Halo! Tudom, elkéstem egy héttel és egy nappal, de mentségemre szóljon, hogy Star Wars-t néztem, és mindenki tudja, hogy minden idők legjobb sci-fi filmjét nem lehet nem nézni... Szóval bocsánat. De itt a rész -vagy is nem rész, hanem olyan amolyan átkötő fejezet. Azért remélem tetszeni fog!
-Több
millió ember előtt fellépni egy turnén, fantasztikus . Nem számítottunk ennyi
emberre, max pár százra. De ezrek jöttek el megnézni minket, és fantasztikus
bulikat csaptunk.-mondta Li. Egy interjú elején vagyunk, ahol a turnénk eddigi
részéről nyilatkozunk.
-Szóval
ti úgy fogjátok fel a koncerteket, mint egy bulit?-jegyzetelt szorgosan s
riporternő.
-Tulajdonképpen
igen. Tudja, ha zenélhetünk az nekünk
maga az élet. És az, hogy ezt olyan embereknek csináljuk, akik szeretik a
zenénket, még jobbá teszi. A rajongók olyanok, mintha a családunk lennének, hisz
ott vannak velünk a jóban, és a rosszban is.-fejtette túl Kenzie. Hát,
körülbelül mint mindig. Nem tud keveset beszélni.
-Értem.
És mit szerettek a rajongókban a legjobban?
-Mindent.-mondtuk
egyszerre.
-Úgy
értjük, hogy a rajongók nélkül egy előadó sem tartana ott, ahol most. Nekik
köszönhetjük, hogy ezt csináljuk most. Mert ha ők nem támogatnának minket, nem
lennénk itt.-feleltem most én.-Az, hogy egy fáradt utazás után odamegyünk
hozzájuk, beszélünk velük, képet csinálunk, meg minden, nekünk is jót tesz.
Olyankor felébredünk a nehézségekből, és a jó oldalát látjuk ennek. A rajongók
bátorítása segít túlélni a nehézségeket. És szerintem minden zenész és színész
nevében beszélek, ha azt mondom, hogy tartozunk az embereknek, akik megveszik a
lemezünk, megnézik a filmjeink. Mert nélkülük nem dolgozhatnánk, nem
csinálhatnánk azt, amit szeretünk. Igaz, van amikor túllépnek egy határt, és
őrültségeket csinálnak…
-Például
felhajítanak egy alsónadrágot a színpadra?-vágott
közbe Kenzie.
-Vagy
megkérik a kezed?-kontrázott rá Li.
-Igen.
Vagy amikor bántják azt, akit szeretsz. Az az igazi rajongó, aki elfogadja a
barátod/barátnőd, mert nekik az a fontos, hogy te boldog légy. Hisz mennyi
ilyen van a hírekben? A párok azért mennek szét, mert nem bírják a sok bántást,
és inkább szenvednek ők, minthogy a rajongók szíve törjön össze.
-Veletek
is ez történt?-csapott le egyből a témára.-Ashton-nal is ezért szakítottatok?
-Ez
bonyolult. Ott volt a költözés is. Úgy gondoltuk a távkapcsolat nem működne.
-Tudom,
hogy ezerszer megkérdezték már, de a repülőtéren történtek egyértelműek voltak.
Aztán rá egy hónapra Londonba utazott. Azóta nem is találkoztatok?
-Nem
találkoztunk. Beszélni sem volt időnk, mert nekik elkezdődött a turné, mi is
elkezdtünk készülődni, így elfoglaltak voltunk. De szerintem nyugodtan
mondhatom, hogy barátok maradtunk, ahogy a többi fiúval is.
-Oh,
hogy hiányzik a hülyeségük.-tette kezét a szívére Kenzie.-Örök űr a szívemben,
amit csak a baromságaik tudnak kitölteni.
-Szerintem
ne menj színésznek.-paskoltam meg a vállát.
-Kösz.
De azért nem is volt rossz! Most mondd meg neki Li.-fordult vigyorgó
bandatársunk felé.-Ch. Kösz.
-Szerintem
térjünk vissza a turnéhoz.-javasolta Elisa.
-Rendben.
Meséljetek a show mögött rejlő kemény munkáról. Milyen egy ilyen turné másik
oldalán lenni?
-Hm…
Mindenképpen azt mondanám, hogy rengeteg munka kell ehhez. Rengeteg ember
dolgozik a háttérben. A világosítók, a hangosítók, a fodrászok, a stylistok,
vagy akár a színpadépítők is fontos részei a koncerteknek. Nélkülük nem menne
semmi.-sorolta fel a fontosabb embereket Kenzie. Persze mindenki ugyanolyan
fontos!
-A
turnémenedzserek is nehéz munkát végeznek, hisz ők felelnek a pontosságért,
hogy mindenhol pontosan ott legyünk, hogy miden jól menjen. Ránk is kell
figyelni, mert elég vadak tudunk lenni. Logan mondjuk ezért lenne itt!-nevettem
fel.-Csak lélekben még ő is gyerek, így legtöbbször ő is benne van a
hülyeségekben.
-Megvan!-kiáltott
fel Li.-Eszembe jutottak a legfontosabb emberek.
-Kitalálom.
Csak nem mi?
-Nem
vagy vicces.-nézett szúrósan Kenzie-re.-A hangszeresek. Nincs olyan koncert,
amikor ne törne el Charlie dobja, szakadna el akár egy húr, vagy –meredek
helyzetekben- egy-egy ruhadarab.
-Tényleg!
Múltkor is ez volt. Nekem elszakadt a pólóm –a hátulján egy hatalmas lyuk
tátongott-, Li-nek meg egy húrja adta be a kulcsot. Azelőtt meg Charlie széke
tört el.
-Öhm..
Kenzie. Az a dobverőm volt. Majdnem fejen találtalak vele.-húztam el a számat.
-Oh,
ja tényleg. Hé! Máskor ne felém célozz vele.-szegezte rám mutatóujját.
-Bocsi!
Véletlen volt.-emeltem fel a kezeim védekezésképpen.
-Úgy
hallom veszélyes lehet egy ilyen koncert.
-Ugyan.
Van az így. A rajongók élvezik az ilyen vicces helyzeteket. Amikor elfelejtjük
melyik dal jön, vagy épp a szöveg megy ki a fejünkből. De olyan is volt, hogy
megcsúsztunk, elestünk, vagy amikor Washingtonban volt az első fellépésünk, és
Li hátsófelén rúgta Kenziet a szólója közepén, ő
meg belesikított a mikrofonba. Aztán hülye fejeket vágott neki, szegény
meg tök hamisan énekelt.-meséltem el a fővárosban történteket.
-Annyira
nem is voltam hamis.-húzta fel az orrát Kenzie.
-Dehogynem.-ellenkeztünk
Li-vel egyszerre.
-Lányok,
a rajongók biztos nagyon fogják élvezni a kis élménybeszámolókat, de sajnos
egyre fogy az időnk, szóval nem lenne gond, ha folytatnánk?
-Bocsánat.
-Semmi
baj. Nos.. Milyen érzés több száz rajongó előtt fellépni nap mint nap?
-Fantasztikus.
Az az energia, amit a rajongók közvetítenek felénk, egyszerűen… Nehéz szavakba
önteni azt az érzést.
-Olyan..-vágtam
közbe.-..mintha be lennénk állva! Mármint… az a hihetetlen érzés, amikor
szárnyalsz a zenében, hasonló lehet a drogozáshoz. Mert ha arra egyszer
rászoksz, nehéz leállni vele. Most ez pont ugyanolyan. Nem tudjuk, hogy le
tudnánk e állni vele. Az életünk része lett.
-Érződik
a hangotokban az a mérhetetlen szeretet mind a zenélés, mind a rajongók iránt.
Ez természetes. Ha mondhatom így, szerelmesek vagyunk a
zenébe. Zene nélkül nem léteznénk. Mindenkinek szüksége van a zenére. Legyen
szó komolyzenéről, pop-ról, rock-ról, vagy bármiről. A zene az egyetlen dolog,
amit nem lehet megsemmisíteni. –vontam vállat.-A zene lételem. Mint a levegő.
Sokaknak a zene az egyetlen menedék. Van aki a zenének köszönheti az életét. Mi
is. Ha nem lett volna a zene, talán sose ismerjük meg egymást. Akkor nem
találkoztunk volta azzal a rengeteg csodás emberrel.
-A zene az élet nekünk. A legfontosabb dolog, és ezt
mindenki tudja rólunk. A családunk, a barátaink, a szeretteink, mind tapasztalták
már, mit meg nem teszünk a zenéért.-folytatta gondolatmenetem Li.
-Merthogy képesek vagyunk egész éjjel a gitárral a
kezünkben gyakorolni, csakhogy tökéletes legyen. Persze sose sikerül
tökéletesre. Emlékszem, volt olyan, hogy két teljes napig nem aludtunk, nem
ettünk, csak zenéltünk, és a végén úgy kellett kényszeríteni minket, hogy
menjünk aludni.
-Rendben lányok. A gép csakis ránk vár, szóval
siessünk.-sürgetett minket Ann.
-Irány HAZA!!!-kiáltották.
-Irány haza.-erőltettem magamra egy mosolyt.-Irány egy
nehéz hét…-motyogtam magamnak.
-Végre hónapok múltán visszatérhetünk oda, ahol
elkezdődött minden.-áradozott Li.
Király… Már ami.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése