Hír: A Luke-os blogomra felkerült az első fejezet. Ha még nem láttátok, itt az idő benézni! Katt!
U.I.: Most kivételesen ajánlanék egy számot, amit az írás alatt hallgattam. Imádom magát az előadót is, és a számot is. Dear Darlin'
A telefon puffanással jelezte
a padlóval való találkozást, míg könnyeim minden hang nélkül értek földet.
Maria azonnal a telefonom után nyúlt, míg a lányok hozzám rohantak.
-Charlie. Nyugodj meg. Semmi
baj.-nyugtatott Li.
-Már hogy ne lenne.-sírtam. Mindketten
szorosan megöleltek, és nyugtatni próbáltak. Maria közben anyával beszélt, de
annyit hallottam, hogy azt mondja sietünk. Persze, hogy sietünk!-Nem kell
jönnötök. Pihenjetek. Majd holnap utánam jöttök.-álltam fel.
-De hogy jutsz el haza?-tette
fel a remek kérdést Kenzie.
-Majd én elviszem.-montda Ash.-És
nincs ellenkezés.
Felkaptam a táskám –nem olyan
csajos izé, hanem egy sima oldaltáska, amiben a fontos dolgokat tartom-, majd a
telefonomat zsebre vágva kiviharzottam az ajtón. Egész úton csendben, magamba
roskadva bámultam ki az ablakon. Mi mást kellett volna tennem?
Amint a kórházba értünk
kipattantam a kocsiból, és csapot-papot otthagyva rohantam a recepcióhoz.
-Üdv. Robert Mall lánya
vagyok. Hol van?
-Még bent van a műtőben.
Második emelet, a lift pedig arra van.-mutatott jobbra. Nekem jobbra.
Elindultam a liftez, ami persze pont az orom előtt csukódott be. Nyomdafestéket
nem tűrő káromkodások közepette vettem célba a lépcsőt. Felkaptattam a második
emeletre, ahol egyből anyát láttam meg, egy olyan kórházi széken. Odafutottam
hozzá, és –bár kicsit kifulladva- a nyakába vetettem magam. Kétségbeesetten
szorított magához, én pedig a hátát simogattam.
-Itt vagyok. Minden rendben
lesz.-suttogtam félig magamnak is.-Mi történt?
-Apád esti műszakon volt. Riasztották
valami rabláshoz. Az egyik pedig meglőtte apád. A mentősök azonnal behozták, de
még mindig semmi. Az orvosok műtik, és semmit nem tudok. De az egyik nővér azt
mondta nemsoká végeznek. Akkor többet tudunk majd.
∞
Charlie berohant az épületbe,
én pedig leparkoltam a kocsit. Megfogtam a táskáját, és felemeltem. Sajnos
nyitva volt, és pont az alját fogtam, szóval minden kiborult belőle. Sóhajtva
kezdtem visszapakolni bele a dolgokat. Egy vastag könyv, egy kicsit keskenyebb
könyv, egy CD, egy boríték, egy fülhallgató és egy füzet. A füzet ki volt
nyitva, és láttam, hogy a dalszövegeit írja bele. Akaratlanul is elolvastam pár
sort, de nem bírtam megállni, és az egész dalt elolvastam. De azt kívántam, bár
ne olvastam volna el.
Charlie és az anyukája éppen
egy orvossal beszéltek, így csak csendben álltam a székeknél. Amikor végeztek
odajöttek hozzám. Bemutatkoztam illedelmesen, Karen pedig megszorongatott. Oké…
Charlie leroskadt a földre, amint a kórterem elé értünk, ahol az apja volt.
Karen a székre ült, én pedig nem hagyhattam, hogy Charlie a földön üljön, így a
pulcsimat leterítettem a padlóra, és Charliet az ölembe húztam. Arcát a
mellkasomba fúrva sírt tovább, átáztatva a pólóm. De nem zavart, hisz ez volt
most a legkisebb gond. Nyugtatólag a hátát simogattam. Kezdett megnyugodni, és
pár perc elteltével már aludt. Halkan szuszogott az ölemben, míg én nyugodt
arcát tanulmányoztam. Álmában legalább gondtalan.
-Köszönöm.-szólalt meg Karen.
-Mit?-néztem rá értetlenül.
-Hogy vagy neki. Nem tudom mi
lenne, ha nem lennél mellette.-nézett az ölemben alvó lányra. Szemei
szeretettel pásztázták a vonásait, majd rám vezette őket.-Látom azt a
mérhetetlen szerelmet a tekintetetekben, amikor egymásra néztek.
Az övében maximum a baráti
szeretetet láthatja. Sose fogja viszonozni az érzéseim. Kár törnöm magam, de
egyszerűen nem tudok továbblépni, mert mindig rá gondolok.
-A hazugságot nem szeretem, de
amint megláttalak titeket, tudtam, hogy boldoggá fogod tenni Charliet.
-Elmondta?-kérdeztem kicsit
meglepetten.
-Úgy ismerem, mint a tenyerem.
És hiába nem az én vérem, attól még a lányom.-Hangjában csak a színtiszta
szeretet volt, egy csöppnyi büszkeséggel. Csodálatos, ahogy sajátjaként nevelte
fel, pedig más gyermekét nem lehet könnyen elfogadni.
-Viszont én attól félek, sose
fogja viszonozni. Hisz csak egy barátot lát bennem, és amúgy is… Valaki más
tetszik neki. Még egy dalt is írt neki!-nevettem fel keserűen.
-Biztos, hogy neki szól? Nem
lehet, hogy titkon neked írta, csak fél a saját érzéseitől?
-Nem hiszem. Megmondta, hogy
ezt nem akarja folytatni, mert így nem lehet vele. Vele, nem velem.-emlékeztem
vissza arra a beszélgetésre.
„-Ash. Én nem akarom ezt. Megérdemlik a rajongók, hogy őszinték,
legyünk. Mi is megérdemeljük, hogy boldogok legyünk, ami nem fog menni, ha
ebben a kényszerkapcsolatban élünk. Ez így nem jó senkinek.
-Szóval „szakítani” akarsz?-kérdeztem tettetett érdektelenséggel.
-Nem tudom.-sóhajtott.-Mi mást tehetnénk? Élünk tovább hazudozva? Neked
ez tényleg jó? Nem hiszem. A rajongók nem érdemlik meg ezt.
-Igazad van. Holnap beszélünk a menedzsmenttel, és megoldjuk.”
Elmosolyodott, majd sóhajtva
lehunyta szemét és megrázta a fejét.-Higgy az igaz szerelemben. És ha kitartasz
mellette, megtalál majd.
Ez most mit akar jelenteni?
Mindegy. Várok. Úgy sem tehetek semmi mást. Ha a sors egymásnak teremtett
minket, akkor úgyis együtt leszünk. Charlie mocorogni kezdett, de csak morgott
valamit, és tovább aludt. Megmosolyogtatott tette, mert mindig ezt csinálja.
Múltkor is, amikor nálunk aludt.
„A film amit néztünk nem volt nagy szám. Persze voltak benne olyan
részek, amikor szépen teleraktuk a gatyánkat, de Charlie úgy látszik nem nagyon
fél, mert bealudt. Bár lehet, hogy minket unt meg, és azt, hogy Mike úgy sikít,
mint egy csaj. Viszont elég mélyen aludhatott, ugyanis nem nagyon kelt fel
semmi hangra. A film végénél volt az az ijesztő zene, amikor Charlie megfordult,
és hangos puffanással a földön landolt. Természetesen mi frászt kaptunk, és
egymáson átmászva próbáltuk felkapcsolni a villanyt. Amint ezzel megvoltunk,
visszaültünk a kanapéra, és azon veszekedtünk, hogy ki ébressze fel a földön
fekvő lányt. És mivel mind tudtuk, hogy nem szereti ha felkeltik, így ez a
feladat nem volt túl hálás. Végül egy egyhangú-inkább háromhangú-döntés alapján
én voltam a szerencsé…tlen. Én zseni kitaláltam , hogy nem fogom felkelteni,
hanem felviszem, és ágyba dugom. Így hát felkaptam Charliet, és elindultam a
szobám felé. Útközbe majdnem elejtettem a mocorgása miatt, és majdnem levertem
egy vázát is, mert a frász kerülgetett, amikor megszólalt-persze álmában.
Szóval a pofonegyszerű út után végre leraktam az ágyamra, a –mellékesen még
mindig alvó- lányt. Betakartam, majd kiosontam a szobából, vissza a srácokhoz. Megkönnyebbülten fújtam ki a levegőm,
és lehuppantam a kanapé üres részére.
-Soha többet nem csinálok ilyet.-jelentettem ki.”
Sok szép emlékünk van, de
egyik sem olyan, mint a szerelmespároknál. Inkább barátok vagyunk. Jó barátok,
akik a világnak azt hazudják, hogy szerelmesek. Igaza van Charlienak. Ez így
nem mehet tovább. Nem jó senkinek ez. Szenved, mert hozzám van kötve, én
szenvedek, mert nem lehet úgy az enyém. Mert hülye voltam, és beleszerettem,
amikor nem kellett volna. De mikor csinálom én azt, amit kellene? Sose. És
egyszer tuti ez lesz a vesztem…
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése