Halihó! Elnézést a késésért, de a szabadságomnak vége, és mától újra a sulit koptatom -aki nem tudja, bárányhimlős voltam. Itt a 24. fejezet, de még korántsem az utolsó. Próbáltam romantikusra, amit kellett (volna). Igazából nem nagyon hiszem, hogy összejött... Majd ti eldöntitek!
-Annyira
örülök, hogy itt vagy!-lelkendezett tovább Li. Szegény Dan alig jut szóhoz
mellette. Szép is a szerelem…
-Elisa.
Édesem, mondhatok valamit?
Bandatársam
hirtelen megnémult, és minden szín kifutott az arcából. Oh, most van az, hogy a
fejében ezer és egy jelenet fut végig, amiben Dan szakítani akar vele.
Túlságosan ismerem már őt. Lassan bólintott, majd leült a kanapéra, ahová Dan
vezette.
-Tusom,
hogy neked a zene a legfontosabb. Az első az életedben. Tudom, hogy én mindig a
második leszek, és ezzel semmi bajom. Sőt. Örülök neki, mert amikor zenélsz, te
vagy a világ legboldogabb embere, és én is az leszek, mert nekem az a
legfontosabb, hogy te boldog legyél. Tudom, hogy a távolság borzalmas, és
tudom, hogy sokszor legszívesebben összetörnél, és csak sírnál, mert én is így
érzek. Mindketten az álmunkat éljük, de folyton ott van tűnődés, hogy meddig
fog ez menni. Én szeretnék tenni valamit, ami kiöli a kétségbeesést a
kapcsolatunkból. Elisa Wohn. Hozzám jössz?
Atya
szent isten… Megkérte a kezét. Megkérte a kezét! Én mindjárt elröhögöm magam.
Az gáz lenne? Igen, határozottan.
Dan
egy bársonydobozt húzott elő, amit kinyitva előbukkant egy gyűrű, ami
ordította, hogy Elisa tulajdona. Li csak szótlanul bámult, akkora szemekkel,
hogy az lehetetlen. Oh…itt baj lesz.
-Szerelmem…szólalj
meg. Vagy legalább lélegezz!
-Én…Nem
tudom.-vált kétségbeesetté. Felpattant a kanapéról, és elviharzott a
szobájukba.
Mind
csendben ültünk, senki sem szólt egy szót sem, amikor Dan lehajtott fejjel
kibaktatott a konyhába.
-Beszélek
Li-vel.-állt fel Kenzie.
-Beszélek
Dan-nel.-tettem ugyanazt egyszerre vele. Elindultunk hát mindketten, a srácokat
egyedül hagyva.
-Lányok.-szólt
ránk Logan.
-Tudjuk!-fordultunk
meg. Csak is mi lehetünk olyan hülyék, hogy az ellenkező irányba megyünk…
Dan
a pultnak támaszkodva bambult maga elé. Sóhajtva ültem fel mellé a pultra, és
megtörtem a csendet.
-Nem
vagy szomjas?-Tudom, nem a legjobb szöveg, de tudom, hogy ilyen esetekben nála
nem nagyon működik a lelkesítő duma.
-Nem,
kösz. Éhes se vagyok.-ment a kérdésem elé. Ch…
-Oké.
Akkor térjünk rá arra a részre, amikor ordítva kioktatlak.
-Oké.
-Khm-köszörültem
a torkom.-Te teljesen idióta vagy? Legalább egy órát kell hagyni őt, hogy
ülepedjen a „meglepid”, és nem azonnal belecsapni a közepébe! Tudom, hogy a távolság
tényleg a legrosszabb, megértem, hogy kell neked valami biztosíték, de…
Normális vagy? Megkéred a kezét?
-Valld
be, hogy durci vagy, amiért nem a tiéd kérték meg előbb.-vigyorgott gonoszan.
-Seggfej.-morogtam.-Nem.
Szóval… Kenzie épp beszél vele, úgyhogy várj még öt percet, és azt hiszem
minden rendben lesz.
-Köszi.
-Ja.-ugrottam
le a pultról. Visszamentünk a nappaliba, ahol bekapcsoltam a tv-t, és
beletemetkeztem szerelmem karjaiba. Természetesen Logan átható tekintete elől
nincs menekvés. Mit szólsz?-üzente.
Most az álmom miatt?-kérdeztem.
Aha.
Megforgattam
szemeim, és egy ’Jól vagyok’ pillantást küldtem felé. Megrándította a vállát,
aztán az előtte elsuhanó lila hajtömeget köpködte a szájából, mert Li pont
előtte szaladt el, hogy Dan karjaiba vethesse magát.
-Igen!
Igen, igen, igen, igen!
-Már
fáj a fülem a visongásodtóóól!-nyafiztam mint egy 5 évesek, aki nem kap
nyalókát. Hm…nyalókát akarok.-Ki vesz nekem nyalókát?
-Menj,
és vegyél magadnak. Van két lábad, húsz nehezen átküzdött év, és
dollármilliók.-oktatott ki bátyám.
-1:Nekem négy lábam van. 2:húsz és fél. Nem mindegy. 3:nincsenek dollármillióim. Bár nem
lenne rossz…
-Bocs,
elfelejtettem, hogy egy ufó vagy.-mondta.
-Persze,
nektek is életem egyik fontos napján kell civakodni.-húzta fel az orrát Li.
-Nem
civakodunk. Ez egy egészséges testvéri szóváltás volt.
-Szóváltás…
Honnan tudsz te ilyen szavakat?-röhögött ki Logan.
-Hehehe.
Marha vicces vagy.
Telefonom
őrületes acsarkodásba kezdett, így előhalásztam farzsebemből, és felvettem.
-Kincsem!
Miért nem mondtad? Miért folyton az újságokból és a tv-ből kell megtudnom, hogy
mi van veled?
Oh,…anyám!
-Anya!-néztem
jelentőségteljesen bátyámra, aki ugyanolyan döbbent ’kiment a fejemből’ pofát
vágott, mint én.-Sajnálom, de… elég sok minden történt ebben a pár napban, és
kiment a fejemből…hát úgy minden. De van egy jó hírem!
-Ugye
nem kérte meg a kezed? Vagy terhes vagy? Kicsim, még túl fiatalok vagytok, és a
karrieretek is… De persze én örülök, csak…
Az
arcom kezdett egyre kétségbeesettebb lenni, ahogy anya csak mondta, és mondta, a
végén pedig már komolyan még az életkedvem is elment. Ránéztem Ash-re, majd
nagyot nyelve arrébb húzódtam, és válaszoltam anyának.
-Semmi
ilyesmiről nincs szó, még legalább 10 évig. Legyen 15.
-Ugyan,
őt év, és már házasok lesztek. Bár, jobb örülnék, ha Logan is találna valakit,
szegény kicsikém már kezd kiöregedni.
Hangosan
felnevettem ezen, és amikor bátyámra pillantottam, még nagyobb lett a nevetésem.
Logan? Sose fog barátnőt szerezni. Egyetlenem megvan egyedül. Mindig azt mondja
ő komoly kapcsolatot akar, és még vár az igazira. Várj csak, ameddig akarsz! Én
kiélvezem fiatalságom. Na nem, mintha nem gondolnám komolyan ezt Ashton-nal,
csak… még nem állok készen a teljesen komoly dolgokra. Elisa más. Ő már félig
felnőtt. Én még félig tervbe sem vagyok. Ugyan, sose voltam… Amúgy meg, az
álmok után, inkább messziről elkerülnék mindenkit. És most? Nézzétek meg! Az
egyik barátnőmet eljegyezték, a másiknak két udvarlója is van –igaz, csak az
egyikről tud-, és meg? Boldog vagyok, nem az. Kifejezetten úgy érzem, hogy
végre valaki mellett igazán önmagam lehetek. Előtte nem kell megjátszanom magam,
tudja, hogy belül igen is érzek, és nem vagyok olyan idióta, kemény csaj,
akinek mutatom magam. Igaz, a sors, vagy az a nagyobb hatalom, ami irányítja az
életünket, eléggé keresztbe tett nekünk párszor, de nem bántam meg semmit. Mert
ha valamit is máshogy csinálok, akkor most talán nem lennénk itt, nem lennék
boldog, azzal, akivel tényleg, feltétel nélkül boldog tudok lenni. Egy fiúval,
aki tényleg szeret –és nem a bátyám, vagy az apám…vagy egyéb rokonom, akik úgy
védenek, mintha egy törékeny porcelán lennék.
-Nem,
Elisa kezét kérték meg. Dan hirtelen felbukkant, és… Persze ez sem ment simán,
de mi megy?
-Anya.-sápadt
le Li.-Anya! Fel kell hívnom!
-Hé.-húzta
vissza az ölébe Dan.-Tudod, mielőtt iderepültem, felhívtam anyukád, és megkértem tőle a kezed. Vagy öt percig visított a telefonba, de végül
beleegyezett.
-Oh.
Annyira szeretlek.-nézett rá olyan szerelmes pillantással, amilyet még nem
láttam. Boldog. Már csak Kenzie-t kell elintézni, és mind tökéletesen boldogok
leszünk. Na meg Logan, de ő egy nehezebb dió lesz…
-Min
gondolkozol?-ölelt át hátulról Ash. Mosolyogva, lehunyt szemekkel bújtam
ölelésébe, ahol mindig az az ’otthon vagyok’ érzés tölt el. Mert igen, otthon
vagyok, akárhol is legyek, ha ő velem van.
-Szeretlek.-suttogtam.
-Szeretlek.-suttogott
ő is. Mintha bármely hangosabb szó széttörhetné ezt a csodát, ami akkor van, ha
összeolvadunk, és nincs olyan, hogy ő, vagy én. Csak olyan van, hogy MI.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése