Tádá! Itt a 29-es számú fejezet. Próbáltam előhozakodni egy kis vicces résszel, ha sikerül, akkor ok, ha nem akkor előre is elnézést. A történetben szereplő banda -most nem Róluk beszélek, majd megtudjátok-az egyik kedvencem és az új albumukat már rongyosra hallgattam mióta megjelent, bár most Az 50 első randi megy, amin halálra röhögöm magam, pedig nem bírom az ilyen filmeket, de Adam az egyik legjobb színész. Mindegy... Jó olvasást, jó éjt, és legyetek rosszak!
Reggel
a telefonom idegesítő hangjára keltem, de hiába tapogattam, nem találtam a
készüléket. Kénytelen voltam hát kinyitni a szemem, és Ethan idiótán vigyorgó
pofija nézett velem farkasszemet.
-Nektek
csak tizenegykor kellene megjönnötök.-fordultam a másik oldalamra.
-Fél
tizenkettő van.-világosított fel.
-Jó.-morogtam.
Fél tizenkettő van. Fél tizenkettő van?-Mi?-ültem fel hirtelen. De én kilencre
beállítottam a telefonom!
-Ann
kikapcsolta, mert este sokáig benn voltál a stúdióban, szóval hagyott aludni.
-De
próba volt, mielőtt még megjöttök.
-Nélküled
is tudnak egyszer próbálni.-ült le mellém.-Gyere reggelizni. Vagy inkább
ebédelni.
-Kiviszel?-nyújtottam
felé karjaim.
Nevetve
kapott a karjaiba, és menyasszony stílusban cipelt ki a konyhába. Leültetett egy
székre, Ann pedig elém rakott egy tálat a kedvenc müzlimmel. Befaltam az
egészet, majd ártatlanul pislogtam menedzseremre.
-Most már
mehetek gyakorolni?-kérdeztem.
-Ha
akarsz. De ne feledd, háromkor hangpróba.
-Oké!-pattantam
fel. Berohantam a szobába, majd felkaptam a tegnap este kikészített
táncos-gyakorlós cuccom, bezárkóztam a fürdőbe. Lezuhanyoztam, felöltöztem,
kifésültem a hajam, majd összefogtam egy hajgumival –mellesleg fogalmam sincs
az hogy került oda-, és már ki is mentem onnan. A konyhából egy palack vizet
vettem ki a hűtőből, és kíváncsi tekintettel néztem a szerelmespárra.-Jöttök
nézni ahogy elesek minden harmadik lépésemnél?
-Persze.-állt
fel egyből Ethan. Ch…
-Talán
Et is tanul néhány lépést, hogy ne lépjen mindig a lábamra.-vetett sunyi pillantást
legjobb barátomra a kis barátnője. Uh.
Ethan
durcásan belém karolt, és elkezdett kifelé húzni. Sophie nevetve követett
minket, és a liftnél már mindhárman nevettünk.
Leérve
a táncterembe, elővettem a telefonom, és beindítottam a zenét –igen, rajta
vannak a telefonomon a saját zenéim, na és?
A
próbából bohóckodás lett, mert Ethan nem bírt magával, és elővette tánctudását.
Végül Sophie is csatlakozott, miután felvette a bénázásunkat. Gondolom az
interneten fog landolni…
Három
előtt fél órával mentünk fel, hogy lezuhanyozzak, majd indultunk is a koncert
helyszínére. Szokásosan kétlem pár percet, de ez pont az elegáns késés
kategóriába tartozott. Szerencsére minden problémamentes volt, így fél órával a
koncert előtt már csak idegeskednem kellett.
-Nyugodj
már meg, elszédülök tőled.-morogta Ethan. Fel-alá járkáltam az öltözőben, bár
ezzel csak még jobban felidegesítem magam, és mindenki mást.
-Nem
tudok! Mi van, ha elrontok valamit? Ha rossz szöveget mondok, rosszul lépek,
vagy elfelejtem mit kellene mondanom vagy csinálnom?
-Gyere,
kimegyünk a mosdóba, szépen megmosod az arcod, és nyugodtan térsz
vissza.-kezdett húzni kifelé Sophie.
Megadva
hagytam neki, majd belökte az ajtót, és a tükör elé állított. Megnyitotta a
csapot, és várakozóan nézett. Megmostam az arcom, majd megtöröltem.
-Jól
vagy?
-Igen.
Bár még mindig ideges vagyok kicsit.-vontam vállat.
Visszaindultunk
az öltözőbe, ahová benyitva elég fura látvány tárult elénk. Ethan és a 5SOS
fiúk álltak, nadrágjukra húzott alsóval, olyan superman-es beállásban. Zavartan
néztünk össze egyetlen női társammal a szobában –értelmesebben Sophieval-,
aztán vissza a fiúkra, és kitört belőlünk a röhögés.
-Miért?-kérdeztem
könnyeim törölgetve.
-Gondoltuk,
hogy ideges vagy, szóval el akartuk terelni a figyelmed.-magyarázta Ash.-Sikerült?
-Nem
látszik? Végre nevet, és nem magát piszkálja, hogy milyen gáz lesz, ha elront
valamit.-hadonászott össze-vissza Ethan. Rávigyorogtam legjobb barátomra, aki
csak hanyagul vállat vont. Hirtelen kivágódott az ajtó, ami mellesleg mögöttem
volt. Hátrafordultam, és Cody mosolygott vissza rám. Ő az egyik táncosom –és nem
mellesleg meleg. Uh, ez jól hangzott… vagy nem?
-Szívi!
Jó lenne készülni.-mondta. Aztán mögém nézett, kikerekedett a szeme, és
becsapta az ajtót.
Sophie,
Ethan meg én egyből elnevettük magunkat, mi tudjuk miért volt az előbbi,
viszont a srácok értetlenül néztek. Sajnos, vagy nem sajnos, megszólalni se
tudtunk, annyira nevettünk.
-Valaki
mondja már el mi olyan vicces, mi is nevetni akarunk!-nyafogott Calum.
-Ő..ő
volt…Ő volt Cody.-próbáltam összeszedni magam.-És ő… meleg.
-Én
még most sem értem.-súgta Mikey Luke-nak címezve.
-Buzi!
Homokos, a fiúkhoz vonzódik, meddig taglaljam még, kifogyok a szinonimákból.
-És?
Tikkelni
kezdett a szeme, ahogy ’te tényleg ennyire hülye vagy, vagy csak tetteted?’
fejjel meredt színesfejú barátunkra. Tenyerével homlokon csapta magát, és
hitetlenkedve rázta a fejét.
-Charlie.-nyitott
be Mary. Ő a másik táncosom.
-Megyek.-sóhajtottam
drámaian. Légpuszit dobtam a bent tartózkodóknak, majd elindultam Mary után.
Még egyszer átnéztünk mindent, hogy élesben ne rontsunk –lehetőleg. Bár valami
mindig balul sül el, de akkor csak nevetünk rajta.
-Helló
Sydney!-kiáltottam a mikrofonba.
∞
Fantasztikus
az az energia, az a lelkesedés, amivel énekel, táncol, nevet és bohóckodik.
Lenyűgöző mennyire belevonja a rajongókat a show-ba. Örökké el tudnám nézni,
ahogy mosolyog. Az a mosoly, ami akkor játszik ajkain, amikor a rajongókkal van
körülvéve, és zenélhet nekik.
A
koncert eszméletlen volt. Charlie most is kitett magáért. Aztán az utolsó
számnál elkezdett szakadni a víz. A színpad felett, esőszerűen ömlött
Charlie-ra meg a táncosaira. Bámulatos volt a látvány, ahogy teljesen elázva
énekelte el az utolsó számot. Egy hosszúra nyúlt elbúcsúzás a rajongóktól után
nevetve futott le közénk, és Ethan karjaiba omlott. Őszintén megmondva nem
esett valami jól, bár picit kárpótolt, hogy utána mindenki kapott egy vizes
ölelést.
-Charlie,
tudjuk, hogy fel vagy pörögve, de ez már gáz.-rázta a fejét Ethan, miközben a
kanapén ’táncoló’ lányt nézte. A telefonjából üvöltette a Sleeping With Sirens
Go Go Go számát. Mindenki nevetve figyelte bohóckodását, egy-egy hangosabb
röhögés is bekúszott néha, amikor majdnem lezúgott a kanapéról. Miután
végigriszálta magát a szobán, és mindenkit talpra rántott, elterült a kanapén,
és a zene ütemére lengette lábait. Egy erősebben sikerült lendítésnél lerepült
a cipője, ami kb. öt centivel ment el mellettem. Persze mindenki felnevetett,
Charlie is alig tudta kinyögni a bocsánatkérését, annyira nevetett. Én is
nevettem, nem tudtam haragudni rá. Hogyan is tudtam volna.
Végül
gyalog indultunk el a szállodába, ahol megszálltak, ugyanis Ethan mindenképp
sétálni akart, és senki sem ellenkezett az ötlet ellen. Elől ment a két
szerelmes, mögöttük Luke, meg Cal hátára felkapaszkodott Mikey mentek, leghátul
pedig mi ballagtunk. Ann és a táncosok –mint azt megtudtuk Mary, Sara, Jake és
Cody a nevük-kocsival mentek vissza, fáradtságra hivatkozva.
Csendben
caplattunk a járdán, az előttünk haladók zajait hallgatva. Egyikünk sem
akaródzott megszólalni, pedig annyira szeretném elmondani neki mit érzek. Csak én
egy betoji szargolyó vagyok! (Vagy az nem így van? Egyáltalán mibe is van ez?)
-Figyelj…-szólaltunk
meg egyszerre. Egy aranyos kuncogást hallatott, amin muszáj volt
elmosolyodnom.
-Kezd
te.-mondtam. Megálltunk egymással szemben, lemaradva a többiektől.
-Oké.
Szóval… Tegnap Ann mondta, hogy kerestél. Illetve azt kérdezte mit akartál, de
nem tudtam mit mondani, hisz nem beszéltünk. És csak azt akartam megkérdezni,
hogy mit szerettél volna.
-Ja,
igen, kerestelek. Meg is találtalak, csak… Hallottam azt a dalt, és amit a
telefonba mondtál. Én-én nem akartam hallgatózni, csak véletlen meghallottam a
dalt, és nem akartalak megzavarni, aztán a telefon. Sajnálom, nem volt
szándékos.
-Nem
baj.-sóhajtott.-Akkor azt is hallottad, amikor azt mondtam, hogy még mindig
szeretlek?
-Akkor…rólam
volt szó?
-Igen.-pirult
el.-Persze megértem, ha ez neked nem oké, és teljes mértékben elfogadom, hogyha
már eleged van a hangulatingadozásaimból, és legszívesebben agyonlőnél amiért
folyton meggondolom magam. És már biztos csak barátként tekintesz rám, és ez
mind rendben van…
-Igen,
lehet, hogy egy kicsit idegesítenek a hangulatváltozásaid, és hogy folyton
meggondolod magad, de sosem tudnálak bántani. És nem csak barátként tekintek
rád. Minden nap azon gondolkozom, hogy vajon mit ronthattam el, amiért elmentél
újra, és újra. De nem érdekel, mert az érzéseim nem változnak, és remélem a
tieid sem, és ha kell újra és újra megküzdök érted, ha akár csak egyetlen napra
is az enyém lehetsz. Fontos vagy nekem Charlie, és nem akarok csak a barátod
lenni.
-Én
sem akarok csak a barátod lenni.-suttogta, de én mégis tökéletesen hallottam
minden szavát.
-Akkor
lennél megint a barátnőm?-kérdeztem.
-Én…
Nem tudom. Mi van, ha megint bekattanok, és rám tör a depresszió, és szakítok
veled? Nem akarom, hogy megint miattam legyen neked rossz.
-Amíg
mellettem vagy, nem lehet semmi sem rossz.-fogtam meg a kezét.-És ha bekattansz
majd, magamhoz láncollak, hogy ne szökhess el.-néztem mélyen a szemébe.
-Igen.-mosolygott
rám.-Leszek a barátnőd. Még ha magadhoz láncolsz is.
.gif)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése