Hali! Sajnálom a késést, de most itt a következő fejezet. Anyám, ez más a huszadik. Dupla X! Komolyra fordítva a szót, remélem tetszeni fog, bár nem ez lett életem legjobb fejezete... És Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
Amint a gépünk földet ért,
elsőként szálltam le róla, és rohantam a rajongókhoz. Több tucatszor írtam le a
nevem, álltam be fotózkodni, vagy csak öleltem meg valakit. Sokan megjegyezték
milyen boldog vagyok. Hogy ne lennék, amikor itthon vagyok! Láthatom Ash-t,
Ethan-t és Sophie-t, a szülővárosom, mindent ami fontos nekem. Amikor nagyon
elfáradt a kezem meg az arcom, elköszöntem a rajongóktól, a lányoktól -akikre
rábíztam a bőröndjeimet-, majd taxi után kutattam. Találtam is egyet,
ahonnan egy néni szállt ki, és én, mint angyali teremtmény -haha-, segítettem
neki, amiért kaptam egy cukrot(!). Beszálltam a hátsó ülésre, majd a zsebemből
előhalásztam a papírfecnit, amin a cím volt.
-Hova vihetem, kisasszony?-kérdezte a sofőr.
-Erre a címre szeretnék menni.-adtam át a
fecnit.-És ha lehetne, amilyen gyorsan csak lehet.
-Csak nem a barátodhoz igyekszel?
-Hát... Nem úgy a barátom. Illetve, most még.
Tudja, ez bonyolult.
-Semmi sem olyan bonyolult.-mosolygott rám a
visszapillantóból.
-Nos, az egész ott kezdődött...-És elmondtam a
"kapcsolatunkat", a költözést, Ethan-t, és a turnét.-Szóval most
éppen oda tartok, hogy meglepjem.
-Remélem boldogok lesztek!-köszönt el, amikor
megérkeztünk. Kifizettem az utat egy kis -vagy sok?-borravalóval egyetemben.
Idegesen álltam a ház előtt, és már indultam volna felé, amikor kinyílt az
ajtó. Egy lány és egy fiú jött ki nevetve az ajtón, és láthatólag jól elvannak.
Viszont az én szívem darabokra tört, a mosolyom pedig egyből lehervadt. Ashton
volt az a fiú, aki vigyorgott mint a tejbe tök. De egy másik lánnyal.
-Charlie?-hallom meg Luke hangját.-Jól vagy?-ült
le mellém.
-Persze.-szipogtam. Megtöröltem könnyáztatta
arcom,majd mély levegőt vettem.-Miért ne len-nék jól, ami-amikor
megak-megakarom lepni azt a személyt, akit szer-szeretek, de-de ő egy má-másik
lány-lánnyal nevet.
-Jaj, te. Ash nem cserélt le. Gemma csak egy
barát. Még mindig téged szeret, és nagyon hiányzol neki, csak épp rosszkor
jöttél. Azért nevettek, mert Mikey jókedvre akarta deríteni, és mondott valami
olyat. De amikor elfutottál-pont akkor jöttem ki-, reménykedve nézett rád,
hátha te vagy az, de annyira elvesztette a hitét, hogy csak megrázta a fejét.
Gemma próbált beszélni a fejével, lelket önteni belé,de... Senkinek nem
sikerül. De ha most visszajössz velem, akkor végre jól lenne. Bár... Lehet,
hogy előbb megijedne tőled.
-Kösz. Ez az utolsó rendes volt.-mondtam
szarkasztikusan.
-Szívesen. Na, jössz?
-Nem. Nem állok készen. Majd holnap.
-És azt szeretnéd, ha nem szólnék neki, hogy itt
vagy?
-Megtennéd?-néztem rá könyörgőn.
-Meg.-sóhajtott.
-Köszönöm!-öleltem meg.
Másnap hullamódra járkáltam,amit meg is jegyzett
Logan. Olyan 11 felé járhatott az idő, és Logan-nel épp filmet néztünk, amikor
Li bekiáltott nekem. Felálltam az ágyamról, és kimentem. Az ajtóhoz libbentem,
majd kinyitottam azt. Az illető szinte azonnal megragadta a kezem, és magához
húzva, ajkaimra tapadt. Hirtelen ért ez, teljesen lefagytam. Elhúzódtam tőle,
és szembetaláltam magam Ashton vigyorgó képével.
-Luke mondta el?-kérdeztem.
-Nem. Csak annyit mondott, hogy már itt vagytok.
-Honnan tudtad, melyik hotelben szálltunk meg?
-Csak itt volt ekkora tömeg.
-Igaz. De miért jöttél ide? Nem kellett volna.
-Megint kezded? Nem érdekel mit kellett volna,
vagy nem, én itt vagyok, és nem érdekel semmi. Hónapok óta nem láttalak, és
kibaszottul hiányoztál. Csak annyit akarok, hogy legalább egy órát velem
tölts,mert már beleőrülök a hiányodba.
-Itt leszünk egy hétig, lesz időnk. De most nem
jó, mert mennünk kell nemsoká próbára.
-És holnap?
-Nem tudom. Szoros a
beosztásunk, és megyünk más helyre is, például haza. Hónapok óta nem jártam már
otthon, és tudod London nagyon messze van onnan. Pár napot ott leszünk,
pihenünk, aztán indulunk vissza Angliába.
-Azért… szakítasz majd rám
időt, ugye?
-Persze.-ígértem
meg.-Mindenképpen fogok.
Sajnos olyan szoros időbeosztásunk volt, hogy semmire nem
volt időnk. Interjúk, fotózások, koncertek, egész nap. Amikor volt pár perc
szabadidőnk, vagy aludtunk, vagy a rajongóknak bohóckodtunk képeken, videókon,
vagy csak szövegben. Aztán végre eljött a nap, amikor indultunk drága, egyetlen
szülővárosunkba. A hét, amit ott töltünk elég laza lesz szerencsére, szóval ott
végre kifújhatjuk magunkat. Első nap lesz egy interjú, a helyi rádióban, majd
este koncert, aztán három szabadnap, majd még egy koncert, aztán másnap
indulunk tovább.
-Heló mindenkinek! Hogy telik eddig a napotok? Nos
nemsokára megtudhatjátok hogyan telnek a napjaik a híres CME-nek, ugyanis
mindhárman itt ülnek velem szemben, és fülig érő vigyorral várják a kérdéseket.
De mindenekelőtt hallgassuk meg egyik csodás számukat, melyhez nemrég készült
videoklip.
Amint vége lett a dalnak, elkezdődött a szokásos
kérdésekre válaszolgatás, majd pár rajongót kapcsoltak be az adásba.
-És hogyan jutott eszetekbe ez az ötlet?-kérdezte a
műsorvezető az új klippünkről.
-Ez egy nagyon vicces történet.-kezdte Kenzie.-Az ötlet
úgy született, hogy éppen egy vígjátékot néztünk, és az egyik jelenet annyira
megtetszett, hogy arra gondoltunk „Na ennek benne kell lennie a következő
videónkban!”. Persze kicsit
megváltoztattuk, de szerintem pont hozzánk illik.
-Ugyan olyan idióta, elcseszett valami, mint mi.-vágott
közbe Li.
-Persze engem kivéve.-fényeztem az egómat.
-Aha. Az a kis porszemnyi önbizalmad mondatja ezt
veled?-nézett rám összeszűkített szemekkel Li.
-Annak a porszemnek nagyobb az IQ-ja, mint
neked.-vigyorogtam rá.
-Lányok!-kiáltott fel Kenzie.-Ne itt mutassátok meg
mennyire idióták vagytok, ez élőben megy. Nem tudják kivágni.
-Bocsánat.-hajtottunk le a fejünket.
Ezután hangpróbára mentünk, és mire azzal végeztünk –Kenzie
folyton belehápogott a mikrofonba, Li megkergetett az egyik dobverőmmel, én meg
ezt megunva ráültem, és elfogyasztottam egy banánt-, már csak egy óra volt a
koncertig. Az az egy óra is hamar letelt, és a kezdés előtti percben nem
hallottam semmi mást, csak a rajongók sikítását. Őszintén megmondva, először
nagyon fájt a fülem, és azt hittem beszakad a dobhártyám, most viszont nem
tudnék nélküle élni. Ez ad erőt egy koncert előtt, hogy olyan beleéléssel
csináljam, amilyennel csak tudom.
-Remélem mindenki felkészült élete legjobb éjjelére! Mert
most olyan bulit csapunk, hogy azt hetven év múlva is emlegetni fogjátok. Vagy
nem, majd meglátjátok. De kezdjünk is bele.
Fantasztikus újra itthon játszani. Olyan energia
szabadult fel bennünk, amit rég éreztünk. És ez tuti eltart majd a turné
végéig. Olyan másfél óra, két liter víz és egy tönkrement pólóval később,
szusszantunk egyet. És amikor minden jó és nyugodt, jön a meglepetés!
-Ha már minden ilyen szép és jó, akkor jöjjön egy kis
meglepetés.-szólalt meg Li.
-Egy világ rajong értük. Egy világ hever a lábuk előtt.
Egy világ kántálja a dalaikat. Itt és most, a színpadon mellettünk…a 30 Seconds
to Mars!
-Az más te hülye.-csapta tarkón Elisa.-Kenzie úgy akarta
mondani, hogy a 5 Seconds of Summer.
A visszafojtott nevetésből hatalmas sikításvihar zendült
végig az arénán. A négy srác nevetve jött fel a színpadra, és végigölelgettek
minket.
-Remélem most már lesz időd.-suttogta a fülembe Ash,
amikor megölelt.
-Lesz.

