2015. január 25., vasárnap

Azért, mert piros a fejed, mint a ketchup!

-Kitaláltam nektek irtó király beceneveket!-fogadott a szállodai nappalinkba lépve Kenzie. Ez fájni fog…-Calum lesz Mustár, Mikey Ketchup, Luke Tartármártás, Ash pedig Majonéz, és ti lesztek a ’fájv szósz’!
-Ennek honnan vannak ilyen ötletei?-kérdeztem Elisa-t, akivel azt figyeltük, ahogy azon veszekednek, hogy ki miért pont az lett, ami.
-Azért, mert piros a fejed, mint a ketchup!-ordított rá Mikey-ra Kenzie.-Luke azért tartármártás, mert úgy néz ki, Calum meg olyan mint a mustár, Ashton pedig azért majonéz, mert Charlie azt szereti legjobban.-rendezte le a vitát.
-Szóval szereted a majonézt.-suttogta a fülembe Ash, miközben átölelt.
-Igen. Miért?
-Mert akkor szívesen leszek az.
-Rendben. Te leszel az én majonézem.
-Összejöttetek!-visította Li.-Összejöttek! Összejöttek, összejöttek, összejöttek.-ugrált körbe minket. Na jó, ennek elmentek otthonról. És már épp elmondtam volna neki ezt, amikor Ashton felkapott és megpörgetett.
-Az én barátnőm.-puszilta meg az arcom.
-Oh, elhányom magam.-mondta Kenzie olyan hangsúllyal, mintha majd elolvadna tőlünk.
-Még jó, hogy nem láttad amit a kanapén műveltek.-forgatta meg a szemét Mikey.
Mosolyogva néztem a két civakodó vörösre, ugyanis folyton ezt csinálják. Én már tényleg arra várok, hogy végre randira hívja Mikey Kenzie-t. Cukik lennének. Anyám, ezt én mondtam…?
A délután többi részét filmezéssel töltöttük, egy csomó gagyi film társaságában, amiket lenémítva néztünk, miközben leszinkronizáltuk a jeleneteket. Viccesekre sikeredtek, így a végére már fájt a hasunk a nevetéstől.
-Na, jó. Nekem mennem kell.-állt fel Kenzie.
-Miért?-kérdezte Li.
-Hááát… Amikor a fotózás után elmentem sétálni, összefutottam Christian-nel, és randira hívott.-vigyorgott. Chris a volt osztálytársunk, és Kenzie másodiktól bele van esve. Chris ezt tudta/tudja, és el akarta hívni őt már korábban, de pont aznap mentünk a kiadóhoz meghallgatásra, így ez elmaradt. Szegény Kenzie amikor megtudta ezt, egy hétig olyan volt, mint aki depressziós. Úgy látom most már neeem!
-Az mégis ki?-kérdezte kissé felháborodva Mikey. O-ó, mi folyik itt?
-Egy volt osztálytársunk.-vont vállat Kenzie.-És a legcukibb, legokosabb srác a világon.-harapta be az alsó ajkát. Régen is mindig ezt csinálta, amikor csak megpillantotta Christ, vagy róla beszéltünk. Szerintem ez örök szokás marad nála.
-Sok sikert. És nehogy azt halljam, hogy már az első randin az ágyában kötsz ki!-kacsintottam rá.
-Majd meglátjuk.-vigyorgott.
-Ch… Ez olyan volt, mint valami ribanc.
-Mit mondtál?-tátotta el a száját.-Esküszöm Michael Clifford, még egyszer be szólsz nekem, én megfojtalak.
Azzal elviharzott a Li-vel közös szobájukba. Egy pulcsival a kezében tért vissza, majd az ajtóban felhúzta a cipőjét, és beb@szta maga után az ajtót. Elisa és én gyilkos tekintettel fordultunk Mikey felé, míg Ash, Luke és Cal értetlenül kapkodták a fejüket köztünk és bandatársuk között.
-Hogy mekkora egy féreg vagy.-vágta hozzá Li.
-Mert?
-Értjük, hogy féltékeny vagy, de ez már rossz irány.-ráztam a fejem.
-Nem vagyok féltékeny! Kenza csak barát, és nem azért veszekszünk mindig, hogy a végén összejöjjünk, mint a filmekben. Bocs, de Kenza nem az esetem.
-Hát, te hülye vagy, haver.-nevetett Ash.
Látszik rajta, hogy bejön neki Kenzie, nem tudom miért tiltakozik ellene. Talán mert azt hiszi Kenzie semleges felé? El kellene mondanunk neki amit tudunk… Nem, még Kenzie se tudja, hogy tudjuk. Milyen lenne, ha elmondanánk Mikey-nak, miközben ő Chris-sel randizik? Az nem lenne helyes.
-Én csak annyit fűzök hozzá, hogy belül már röhögök ezen a két szerencsétlenen.-szólalt meg Logan. És ő a legidősebb! Istenem, rég halottak lennénk, ha ő vigyázna ránk. De attól még szeretem, hogy ilyen idióta. A bátyám, nem tehetek mást… -Most mi van?-nézett rám.-Azt hiszed rajtatok nem röhögtem? Csak hiszed.
-Olyan hülye vagy.-öleltem meg.
-Tudom. Családi vonás.-borzolta össze a hajam.

Kenzie fél órával a fiúk távozása után érkezett, szinte repülve. Sugárzott róla a boldogság, és Li-vel vigyorogva néztünk össze, amikor nem látta.
Másnap semmit nem csináltunk. Átjöttek a srácok, Ethan meg Sophie is csatlakoztak, viszont Kenzie nem volt hajlandó Mikey-val egy helyiségben lenni, így ő Chris-sel volt. Ám délután 5 felé betoppantak, ezzel elindítva egy hatalmas, pusztító hullámot.
-Elisa! Örülök, hogy újra látlak.-ölelte meg Chris. Aztán engem…De jó.
-Charlie. Hallottam a jó hírt. Sok boldogságot.
-Köszi. Téged is jó újra látni. És hogy megy az egyetem?
-Jól. Osztályelső vagyok.
-Gratula.
Mikey arcát látni, egy olyan élmény volt, amit sose felejtek el, ez tuti. Olyan fancsali képet vágni, még sose láttam senkit. Főleg, amikor átölelték, vagy megpuszilták egymást. Na akkor, haláli volt! Féltékenység, undor és vágyakozás volt az arcán. Istenem, ez marha jó…
-Gyere.-ragadta meg a kezem Mikey. Értetlen pillantást vetettem barátomra –de jó ezt kimondani (vagy kigondolni?)-, majd követtem a még mindig a kezemet szorongató srácot. Útközben Li is csatlakozott hozzánk (nem önszántából). A konyhába érve felénk fordult, mire megláttuk szomorú pofiját.-Azt hiszem igazatok volt.
-Oh!-ölelte át Li.-Semmi baj.
-Épp egy másik sráccal van, szerintem igenis baj van.-kotyogtam közbe. Li vérfagyasztó pillantást küldött felém, mire befogtam. Nem sokáig.-El kell mondanunk valamit, amit még Kenzie sem tud. Csak mi ketten. Úgy egy hete, Kenzie eléggé berúgott, és… Elkotyogta, hogy tetszel neki. De nem mondtuk el amikor kijózanodott, így nem tudja, hogy tudjuk. És tegnap beszélgettünk Li-vel erről…
-És arra jutottunk, hogy ha végre beismered, hogy neked is bejön, akkor elmondjuk neked, és bátorítunk arra, hogy cselekedj.-vágott közbe Li. Kösz… Van valaki, aki nem vág a szavamba?
-Mégis hogyan, amikor ez a nyomi itt teszi neki a szépet?
-Chris megy vissza az egyetemre, nekünk folytatódik a turné, nem hiszem, hogy sokáig fognak még turbékolni.-vontam vállat.
-Na ja.-értett egyet Li.-És szerintem sokkal inkább illik össze veled, mint Chris-sel.
-Biztos?-kérdezte mint egy kisgyerek.
-Igen.-mondtuk egyszerre.
Ekkor kopogtattak, és mivel nem sok felajánlkozás jött az ajtó kinyitására, Elisa volt kénytelen menni. Biztatóan rámosolyogtam Mikey-ra, és visszamentem a többiekhez a nappaliba.
-Dan!-sikított Li. A fiú nyakába ugrott, és kiszorongatták egymásból a szuszt is.-Hogy kerülsz ide? Nem azt mondtad, hogy csak a jövőhéten kezdődik a szünet?
-De. Viszont a tanárunk megbetegedett, a másik meg szülési szabadságot vett ki, szóval egy kicsit hamarabb elengedtek minket.
-Miért nem szóltál? Érted mentem volna a repülőtérre.
-Meg akartalak lepni.-csókolta meg.
Lehetne ennél szebb befejezése ennek a napnak? Leszámítva Mikey-t és Kenzie-t, minden rendben. Remélem így is marad.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése