-Na, min vigyorogsz?-kérdeztem.
-Kenzie segített kitisztítani a fejem.
-Király. Én meg beszéltem a menedzserünkkel, hogy megbeszéljük a
„szakítást”.-közöltem.
Charlie kicsit elsápadt
kijelentésemre, majd mosolyt erőltetett magára, és bólintott egyet.
-Rendben. Majd…
-Charlie! Gyere egy
kicsit.-intett Li. A mellettem ülő lány bocsánatkérően rám nézett, majd
odaszökkent bandatársaihoz.
∞
Tudom, hogy én akartam
szakítani, és még most is azt akarom, hogy vége legyen ennek a hazug
kapcsolatnak, de nem hittem, hogy ilyen hamar. Kenzie mikor utánam jött,
segített tisztázni pár dolgot. Nem tudtam egyedül megfejteni az érzéseimet,
mert nem nagyon megy az ilyen, de szerencsére ilyen segítőkész barátaim vannak.
Az élet néha kegyetlen tud lenni. Ezt én tudom a legjobban.
De néha a legjobb dolgokat adja. Erre csak azt tudom mondani, hogy
el is vesztheted azokat.
Életem pár éve alatt sok rossz
dolog történt velem. Logan betegsége, rosszullétei, és a kómája. Apa
meglövése, de a legrosszabb ebben az volt, hogy anyát úgy kellett látnom. Mert
az, hogy nem a vér szerinti lánya vagyok, semmit nem jelent. És borzasztó volt
olyan megtörtnek látni.
Viszont a lányok, a banda, a
hírnév, mind csodálatos dolog. Az, hogy megismerhettem a srácokat,
fantasztikus, mert nagyon jó barátságot ápolunk. De talán a legjobb dolog,
Ashton. Nagyon fontos nekem, és nem akarom elveszíteni. Úgy érzem, ha
folytatjuk ezt a hazugságot, egyszer elveszítem, de ha véget vetünk neki, akkor
is. Mert én nagyon megkedveltem. De ő ezt nem hiszem, hogy viszonozná. Én
lennék a legboldogabb, ha nem csak eljátszanánk a szerelmespárt. Mert mellette talán
tényleg boldog lennék.
-Chars.-lengette kezét arcom
előtt Logan.
-Hm? Mi van?-kaptam fel a
fejem.
-Jól vagy? Már vagy öt perce
hülyeségeket dumálok itt, hogy rám figyelj, de mintha nem is a földön lennél.
Hol jársz, te lány?
Lehajtottam a fejem, ésa
karkötőmet piszkáló kezemre bámultam.-Logan. Félek.
-Chars. Nem kell félned. Én
itt vagyok, és megvédelek.-húzott át az ágyára, és magához szorított.-Sose
engedem, hogy bajod essen.-suttogta.-Mindig melletted leszek, és bármi
történjék is, rám számíthatsz.
-Köszönöm.-szipogtam.
-Mond el mi bánt.
-Én csak… Félek mindentől.
Félek, hogy nem fog tetszeni majd a rajongóknak a lemez, félek, hogy vége lesz
egyszer az álmunknak, vagy hogy csalódást okozok akár a lányoknak, akár a
rajongóknak, akár neked. Félek, hogy elveszíthetek bárkit, akit szeretek. Téged
már majdnem elveszítettelek, és nem akarom megint átélni azt. De a legjobban
attól félek, hogy ha vége lesz ennek a „kapcsolatnak”, már többé nem lesz semmi
ugyanaz. Én nem akarom ezt. Mert rossz hazudni, de nem akarom, hogy vége
legyen.
-Jaj, Chars. Nem fogsz
elveszíteni senkit, és a lemez is bomba siker lesz. Nem kell félned, hogy vége
lesz a zenélésnek, mert tehetségesek vagytok, és mindenki imád titeket. Ami
pedig Ash-t illeti… Nem tudom. Lehet, hogy ha vége lesz, majd barátok maradtok,
de az is lehet, hogy minden más lesz. Viszont sose fog elhagyni téged, mert –bár
lehet, hogy nem ismerem-látszik rajta, hogy valamit ő is érez irántad. És
lehet, hogy nem szerelmes beléd, de mindenképp szeret. És ha nem ő a nagy Ő,
akkor sincs baj. Majd megtalálod.
-De én úgy érzem, hogy talán
mellette igazán boldog lehetnék.-néztem barna szemeibe.
-Te tényleg nagyon szereted,
ugye?
Nem válaszoltam, csak
megtöröltem a szemem, és sóhajtottam egy nagyot.
-Figyelj.-sóhajtott.-Nem
ismerem, de ha elhagy téged, akkor nem is érdemel meg. Csodálatos vagy, bár
néha akaratos, bunkó, hisztis, fura, idegesítő… De a világ legszerethetőbb
embere is. És ha eddig nem menekült el sikítva, akkor nem is fog. Mert ha
megismeri a valódi éned – azt a sebezhető, védtelen éned-, minden idegszálával,
minden mozdulatával, szavával, tettével, téged fog védeni. Mert ha valaki tudja
milyen vagy a páncélod mögött, úgy érzi meg kell védenie téged. Mert ezt hozod
ki belőlem, Li-ből, Kenzie-ből, Maria-ból, és a szüleinkből is. És ha megnyílsz
neki, ő is íg fog érezni. Szóval ne légy nyuszi, állj elé, és mondj el neki
mindent, ami a szívedet nyomja.
-Szeretlek, tesó.
-Én is, tesó.
Nem sokszor van komoly
beszélgetésünk, ám mindig segítünk a másiknak. Őszintén elmondjuk a véleményünk
–még akkor is, ha az a másiknak nem esne jól. Megfogadtuk, hogy mindig
kimondjuk az igazat, és ezt be is tartottuk/tartjuk.
Másnap vissza kellett mennünk
a fővárosba, mert a lemez körüli teendőket nem tudjuk tovább tolni. Egy
sajtótájékoztató volt, ahol bejelentettük a megjelenés időpontját. Utána a
menedzserekkel beszéltünk meg egy találkozót.
-Fejtsétek ki, hogy miért
lenne jobb véget vetni ennek.-intett Valerie.
-A rajongók megérdemlik, hogy
őszinték legyünk velük. Rossz érzés, hogy hazudnunk kell nekik, pedig ők azt
hiszik mindenben igazat mondunk. És már kezd fárasztó lenni, hogy ha elmegyünk
valahova, akkor nem csinálhatjuk azt, amit amúgy tennénk, mert még rosszat
hisznek rólunk. De ha ez nem érdekel titeket, akkor elmondom a legfontosabbat.
Fiatalok vagyunk, és azzal kellene lennünk, akit tényleg szeretünk. Így nem
tudunk boldogok lenni, mert kényszerítve vagyunk ebbe a kapcsolatba.
-Értjük. De mégis mit akartok?
Hogy tálaljunk ki a világnak, mondjuk el, hogy hazudtatok, és hogy mi vagyunk a
gonosz felnőttek, akik ebbe belekényszerítettek?-kérdezte gúnyosan Valerie.
Micsoda egy kígyó ez a nő.
-Nekem mindegy. Csak legyen
vége ennek az egésznek. Ja, és utána akár kereshetsz másik munkát is, mert nem
vagyok hajlandó veled dolgozni tovább.
Valerie csak hápogni tudott,
majd sértődötten kirontott az ajtón, egy „felmondok” kiáltással. Én csak
utánakiáltottam, hogy ki van rúgva, majd becsaptam az ajtót. Mérgesen huppantam
le a székre, és a megdöbbent emberekre néztem, akik azonnal elfordultak villámló
tekintetemtől.
-Akkor… Szerintem most mi
megyünk.-állt fel Ash, majd engem is felhúzott, és elköszönve kihúzott a
szobából.-Naaa! Ne légy már ilyen morci.
-Nem értem, hogy lehet valaki
ilyen. Egyszerűen borzasztó ez a nő! Nem is tudom, hogyan tűrhettem meg eddig.
Viszont… Most nincs menedzserünk… Oh. Most mi lesz? A csajok mérgesek lesznek.
De mihez kezdünk?
Kezdtem egyre inkább
kétségbeesni, de Ash szerencsére mellettem volt, és segített. Megnyugtatott,
hogy semmi baj nem lesz, aztán hazavitt. Mellettem volt akkor is, amikor a
lányoknak elmondtam a történéseket.Annyira nem voltak mérgesek, megértették, de
azért ők is paráztak, hogy most mi lesz. Ám a kiadó főnöke volt oly kedves, és felhívott minket. Kicsit
lecseszett ugyan, de valami fontosabb dolog miatt hívott. Angliából kaptunk egy
visszautasíthatatlan ajánlatot, miszerint a kiadó fő fővezetője szeretné, ha
ott folytatnánk a karrierünket, a lemez kiadása után. Mondanom sem kell, hogy
nagyon örültünk neki, de aztán belegondoltunk a másik oldalába is. Felhívtuk a
szüleinket –illetve Kenzie és én, míg Li a barátját, értelemszerűen-, majd felhívtam
Ash-t is, hogy találkozzunk. Neki személyesen szerettem volna elmondani.
∞
A leghalványabb fogalmam sem
volt, hogy mi lehet olyan fontos, hogy személyesen kell elmondania. Na nem
mintha zavarna, hogy találkozni akar velem, de kicsit félek, mert mi van, ha
azt akarja mondani, hogy összejött valakivel?
-Na, mi volt olyan fontos?
-Öhm… szó-szóval…-dadogott.
-Charlie. Kezdesz
megijeszteni. Bökd már ki, ma a baj!
Vett egy nagy levegőt, majd hadarni
kezdett.
-Felhívott az igazgató a
kiadótól, hogy valami fő-fő mufti nagyon sokat lát bennünk, és szerinte náluk
többre vihetnénk. Így meg kell beszélnünk ugyan a szüleinkkel, de ha
beleegyeznek, akkor jöhet a következő videoklip, akár egy turné is, és…és…
-És?
-És Londonba kellene
költöznünk.-mondta ki a legfájóbb szavakat, amiktől a szívem darabokra tört.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése