-Na srácok… Tulajdonképpen miért is jöttetek? Mert ha jól
emlékszem senki nem hívott ide titeket.-vágott komoly arcot Kenzie.
-Zenélni!-vágták
rá egyszerre.
-Nahát,
ti olyat is tudtok?-tátotta el a száját lila hajú barátnőm.
-Beszóltál,
kicsi lány?-bökött meg Mike. Arrébb ugrottam, hisz csikis vagyok, és gondolom
direkt bökött meg.
-Én?
-Nem,
Ashton-nak mondtam, hogy kicsi lány!-forgatta meg szemeit.
-Ash
lány? Tudtam én, hogy valami nincs rendben vele!-rázta meg fenyegetően
mutatóujját Ashton felé Kenzie.-Na, most min nevettek?-fordult a röhögőgörcsöt
kapott rajongókhoz. Én már szó szerint a földön fekve nevettem, mert Kenzie
eltaknyolt, és pont engem használt párnának, így még jobban nevetett mindenki.
Szegény Ann most biztos a haját tépte tőlünk!
-Lányok!-ordított
a fülesbe Ann. De olyan hangerővel, hogy mindhárman kitéptük a fülünkből –Li
még egy kisebb sikítást is hallatott.
-Na
mi van csajok, bogár mászott a fületekbe?-röhögtek Ash viccén.
-Azt
hiszem vennünk kell Ann-nek egy hangerőszabályzót.-tanakodott Kenzie.
-Kenza,
drága egyetlen szentjánosbogaram, ki megvilágítja még a legsötétebb éjjelt is.
Mintha neked nem kellene egy ilyen kütyü.
-Most
nem tudom, hogy megüsselek, sírjak, vagy nevessek, esetleg sikítsak.-nézett
elgondolkodó arccal Mike-ra.
-Drága
Mikey, most szerintem fuss, ha kedves az életed…-tanácsoltam.
Kikerekedett
szemekkel nézett rám, majd Kenzie-re, és gitárját a kezembe nyomva elkezdett
futni. Aztán már csak annyit láttunk, hogy két idióta vörös kergetőzik,mint a 4
évesek. Amint eltűntek a színpadról, vállat vontam, és a kezemben tartott
gitárt –melynek gazdája épp egy pár éves értelmiségi szintjén áll, bár elég
esze van ahhoz, hogy meneküljön Kenzie elől-a hozzám legközelebb álló személy,
azaz Ashton kezébe adtam, mert hát nem fogom fogni, mivel nem az enyém, de még
csak nem is egy bandatársamé, szóval nyugodtan foghatja ő. Hű… ez hosszú mondat
volt.
-Szerintem
elvesztettük őket.-jelentette ki Li. Micsoda felfedezés…-Akkor zenéljünk!
Elvégre ez egy koncert, nem egy vicc est.
-Éljen
a zene!-kiáltottam fel. Ezzel egyidőben ütközött nekem Kenzie, a földhöz
lapítva engem.-Szállj le rólam. Összenyomsz!-motyogtam a padlóhoz nyomott
arccal. Amint újra tudtam levegőt venni. hatalmasat sóhajtottam, hogy az éltető
oxigén visszaáramoljon palacsintává lapított tüdőmbe.-Zenéljünk.
A
koncert nagyon jól sikerült –eltekintve attól a kis közjátéktól, amiért Ann
megbüntetett minket (mint az 5 éveseket). Viszont ennek ellenére is fantasztikus
volt újra itthon –mert ez az igazi otthonunk.
-Charlie!-kapta
el a kezem Ash. Épp a koncertek utáni hiperaktív-távfutásos programom végeztem –minden
koncert után energiabombaként viselkedek, és kétszer körbefutom az egész
helyet-, amikor visszarántott.-Beszélhetnénk?
-Persze.-motyogtam
kifulladva.
-Szóval…
Csak azt akartam kérdezni, hogy…izé… ráérsz valamikor? Úgy értem…
-Most
randira akarsz hívni?-biccentettem oldalra a fejem. Félénken bólintott egyet,
miközben a földet nézte. Elvigyorodtam és megpusziltam az arcát.-Igen.
-Charlie!
Charlie! Chaaarlie!-ordítozott Elisa.-Egyetlen kicsi zöld fejű barátom, Ann
összehívott minket.
Megforgattam
szemeimet, majd egy hatalmas sóhajjal elindultam az öltöző felé. Beérve
ledobtam magam a kanapéra, és egy ’mondhatod’ arcot vágtam Ann felé.
-Köszönöm,
hogy idejöttetek. A csütörtöki fotózást előrehoztuk szerdára, így fél háromra
ott kell lennünk, viszont így a csütörtök szabad. Pénteken interjú, majd próba,
koncert, és szombaton megyünk tovább.
-Miért
rakták át?-kérdezte Kenzie.
-Mert
valami dolga lesz a fotósnak. De nem annyira nagy gond ugye? Hisz szabadnap.
-Nem
gond.-nyugtatta meg Li.-De ha most megbocsátotok, mennem kell telefonálni.
És
volt Elisa, nincs Elisa. Mintha puskából lőtték volna ki, olyan sebességgel
száguldott ki az ajtón, hol majdnem nekiment az épp befelé tartó Luke-nak. Én
csak megráztam a fejem, és kényelmesen elfeküdtem az ülőalkalmatosságon. Nem
telhetett el sok idő, de én pár perc alatt bealudtam.
Hirtelen egy nagy házban találtam magam. Nem
tudom hol, vagy miért, egyszerűen csak itt vagyok. Hangok szűrődtek ki
valahonnan, én pedig kíváncsiságomban elindultam a hangok felé. Beléptem a
szobába, amely első ránézésre egy nappali. Elhaladtam egy tükör előtt, és
amikor belenéztem, magamat láttam, de valahogy mégsem. A hajam barnán omlott a
vállamra, és egy szürke póló volt rajtam egy farmerrel. Ez én vagyok? Beléptem
a helyiségbe, ahol ott voltak a szüleim, a tesóm, a lányok-eredeti hajszínnel-,
és meglepetésemre a 5SOS srácok is. Mindenki mosollyal az arcán fogadott engem.
Ash felállt és idelépett hozzám, majd puszit nyomott a számra (???) és
odahúzott a kanapéra. Most mi van? Összezavarodottan néztem körbe a sok
mosolygó emberkén, mert halvány lila fogalmam nem volt minek is van itt
mindenki. És miért vagyunk ilyen idétlenül felöltözve a lányokkal? És mi a jó
büdös istenért barna a hajam? Utálom a színét! Olyan unalmasan…unalmas. Az
egyik pillanatban még ültem, a másikban pedig már álltam. Kikerekedett szemekkel
néztem az előttem térdelő fiút. Mi van?!
-Sokat gondolkoztam, hogy mikor lenne
megfelelő az idő. De nem tudok várni addig. Szeretlek, és én lennék a világon a
legboldogabb, ha a feleségem lennél. Hozzám jössz?
Kivételesen most nem sikítozva ébredtem –hála isten. A
szobában voltam, a szállodában, egyedül. Kimásztam az ágyból, és meglepve
tapasztaltam, hogy a tegnapi ruhám van rajtam, amit azután vettem fel, hogy
lezuhanyoztam. Zoknimban csoszogva mentem ki a konyhába, ahol ott volt Ann,
Elisa, és Kenzie.
-Reggelt.-intettem. Leültem egy székre, és az Ann által
elém tett kakaót kezdtem szürcsölni. Éljek én, meg a gyerekes kakaó imádatom!-Logan?
-Szunyál. Szerinted?-nézett rám Kenzie olyan ’most
komolyan, mit vártál tőle?’ fejjel.
-Mit terveztetek mára?-kíváncsiskodott Ann.
-Találkozom Ethan-nel, meg Sophie-val.
-Elmegyek fodrászhoz.-túrt bele vörös tincseibe Kenzie.
-Elkísérem.-karolta át Li.
Egy órával, egy tusolással és egy fárasztó tini ninja
teknősök résszel később elindultam Ethan-höz. Tudni illik összeköltöztek
Sophie-val, így nyugodt szívvel dörömböltem be az ajtón.
-Ki az a… Charlie!-ugrott a nyakamba Ethan, miután majdnem
kitépte az ajtót a keretből.-Drágám! Gyere csak.-kiáltott.
-Charlie!-ölelt meg ő is.
-Egyem azt a szöszke fejeteket, engedjetek el, mert
megfulladok!
A fél délutánt beszélgetéssel töltöttük, majd filmeztünk,
aztán nagy nehezen elbúcsúztunk, és a szálloda felé vettem az irányt. 5 perce
érkezhettem meg, és épp egy pohár vizet ittam, amikor valaki kopogott. Vártam
pár pillanatot, de nem úgy tűnt, mintha bárki is ki akarná nyitni, szóval én
mentem beengedni vendégünket.
-Szia. Mit keresel itt?-ráncoltam a homlokom, amikor
kinyitottam az ajtót.
-Gondoltam a ma este tökéletes arra a randira.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése