-Kitaláltam
nektek irtó király beceneveket!-fogadott a szállodai nappalinkba lépve Kenzie.
Ez fájni fog…-Calum lesz Mustár, Mikey Ketchup, Luke Tartármártás, Ash pedig
Majonéz, és ti lesztek a ’fájv szósz’!
-Ennek
honnan vannak ilyen ötletei?-kérdeztem Elisa-t, akivel azt figyeltük, ahogy
azon veszekednek, hogy ki miért pont az lett, ami.
-Azért,
mert piros a fejed, mint a ketchup!-ordított rá Mikey-ra Kenzie.-Luke azért
tartármártás, mert úgy néz ki, Calum meg olyan mint a mustár, Ashton pedig
azért majonéz, mert Charlie azt szereti legjobban.-rendezte le a vitát.
-Szóval
szereted a majonézt.-suttogta a fülembe Ash, miközben átölelt.
-Igen.
Miért?
-Mert
akkor szívesen leszek az.
-Rendben.
Te leszel az én majonézem.
-Összejöttetek!-visította
Li.-Összejöttek! Összejöttek, összejöttek, összejöttek.-ugrált körbe minket. Na
jó, ennek elmentek otthonról. És már épp elmondtam volna neki ezt, amikor
Ashton felkapott és megpörgetett.
-Az
én barátnőm.-puszilta meg az arcom.
-Oh,
elhányom magam.-mondta Kenzie olyan hangsúllyal, mintha majd elolvadna tőlünk.
-Még
jó, hogy nem láttad amit a kanapén műveltek.-forgatta meg a szemét Mikey.
Mosolyogva
néztem a két civakodó vörösre, ugyanis folyton ezt csinálják. Én már tényleg
arra várok, hogy végre randira hívja Mikey Kenzie-t. Cukik lennének. Anyám, ezt
én mondtam…?
A
délután többi részét filmezéssel töltöttük, egy csomó gagyi film társaságában,
amiket lenémítva néztünk, miközben leszinkronizáltuk a jeleneteket. Viccesekre
sikeredtek, így a végére már fájt a hasunk a nevetéstől.
-Na,
jó. Nekem mennem kell.-állt fel Kenzie.
-Miért?-kérdezte
Li.
-Hááát…
Amikor a fotózás után elmentem sétálni, összefutottam Christian-nel, és randira
hívott.-vigyorgott. Chris a volt osztálytársunk, és Kenzie másodiktól bele van
esve. Chris ezt tudta/tudja, és el akarta hívni őt már korábban, de pont aznap
mentünk a kiadóhoz meghallgatásra, így ez elmaradt. Szegény Kenzie amikor
megtudta ezt, egy hétig olyan volt, mint aki depressziós. Úgy látom most már
neeem!
-Az
mégis ki?-kérdezte kissé felháborodva Mikey. O-ó, mi folyik itt?
-Egy
volt osztálytársunk.-vont vállat Kenzie.-És a legcukibb, legokosabb srác a
világon.-harapta be az alsó ajkát. Régen is mindig ezt csinálta, amikor csak
megpillantotta Christ, vagy róla beszéltünk. Szerintem ez örök szokás marad nála.
-Sok
sikert. És nehogy azt halljam, hogy már az első randin az ágyában kötsz
ki!-kacsintottam rá.
-Majd
meglátjuk.-vigyorgott.
-Ch…
Ez olyan volt, mint valami ribanc.
-Mit mondtál?-tátotta el a száját.-Esküszöm
Michael Clifford, még egyszer be szólsz nekem, én megfojtalak.
Azzal
elviharzott a Li-vel közös szobájukba. Egy pulcsival a kezében tért vissza,
majd az ajtóban felhúzta a cipőjét, és beb@szta maga után az ajtót. Elisa és én
gyilkos tekintettel fordultunk Mikey felé, míg Ash, Luke és Cal értetlenül
kapkodták a fejüket köztünk és bandatársuk között.
-Hogy
mekkora egy féreg vagy.-vágta hozzá Li.
-Mert?
-Értjük,
hogy féltékeny vagy, de ez már rossz irány.-ráztam a fejem.
-Nem
vagyok féltékeny! Kenza csak barát, és nem azért veszekszünk mindig, hogy a
végén összejöjjünk, mint a filmekben. Bocs, de Kenza nem az esetem.
-Hát,
te hülye vagy, haver.-nevetett Ash.
Látszik
rajta, hogy bejön neki Kenzie, nem tudom miért tiltakozik ellene. Talán mert
azt hiszi Kenzie semleges felé? El kellene mondanunk neki amit tudunk… Nem, még
Kenzie se tudja, hogy tudjuk. Milyen lenne, ha elmondanánk Mikey-nak, miközben ő
Chris-sel randizik? Az nem lenne helyes.
-Én
csak annyit fűzök hozzá, hogy belül már röhögök ezen a két
szerencsétlenen.-szólalt meg Logan. És ő a legidősebb! Istenem, rég halottak
lennénk, ha ő vigyázna ránk. De attól még szeretem, hogy ilyen idióta. A
bátyám, nem tehetek mást… -Most mi van?-nézett rám.-Azt hiszed rajtatok nem
röhögtem? Csak hiszed.
-Olyan
hülye vagy.-öleltem meg.
-Tudom.
Családi vonás.-borzolta össze a hajam.
Kenzie
fél órával a fiúk távozása után érkezett, szinte repülve. Sugárzott róla a
boldogság, és Li-vel vigyorogva néztünk össze, amikor nem látta.
Másnap
semmit nem csináltunk. Átjöttek a srácok, Ethan meg Sophie is csatlakoztak,
viszont Kenzie nem volt hajlandó Mikey-val egy helyiségben lenni, így ő
Chris-sel volt. Ám délután 5 felé betoppantak, ezzel elindítva egy hatalmas,
pusztító hullámot.
-Elisa!
Örülök, hogy újra látlak.-ölelte meg Chris. Aztán engem…De jó.
-Charlie.
Hallottam a jó hírt. Sok boldogságot.
-Köszi.
Téged is jó újra látni. És hogy megy az egyetem?
-Jól.
Osztályelső vagyok.
-Gratula.
Mikey
arcát látni, egy olyan élmény volt, amit sose felejtek el, ez tuti. Olyan
fancsali képet vágni, még sose láttam senkit. Főleg, amikor átölelték, vagy
megpuszilták egymást. Na akkor, haláli volt! Féltékenység, undor és vágyakozás
volt az arcán. Istenem, ez marha jó…
-Gyere.-ragadta
meg a kezem Mikey. Értetlen pillantást vetettem barátomra –de jó ezt kimondani
(vagy kigondolni?)-, majd követtem a még mindig a kezemet szorongató srácot.
Útközben Li is csatlakozott hozzánk (nem önszántából). A konyhába érve felénk
fordult, mire megláttuk szomorú pofiját.-Azt hiszem igazatok volt.
-Oh!-ölelte
át Li.-Semmi baj.
-Épp
egy másik sráccal van, szerintem igenis baj van.-kotyogtam közbe. Li
vérfagyasztó pillantást küldött felém, mire befogtam. Nem sokáig.-El kell
mondanunk valamit, amit még Kenzie sem tud. Csak mi ketten. Úgy egy hete,
Kenzie eléggé berúgott, és… Elkotyogta, hogy tetszel neki. De nem mondtuk el
amikor kijózanodott, így nem tudja, hogy tudjuk. És tegnap beszélgettünk Li-vel
erről…
-És
arra jutottunk, hogy ha végre beismered, hogy neked is bejön, akkor elmondjuk
neked, és bátorítunk arra, hogy cselekedj.-vágott közbe Li. Kösz… Van valaki,
aki nem vág a szavamba?
-Mégis
hogyan, amikor ez a nyomi itt teszi neki a szépet?
-Chris
megy vissza az egyetemre, nekünk folytatódik a turné, nem hiszem, hogy sokáig
fognak még turbékolni.-vontam vállat.
-Na
ja.-értett egyet Li.-És szerintem sokkal inkább illik össze veled, mint
Chris-sel.
-Biztos?-kérdezte
mint egy kisgyerek.
-Igen.-mondtuk
egyszerre.
Ekkor
kopogtattak, és mivel nem sok felajánlkozás jött az ajtó kinyitására, Elisa
volt kénytelen menni. Biztatóan rámosolyogtam Mikey-ra, és visszamentem a
többiekhez a nappaliba.
-Dan!-sikított
Li. A fiú nyakába ugrott, és kiszorongatták egymásból a szuszt is.-Hogy kerülsz
ide? Nem azt mondtad, hogy csak a jövőhéten kezdődik a szünet?
-De.
Viszont a tanárunk megbetegedett, a másik meg szülési szabadságot vett ki,
szóval egy kicsit hamarabb elengedtek minket.
-Miért
nem szóltál? Érted mentem volna a repülőtérre.
-Meg
akartalak lepni.-csókolta meg.
Lehetne
ennél szebb befejezése ennek a napnak? Leszámítva Mikey-t és Kenzie-t, minden
rendben. Remélem így is marad.

