Életem legrosszabb óráin
vagyok túl. Apa ugyan túl van az életveszélyen, az állapota nem a legjobb.
Logan… Még most sincs semmi. Anya teljesen ki van borulva. Ash furán
viselkedik, a lányok pedig már harmadjára hívtak. Én hogy vagyok? Nem tudom.
Voltam már jobban. Próbálok erős maradni, de úgy érzem mindjárt felrobbanok.
-Köszönöm, hogy itt
vagy.-suttogtam Ashton-nak.
-Barátok vagyunk. Ez a
legkevesebb.
A telefonom a zsebemben
kezdett rezegni, így gyorsan felpattantam, és kihalásztam. A kijelzőn Ethan
neve íródott ki. Megnéztem az órát, ami fél kilencet mutatott, és magamban
csodálkoztam, hogy a lányok még nincsenek itt.
-Szia.-vettem fel.
-Szia, Charlie! Izé… Ugye nem ébresztettelek fel?
-Nem. Én… Nem aludtam az éjjel.-vallottam be.
-Miért?-vált aggódóvá hangja.
-Hát… Apámat meglőtték, és
itthon vagyok, illetve a kórházban.-kezdtem idegesen járkálni fel, s alá.
-Oh. Ez borzasztó. Hogy van?
-Túl van az életveszélyen.
Most már csak várnunk kell. De mindegy is… Miért hívtál?-tereltem a témát.
-Ja, hát én csak… Gondoltam megihatnánk valamit, de úgy látszik ez nem
jön össze. Szóval, akkor nem is zavarlak tovább, biztos szívesebben lennél
apukád mellett.-hadart.
-Igen. De ígérem, hogy majd
bepótoljuk. Majd felhívlak, és megbeszéljük.
-Rendben. És jobbulást apukádnak. Szia.
-Szia.-köszöntem el én is, és
letettem.
Visszasüllyesztettem a
készüléket a zsebem mélyére, és beletúrtam a hajamba. Ekkor újra megrezzent a
telefonom, de csak egyszer, SMS-t jelezve. Kenzie írt, hogy nemsoká itt
lesznek.
-Kértek kávét? Mert én keresek
valahol egy automatát, és hozok, ha kell.-néztem anyára, majd Ash-re.
-Én nem kérek, de köszönöm
kincsem.
-Megyek veled.-állt fel Ash.
Bólintottam egyet, majd a táskám első zsebéből kibányásztam pár aprót, és azt
szorongatva indultam a srác mellett, hogy keressek valamilyen szerkezetet, ahol
kávéhoz jutok.
Nem kellett messzire menni,
ugyanis befordultunk balra, és a folyosó végén ott is állt az automata.
Bedobáltam a megfelelő összeget, majd megnyomtam a gombot, és néztem, ahogy a
koffeines folyadék kiömlik a gépből, egy műanyag pohárba. Miután az én adagom
kész lett, Ashton is elvégezte az előbbi dolgokat, és kezünkben a gőzölgő
italokkal ácsorogtunk.
-Ki az az Ethan?-tette fel
hirtelen a kérdést.
-Öhm… Egy barátom. Tegnap
találkoztunk egy kávézóban. Miért?
-Ja, semmi. Csak kíváncsi
voltam.-rántotta meg hanyagul a vállát.
∞
Csak egy barát. De ha csak
tegnap találkoztak először, akkor miért hívja fel már másnap? Csak barát, na
persze. Én meg rózsaszín húsvéti nyuszi vagyok! A féltékenység zöldszemű szörnye
mardosott belülről. Rosszul esik, nagyon is, hogy az az Ethan, vagy ki, már egy
nap után rámozdul. Mert elvileg az én barátnőm –ha nem is igazából, de a világ
úgy tudja!
Feszengve billentettem súlyom
másik lábamra, majd vissza. Ezt megismételtem párszor, és elkönyveltem magam
idiótának. Sóhajtva hajítottam az automata melletti kukába a kiürült poharam,
mely után repült egy másik is. Elindultunk vissza, de egy fehér köpenyes fazon
leszólította Charliet.
∞
Az bátyám orvosan mosollyal
közölte velem, hogy a testvérem felébredt. Először ledermedtem, majd amint
felfogtam mit mondott, hatalmas vigyorra húzódott szám. Megköszöntem, hogy
tájékoztatott, és Logan kórterme felé igyekeztem. Szinte berontottam az ajtón,
és egyből a karjaiba omlottam. A szuszt is kiszorongattuk egymásból, de nem
akartunk elszakadni.
-Logan. Annyira hiányoztál.
Annyira örülök, hogy felébredtél, hogy jól vagy.-suttogtam.
-Húgi. Te is hiányoztál. El
sem tudom mondani milyen rossz volt, hogy nem szólhatok hozzád. Mindent
hallottam, de nem tudtam segíteni. Nem tudtam tanácsokat adni.
-Nem baj. A lényeg, hogy most
már itt vagy. Inkább én sajnálom, amiért olyan ritkán vagyok itthon.
-Chars!-nevetett fel.-Híres
vagy. Vannak kötelezettségeid, és nem tudsz állandóan velem lenni. De majd meglátogatlak,
és elmegyek a koncertjeidre, és amikor mentek turnézni, én leszek az első a
listán, akit magaddal viszel.
-Ígérem, hogy nélküled el sem
megyek.
-Akkor jó. De most… Hol van az
a tökfej?
Hátrapillantottam, ahol Ash az
ajtóban toporgott. Odamentem hozzá, és megragadva a kezét húztam közelebb.
-Logan, Ashton. Ash,
Logan.-mutattam be őket. „Férfiasan” kezet fogtak, bár Ash kicsit feszengett.
Pedig Logan nem olyan félelmetes.
-Hm… A húgomnak végre benőtt a
feje lágya!-nevetett Logan.
Bólogattam, és amikor nem
figyeltek, egy „megöllek” pillantást intéztem bátyám felé. Az ajtón Li és Kenzie
estek be, és ők is Logan nyakába borultak. Tesóm megveregette a hátukat, majd
fulladást imitálva elküldte őket melegebb éghajlatra.
-Hát, lányok…Nagyon jó a
hajatok.-dicsért minket. Mindhármunknak kócos valami volt a hajunk helyén.
Elnevettük magunkat, és próbáltuk kiboncolni a madárfészket a fejünk tetején.
Li elővarázsolt egy fésűt valahonnan a táskája mélyéről, amit használatbavétele
után vissza is száműzött. Kicsit emberibben néztünk ki, de azért elég
madárijesztőmásolatok voltunk.
A doki nemsokkal később
kiküldött minket, mondván pihennie kell. Egy utolsó ölelés után kimentem a
többiek után. Lerogytam a műanyag székre, és tenyerembe temettem az arcomat.
Nem tudtam sírni, mert könnyeim már kiapadtak, így csak lélegeztem. Gondolataim
ezer felé kalandoztak, de nem tudtam volna megmondani, hogy pontosan miken is.
-Mi a baj?-kérdezte Ash. Kezét
hátamra simította, mire rákaptam tekintetem.-Elmondtad neki, hogy…?
-Hát… Igen. És csak azért
mondta azt, hogy engem cukkoljon!-mentegetőztem. Még csak az kéne, hogy
megsejtse, hogy érzek iránta valamit! Még mit nem. Majd ha szépen letisztáztam
magamban a dolgokat, TALÁN, elmondom neki. Vagy nem. Tulajdonképpen ezért is
akartam „szakítani”. Úgy nem tudom normálisan gondolkodni, ha mellettem
van.-Kimegyek, levegőzöm egyet.-álltam fel.
-Me…
-Egyedül.-vágtam közbe.
Kimentem a kertbe, és
gondolataimba merülve sétálgattam. Mihez kezdjek? Mi lenne a helyes? Kéne valami
isteni sugallat, vagy valami.
∞
Charlie hideg szavai tőrként
vájtak szívembe. Most mit tettem? Rosszat mondtam?
-Csak kell neki egy kis
magány. Túl sok dolog történt az elmúlt 24 órában. Kiheveri, csak kilométer hiánya
van. Ha visszajön, minden sokkal jobb lesz.-nyugtatott Karen.
Remélem, hogy Karen minden
szava beteljesül. Nem csak a mostani, hanem az is, amit az éjjel mondott.
Idegesen doboltam a lábammal, és a telefonomat nyomkodtam. Beszéltem a
srácokkal, a családommal, és a menedzserrel is megbeszéltem, hogy majd ha
visszamentünk beszélnünk kell. Charlie fél óra elteltével sem jött vissza, így
Kenzie utánament, hogy megkeresse. Elisa bealudt, míg az anyukák halkan
diskuráltak. Beletúrtam a hajamba, és elmentem venni még egy kávét. Egész este
fent voltam, azaz már vagy egy napja nem aludtam. Lassan kortyolgattam a forró
italt, és visszaültem az előző helyemre. Eltelt még negyed óra, és én az üres
poharammal szórakoztam. Hirtelen Charlie és Kenzie jelent meg. Mosolyogva
huppant le mellém a kék-lila hajó lány, míg a piros loboncos Elisát böködte.
-Na, min
vigyorogsz?-kérdeztem.
-Kenzie segített kitisztítani
a fejem.
-Király. Én meg beszéltem a
menedzserünkkel, hogy megbeszéljük a „szakítást”.-közöltem.
Folyt. köv...

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése