Lesokkolva ültem a padon, és
magam elé meredve próbáltam normálisan lélegezni. Elmegy. Nem mehet el! Gondolataim ezerrel pörögtek, de semmit nem
fogtam fel belőlük.
-Ash. Izé… van valami más
is.-babrált a karkötőivel. Idegesnek és feszültnek tűnt, de fogalmam sem volt
mégis mit akar mondani. Kínos csend telepedett ránk, mert se ő, sem én nem
akartam megszólalni. Végül sóhajtottam egyet, és én törtem meg.
-És mikor mentek?-tettem fel a
leghülyébb kérdést, de igazából talán ez volt most a legjobb kérdés.
-Öhm… A lemez megjelenése
után. Izé… Én csak azt akartam mondani… hogy…
Nem tudta befejezni a
mondatát, mert hangja elcsuklott, és megindultak arcán az első könnycseppek.
Istenem… Még a szipogása is aranyos. Magamhoz húztam, és megint a hátát
simogattam, akár a kórházban nemrég.
-Akkor… Ez lenne a „kapcsolatunk”
vége?-kérdeztem amikor csillapodott sírása.
-Talán a jövőhét lesz az
utolsó itt töltött hetünk. Amint megjelent a lemez, elmegyünk pár helyre
dedikálást tartani, aztán irány London. Mindig is ott akartam élni, de sose
gondoltam volna, hogy ilyen rossz lesz elválni ettől a kontinenstől. Illetve az
itt szerzett barátaimtól.-kuncogott kicsit. Pár pillanat hallgatás után újra
megszólalt, már kicsit halkabban.-Nagyon fogsz hiányozni.
-Te is nekem.
∞
Nem mertem elmondani. Féltem,
hogy nem viszonozza érzéseimet, és talán elveszíthetem. Féltem, hogy
viszonozza, és itt kell hagynom. Bárhogy is lett volna, elveszítem. De így,
hogy nem mondtam el neki, megkíméltem őt is, és magamat is, bármily féle
fájdalomtól. Bár nem, mintha nem lenne rossz magamban tartani…
-Nagyon fogsz
hiányozni.-mondtam elhaló hangon.
-Te is nekem.
Nem is lehetne szebb a
pillanat, melyet a telefonom idegesítő hangja tört meg. Kenzie neve virított a
kijelzőn, így elhúztam a zöld ikont, és a fülemhez emeltem a készüléket.
-Szólj hozzám, ó, te felséges
McKenzie!
-Vörös kód! Most.-kiabálta,
majd egyből le is rakta. Úgy néztem szegény telefonomra, mintha a most
változott volna át ufóvá.
-Öhm… Azt hiszem, nekem mennem
kell. Vagyis… Gondolom.
-Jó.Izé… Akkor majd még
találkozunk.
-Igen. Jó éjt.-köszönök el.
Sietős léptekkel megyek haza.
Az utcán alig lézengenek páran. Viszonylag hamar hazaérek, ahol minden a feje
tetején áll. Olyan érzésem volt, mintha nem is haza, hanem egy diliházba jöttem
volna. Maria a telefonba magyaráz, de annyira hadar, hogy félő, nem értik a
vonal másik végén. Kenzie a kanapén sír, Li pedig vigasztalja őt. Én is leülök
vörös barátnőm mellé, és kérdőn nézek Li-re, választ várva.
-A szülei nem akarják
elengedni Londonba. Anya most próbálja meggyőzni őket, de nem sok
sikerrel.-rázza meg a fejét, amitől kiszabadul pár tincs a copfjából.
Maria lehangolódva rakja le a
telefont, és szomorúan ül le mellénk.
-Felhívom anyát. Ő majd
meggyőzi őket.-nyugtattam barátnőm. Tárcsáztam anyát, aki a negyedik csengésre
felvette. Röviden vázoltam a helyzetet, és megkértem, hogy beszéljen Kenzie
szüleivel. Miután megígérte, hogy rábeszéli őket, elbúcsúzott. Kenzie könnyei lassan
elapadtak, így már csak az idegesség maradt. Feszült csendben vártuk, hogy
bármelyik telefon megszólaljon. A készülékekre meredve vártuk a
megkönnyebbülést.
Részben megértem a szüleit,
hiszen nem lehetett saját gyermekük, és amikor Kenzie-t örökbe fogadták, mindentől
óvták. De ők voltak a legboldogabbak, amikor híresek lettünk, így nem értem
teljesen. Hisz az én családom is jön velünk, akkor ők miért nem? Jó, megértem,
hogy anya és apa Logan miatt is jön, mert Londonban egy profi orvos fogja
kezelni a bátyám. Ők miért ne tudnának jönni? Végül a Kenzie telefonja kezdett
csörögni, mire mind utánakaptunk, ám a telefon kicseszni akart velünk, és
leesett a földre. Végül sikeresen felvettük, és Kenzie remegő hangon kezdett
beszélni a szüleivel.
-Na?-kérdeztük egyszerre
Li-vel. Hatalmasra meresztett szemekkel vizslattuk bandatársunk, válaszra
éhezve.
-Hát… Attól tartok kezdhetünk
búcsúzkodni, mert… MEGYÜNK LONDONBA!-kiáltotta. A nyakába ugorva sikítottunk
fel. A földön röhögve örültünk a hírnek.
Másnapra kicsit berekedtünk, a
sok sikongatástól, így egész nap forró teát szürcsöltünk. Este koncert, szóval
nem mehet el a hangunk. Mondjuk, hogy nem sokat beszéltünk. Jó, ha 200 szót
kinyögtünk. Viszont annál többet írtunk. Idegesen álldogáltunk a hangpróbán.
Egy dalt énekeltünk el, aztán már mentünk is az öltözőbe, mert kicsit késésben
voltunk. Gyorsan átvedlettünk a fellépőruhákba, majd bepattantunk a székekbe.
Megcsinálták a hajunkat, aztán mindenkit kitereltünk a helyiségből. Sminket
azért nem szoktunk, mert úgy is leizzadjuk, szóval felesleges. A szokásos
rituálénk után szaladtunk a színpadra, ahol egyből nekikezdtünk. A szokásos
volt minden. Szórakoztunk, zenéltünk, nevettünk, bohóckodtunk. Válaszolgattunk
pár kérdésre, ilyenek. A végén jött a lassú dalok. Kicsit megkönnyeztünk, nem
tagadom. De hát hogy is ne, amikor ez az utolsó előtti itteni koncert?
Szomorúan ballagtunk le, és öltöztünk vissza. Otthon elintéztük a higiéniai
ügyeket, majd pizsiben ültünk le a kanapéra. Kenzie ült középen, mi meg
két oldalról dőltünk rá. A tv halkan szólt, benne a sárga szivacs idegesítette a
tintaizét.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése