Meghoztam a 12. részt! Köszönöm Reachel-nek, hogy megtisztelt jelenlétével ezen a blogon is. Nem is tudom mi lenne velem nélküled! Nos...hát jó olvasást mindenkinek!
Mint egy panda, úgy néztem ki
reggel. A szemfesték –amit mondanom sem kell, hogy Kenzie és Li erőltetett rám-
elfolyt, de legalább eltakarta a piros szemem. Vagy elvonta róla a figyelmet…
Letusoltam –utoljára ebben a házban-, és miután felöltöztem pakolni kezdtem. A
ruháimat behajtogattam a bőröndömbe, mindet szépen sorban. Úgy terveztem, hogy
bedobálom majd, és ráülve összehúzom a cipzárt, de most jó, hogy van valami ami
leköt. Tegnap bezárkóztam a szobámba, így a lányok nem tudnak semmit, ami
maradjon is így. Nem akarom hallgatni a szidásáradatukat, a vigasztalásukat, meg
a „majd találsz jobbat is” szöveget. Egyedül jobban mennek az ilyen dolgok.
-Charlie, gyere
reggelizni!-kopogott be Li.
-Nem vagyok éhes.-szóltam ki.
Tovább folytattam a pakolást, egészen addig, amíg minden ruhám el nem tűnt a
bőröndben. A könyveim már rég dobozokban sorakoztak, egy kivételével, amit a
táskámba raktam, hogy majd olvasom a gépen. A fülhallgatóm is ott lapult
mellette, csak úgy mint a dalszöveges füzetem. Anyáék nemsoká itt lesznek,
szóval kicsit megerőltettem magam, és próbáltam életet könyörögni magamba.
Sajnos nem ment túl jól, szóval megint magyarázkodhatok, hogy mi a baj.
-Charlie, megjöttek az
ősök.-kopogott ezúttal Kenzie.
-Megyek.-sóhajtottam.
Felálltam az ágyamról, és a nappaliba mentem. Megölelgettem a szüleim, majd
Logan fojtogatott engem.
-Jó újra látni,
Chars.-suttogta a fülembe.-De jobban örülnék, ha nem ilyen hullajó kedvvel
fogadnál.
-Majd elmondom.
Bólintott egyet, majd a
többieket is üdvözölte. Az anyukák nekiálltak egy utolsó nagy vacsorát
összedobni, míg a lányok elmentek pakolni, apa meg a tv-t nézte. Logan
felrángatott a szobámba, amely kongott az ürességtől. Leültünk az ágyra, és
belekezdtünk a beszélgetésbe.
-Hallgatlak.-biccentett.
-Tegnap a lányok kiöltöztettek,
„csábítsd el Ash-t” címszó alatt, ami úgy-ahogy, fogjuk rá megvolt. A lényeg,
hogy amikor kimentünk levegőzni, azt kérdezte emlékezni fogok e erre holnap/ma.
Erre azt mondtam nem biztos, mire megcsókolt, és azt mondta szeret. Én meg
elkezdtem vele ordibálni, hogy miért csak most mondta ezt el, amikor másnap
elköltözünk, és otthagytam.-hadartam el egy szuszra. Logan úgy nézett rám mint
egy földönkívülire –de halál komolyan.
-Te…te teljesen hülye
vagy.-jelentette ki.-Komolyan azt mondta, hogy szeret, erre te leordítottad a
fejét, és elmentél? Mégis miért?
-Nem tudom! Én csak össze
voltam zavarodva. Féltem, mert ha bevallottam volna, hogy én is szeretem, akkor
még jobban fájni fog az elválás. De nem tudom mi lett volna a legjobb. Talán
így is jó lesz. Azt hiszi utálom, és majd túllép rajtam. Én is megpróbálom
valahogy elfelejteni, és boldog leszek majd. Talán.
-Meg fogod bánni.
-Már mindegy. Nem tudok
változtatni ezen.
A reptéren rengeteg ember
volt. Utasok, akik mennek, vagy jöttek, családtagok, barátok. De rengeteg
rajongó is eljött elbúcsúztatni minket. Csináltunk több tucat fotót, és
annyiszor leírtuk a nevünket, hogy már fájt a kezünk. És mint mindenki
életében, az enyémben is eljött az, hogy egy ismerős dal első hangjára felfigyelve lefagysz. Vagy nem? Nos,
nekem ez volt.
A hang irányába néztem, ahol
az a négy srác volt, akik megváltoztatták az életem. A rajongók hangos
sikításán keresztül is tisztán hallottam minden egyes szót. Beleégtek a
tudatomba, és onnan már semmivel sem lehet kitörölni. Hogy mit gondoltam abban
a pillanatban? Hát… azt nem tudnám megmondani. A lányok átverekedték magukat a
tömegen hozzám, és aggodalmas, valamint kérdő tekintettel néztek rám. Én csak
meredten néztem Rá, és szinte levegőt sem vettem.
Amikor a dalnak vége lett, Ash
a rajongók által megnyílt úton lépett oda hozzám.
-Mi ez az egész?-kérdeztem
ridegen.-Ha azt hitted idejössz, zenéltek egyet, és minden megoldódik, akkor
tévedtél. Ezzel semmi nincs megoldva, inkább tovább bonyolítva. Ash, én nemsoká
azon a gépen leszek, Londonba tartva, hogy élhessem az álmomat. Nem fogok itt
maradni, és csalódás okozni nem csak a lányoknak, hanem a családomnak, és a
rajongóinknak is. Nem leszek olyan önző, hogy az érzéseimet vegyem figyelembe.
Nem lehetek olyan önző.
-Én nem kérem, hogy maradj.
Csak azt szeretném, hogy ne haragudj rám. Tudom, hogy rettentően hülye voltam,
és ezerszer megbántam. Nem akarlak úgy elengedni, hogy utálsz.
-Nem utállak.-ráztam meg a
fejem.
-De haragszol rám. Viszont meg
kell értened, hogy féltem. Amúgy… nem mintha te annyira törted volna magad.
-Persze, fogd rám.-forgattam
meg szemeim.-Miért csináltad ezt?
-Mert amit tegnap mondtam, az
az igazság volt, és nem akarom, hogy azt hidd, hogy csak részegen benyögtem, és
nem jelent semmit.-fogta két keze közé arcom.-Szeretlek Charlie. Nagyon
szeretlek.
-Én is szeretlek.-mondtam ki
azt a szót, melyet nem sok embernek mondtam eddig életemben. A tömeg egyszerre
sikított fel, amikor megcsókolt.
-Charlie. Mennünk
kell.-szólalt meg Li.
-Megyek.
Ash olyan szorosan ölelt
magához, hogy azt hittem ott ér el a vég. De végül –nagy nehezen- elengedtük
egymást, és egy utolsó csók után elindultunk a géphez.
∞
Tudod milyen elveszíteni
valakit, aki sose volt a tiéd? Valakit, aki a legfontosabb neked, akiért akár
meg is halnál? Én tudom. Végignéztem, ahogy elsétál, hogy élje az álmát. De
megértem, hisz mindig is erről álmodott. És nem hagyhatja cserben sem a lányokat,
sem a családját, sem a rajongókat. De akkor is fáj.
-Ash. Menjünk.-tetta vállamra
a kezét Luke. Bólintottam egyet, majd még egyszer arra néztem, ahol Charlie
eltűnt. Nem tudom miért. Talán arra vártam, hogy felbukkan, a nyakamba veti
magát, és azt mondja örökre velem marad. De ez csak egy remény marad. Ahogy az
is, hogy láthatom még valaha.
∞
A magángép ablakán kibámulva
hallgattam végig a telefonomon fellelhető összes depis számot. Marie még fagyit
is szerzett nekem –bár Logan ette meg a nagyját-, ami nagyon jól esett. Mármint
a fagyi, nem Logan falánksága…
-Mizu?-kérdezte Kenzie.
Ráemeltem tekintetem, és kihúztam a fülemből a fülhallgatót.-A lelki
szemetesládád nyitva!-ráta ki kezeit.
-Jól vagyok, Kenzie. Tényleg.
Csak kell egy kis magány.
-Rendben. Hajrá.-ütögette meg
a fejem, majd arrébb állt. Visszamerültem gondolataimba, ami lehet, hogy inkább
álom volt.
-Charlie!-keltem fel anya
rázogatására.-Mindjárt leszállunk.
Elraktam a dolgaim, és vártam
a földet érést. A fülem bedugult a légnyomásváltozástól, így félig süketen
szálltam le a gépről. Itt is rengeteg rajongó várt ránk, de sajnos nem tudtunk
velük beszélni, mert a biztonságiak elhurcoltak minket. Lehet, hogy olyan
fáradt vagyok, hogy mindjárt kidőlök, mint egy zsák, de a rajongóinkra mindig
van idő. Most sajnos nem jött össze Hulk 1, és Hulk 2 miatt. Odakint egy
limuzin várakozott, hogy elfuvarozzon minket. Még sosem utaztam limóban, de
őszintén megmondva nem is nagyon akarok többet. Túl nagy. Viszont legalább elfértünk egy autóba.
-Hello London. Hello új
élet.-suttogtam az erkélyemen állva, miközben a kilátást csodáltam.

Ennyi idő kellett, hogy elérjek idáig (suli...), sírtam, nevettem és olvastam a dalszövegeket...amik fantasztikusak!!!
VálaszTörlésJa, és a kedvenc szereplőm Hulk 2 :D