hogy belekezdjetek a Londoni életbe?
-Sose hittem, hogy eljutok egyszer oda, de a sors kegyes
volt, és kaptunk egy ilyen lehetőséget. Persze hiányozni fog ez a hely. Hisz
itt nőttem fel, itt lettem híres, itt történtek velem jó dolgok. De biztos jó
lesz ott is. Hiszen csodálatos hely, és nagyon várom a munkát. De félek is egy
kicsit. Új ország, új emberek…
-Biztos nagyszerű lesz. Szerzel új barátokat, új embereket.
-Aha. Vagy nem. Nem vagyok egy barátkozós típus.-húztam
el a szám.
-Ugyan. Biztos mindenki imádni fog! Hisz elég ha rád
néznek. Gyönyörű, kedves, vicces lány vagy, és mindenki oda lesz érted.
Éreztem, ahogy az arcom egyre pirosabb lesz. Nem szeretem
ha bókolnak nekem, de neki elnézem… De csak neki!
-Szerinted elég részegek vagyunk ahhoz, hogy holnap ne
emlékezzünk erre?
-Nem tudom. Ez az utolsó bulink itt, szóval lehetőleg MÁR
annyira ki vagyok, hogy arra sem emlékszem mit mondtam az előbb.-nevettem fel.
-Akkor jó.
Azzal megfogta a kezem, így megállítva engem, és amikor
felé fordultam, ajkait az enyémekre nyomta. Nem kicsit lepődtem meg, az biztos.
∞
Fogalmam sincs honnan volt
bátorságom megcsókolni. Viszont ez volt az utolsó alkalom, hogy megtehettem. Holnap
elköltöznek, én meg itt maradok, és talán sose lesz többet erre lehetőségem.
Márpedig én nem akarom, hogy úgy menjen el, hogy nem mondtam el neki mit érzek.
Az pedig, hogy talán nem fog emlékezni erre, az csak egy kis plusz önbizalmat
adott.
-Charlie. El kell mondanom
valami fontosat, még akkor is, ha erre nem fogsz emlékezni holnap. Szeretlek.
Szerelmes vagyok beléd.
-Ash. Ne…Ne ne ne…-lépett
hátra.-Ne. Kérlek, ne.
-Charlie.-fogtam volna meg a
kezét, de elhúzta azt.
-Nem. Holnap elköltözünk egy
másik kontinensre, és te csak most mondod ezt el? Pont akkor vallasz szerelmet,
amikor másnap már messze leszek? Te teljesen hülye vagy. Miért nem tudtad volna
hamarabb mondani? Annyira fájt volna egy kicsit előbb összeszedni magad, és
elém állni ezzel?-ordibált.
-Charlie. Én… én sajnálom. Én
csak féltem a visszautasítástól.-hebegtem.
-Persze.-megrázta a fejét, és
megtörten rám nézett.-Azt hittem ha eljön ez a pillanat boldogok leszünk. De
mint minden, úgy látszik ez is csak hiú ábránd marad.
Egy könnycsepp csordult ki
szeméből, végig az arcán, de makacsul letörölte, és sarkon fordult.-Viszlát
Ash.
Otthagyott. Bánatos szívvel
néztem távolodó alakját. Ezt nagyon elcsesztem. De jóvá kell tennem. Meg kell
békítenem valahogy. Nem hagyhatom, hogy úgy menjen el, hogy részegen azt
mondtam szerelmes vagyok belé, aztán csak úgy hagyjam elmenni. Nem… És már azt
is tudom mit teszek! De ahhoz várnom kell. Remélem beválik. Nagyon-nagyon
remélem…

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése