Másnap reggel úgy ébredtem,
hogy félig lelógok az ágyról. A lábam csak a gipsz miatt maradt fent az ágyon,
míg a kezeim és a fejem a puha szőnyegemen, a felsőtestem pedig lóg. Kényelmes
volt… amíg el nem kezdtem szédülni. Lecsúsztam teljesen a földre, és nagy
nehezen feltápászkodtam álló helyzetbe. Elbicegtem a szekrényemig, kivettem az
első kezembe akadó ruhákat, és azokkal mentem be a fürdőbe, ami a folyosó végén
található. Gyorsan felöltöztem, megfésülködtem, és fogat mostam, majd
visszavittem a pizsamám a szobámba-elhaladtam előtte, és bedobtam-, aztán
kimentem a konyhába, ahol már mindenki ott volt.
-Jó reggelt.-intettem. Leültem
az üres székre, és nekikezdtem a reggelimnek. Lassan kanalazgattam a müzlim,
mert azon gondolkoztam, hogy milyen lesz Taylorral dolgozni. Mondjuk, hogy nem
egy körökben mozgunk. Félreértés ne essék, nem rosszak a dalai, de én nem
igazán rajongok az ilyen túl nyálas pop számokért. De majd meglátjuk milyen
lesz vele dolgozni.
Fél óra múlva, már ott is
voltunk a megbeszélt időpontban, a megfelelő helyen. Hangos nevetések közepette
estünk be-tényleg-a szobába. Nagyra nyílt szemekkel bámult mindenki minket,
mert csak annyi volt látható, hogy három röhögő csaj a földön fetreng.
-Mizu?-álltam le elsőnek.
-Bocsánat. Mi csak… -kezdte
Kenzie.
-Csak reggel van, és ilyenkor
nem vagyunk fejlettebbek egy 5 évesnél.-fejezte be Elisa.-Elisa Wohn vagyok.
-McKenzie
Taner.
-Charlie Mall.
-Taylor Swift.-állt fel a
szőke énekes. Virító vörös rúzsa majd kiszúrta a szememet.
-Tudjuk.-mondtam unottan.-Mi
is lesz tulajdonképpen most?
-Megírjátok a dalt,
felvesszük, aztán ha minden jól megy, csinálunk egy klipet hozzá.-mondta
Valerie.
-Akkor essünk neki!-tapsolt
egyet a kezével Kenzie. Li hevesen bólogatott, míg én fájdalmasan nyögtem fel.
Egy sóhajtással indultam el abba a helyiségbe, ahol a szövegeket írjuk.
Lehuppantunk a saját babszákunkra, és az ölembe vettem a füzetem meg a tollam.
-Miről szóljon?
-Amiről általában egy dal
szokott.-vont vállat Taylor.
-Mi sose azt csináljuk, mint a
legtöbb sztár. Mi mindenben mások vagyunk szerintem.-oktattam ki.
-Mi lenne, ha a barátságunkról
szólna? Arról, hogy valóra vált minden álmunk, amit megosztottunk a legjobb
barátainkkal.-vetette fel az ötletet Li.
-Ez jó ötlet.-morfondíroztam.
Ebből a jó ötletből 5 óra alatt
sem lett semmi. Próbáltunk csak a szövegre koncentrálni, dallammal együtt
összehozni, még az emlékek felidézésével is próbálkoztunk, de a lap üres
maradt. Hallgattunk dalokat, vicces videókat, megnéztünk egy filmet, gurultunk
egy olyan izén is, viszont csak annyi lett, hogy Valerie fejmosást tartott.
-Ez nem fog menni.-nyúltam ki
félig a földön. A gipszem feltettem egy székre, így a lában nem zavar annyira.
-Én mentem!-pattant fel Li.-Skype-olok
Dannel, mert most ér rá. Küldött egy SMS-t, szóval majd jövök!-azzal intett
egyet, és eltűnt az ajtó mögött.
-Dan a barátja, aki Bostonban
tanul.-adtam magyarázatot Taylornak, mert értetlenül nézett.
Megvilágosodva bólintott, majd
visszatértünk előző elfoglaltságunkhoz. Gondolatainkban elmerülve ültünk-már
aki.
-Ez nem fog menni.-sóhajtottam
fel.
-Menni fog!-ugrott fel
Kenzie.-Együtt menni fog. Mert ha összefogunk, minden sikerülni fog.
-Együtt….-ismételgettem a
szót.-Kenzie.-állítottam le a még mindig szövegelő vöröst.-Te egy
felfedezetlen, csiszolatlan zseni vagy!-kiáltottam a végét.
-Oh, tudom.-mondta
beképzelten.-Miért is?
-Törjünk ki most együtt,
Hogy mindent szebbé tegyünk.
Szegjük meg a szabályokat,
Fessük falra a gondolatainkat.
Mert együtt többet elérünk,
S fennmarad az emlékünk.
-Hm… Ez nem is rossz.
-Akkor a refrén megvan. Már
csak a többi kell.
Hát… Valahogy nem jött az
ihlet. Olyan lapos szövegeket hoztunk össze, hogy azon már csak nevetni
tudtunk. Így mára Kenzie feladta a küszködést. Mi még maradtunk. Egy kis
beszélgetés megtörte a jeget. Ráléptünk a barátsághoz vezető útra. Az azt
jelenti nem, amikor elmondtam neki-elszóltam magam!-, hogy nem is járunk
igazából. Mindegy.
-Nem úgy nézel ki, mint aki
ilyet önszántából tesz.
-Tudom. Valerie ötlete volt,
mert szerinte így több rajongónk lesz. Szerintem meg csak megutálnak. Ha
viszont beválik, akkor bűntudatom lesz, mert nem a zenénkért szeretnek, hanem
azért, mert a „barátnője” vagyok. És az nem jó. Azért küzdünk, hogy a zenénkért
szeressenek minket, mert a zene az életünk.
-Ez olyan szép volt.-szipogott
műn.
Végigbeszéltük az egész
éjjelt, észre sem véve az idő múlását. Csak reggel jöttünk rá, amikor kezdett
világosodni odakint. Elmentünk venni kávét, mellé egy muffint, és visszamentünk
a stúdióba.
-Mi a francot kerestek
itt?-nyitott be Valerie fél órával később.
-Dolgozunk.
Ártatlan műmosolyt
villantottunk rá, majd újra belemerültünk a füzetembe. Semmi!!! Egyszerűen
nincs egy használható ötletünk. Ha belegebedünk se lesz meg soha ez a szám!
Kilenc körül bejöttek a lányok is, így négyen agyaltunk. A telefonom rezgése
törte meg a monoton csendet.
Mit szólsz ma egy „randihoz”? Ash
Szemforgatva kezdtem
visszaírni, hogy nem érek rá, de gyorsan kijavítottam, mert a lányok filmet
akarnak nézni, és nincs kedvem romantikus izéket végigszenvedni.
Fél óra múlva legyél nálunk.
-Én léptem.-álltam fel. Három
kíváncsi szempár tapadt rám, amitől kicsit kirázott a hideg.
-Hova mész?-kérdezte Li.
-Randira.-vágtam rá.-Bármit,
csak ne kelljen nyálas filmeket néznem veletek.
Intettem egyet, majd kibicegtem
az épületből. Fogtam egy taxit, miután aláírtam és fotózkodtam pár rajongóval.
Hazavitettem magam, kifizettem a fuvart, aztán beviharzottam-már amennyire tudtam-
a házba. Köszöntem Marianak, vázoltam a helyzetet, és mentem is zuhanyozni.
Felvettem egy egyszerű cuccot. Illetve vettem volna, de nem találtam sehol azt
a pólót.
-Maria! Hova tetted azt a
pólót?-kiáltottam neki.
-Melyik pólót?
-Azt, amelyik ott volt azon az
izén. Tudod, az a fekete, amin felirat van, meg az a koponya minta.
-Minden pólód fekete és
feliratos.
-Megvan!
Gyorsan belebújtam, majd
kifésültem a hajamat-ami megkopott egy kicsit-, és a konyhába mentem. A fél óra
két perc múlva telik le pontosan, így leültem a pulthoz. Beszélgettünk kicsit
Mariaval -emberi módon, és nem ordítva, mint nemrég. Öt perc elteltével Ash
megérkezett, így elköszöntünk és elindultunk.
-Hova is megyünk?-kíváncsiskodtam.
-Nem tudom.-vont vállat.
-Elhívsz randira, de nem tudod
mit csináljunk, vagy hova menjünk. Mit is vártam!-ráztam a fejem. –Mindegy.
Mondjuk…


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése