Már épp ellenkezni akartam, de a telefonom hangosan kezdte énekelni a
beállított csengőhangom.
-Bocsánat.-Anya neve villogott a kijelzőn, így hamar megnyomtam a
gombot.-Szia anya!
-Szia kincsem. Miért nem mondtad még nekem, hogy egy ilyen helyes fiú
az udvarlód?
Azt hittem ott helyben fogok meghalni a nevetéstől. Még hogy ilyen
helyes udvarlóm van… Mindenki hülyének nézhetett a szobában, mert enyhén jött
rám a fuldoklás.
-Anya én… Nem
tudom miért nem mondtam eddig, hogy van egy
ilyen helyes udvarlóm.-mondtam ki az utolsó három szót nagy nehezen. Ashton
vigyorogva nézett, de egy „Kuss!” eltátogása után, már csak a visszafojtott
mosolygás játszott arcán.
-Remélem minél
hamarabb hazahozod bemutatni. Végre egy fiú, aki boldoggá tesz!-szerintem még
meg is könnyezte ezt a mondatát.
-Persze. Majd
ha lesz egy kis szabadnap, akkor mindenképpen hazaviszem.
-Nagyszerű!
Mond meg neki hogy üdv a családban! És puszilom a lányokat is.
Én is
elmorogtam valami köszönésfélét, majd kinyomtam a hívást. Összeszűkült
szemekkel néztem Ashtonra, majd a lányok felé fordultam.
-Anya puszil
titeket.-közöltem velük, majd gonosz vigyorra húztam ajkaim és visszafordultam
a fiú felé.-Anya örömmel látna nálunk, hogy megismerjen. És apukám is főleg ha
megtudja, hogy az „udvarlóm” vagy. Legalább kipróbálja az új golyókat, amit a
szülinapjára kapott tőlem. Remélem golyóálló vagy!
Hatalmasat
nyelt, és elpirulva nézett körbe, majd megütközve emelte újra rám tekintetét.
-Apa rendőr. És
nem szereti, ha a kicsi lánya körül a másik nem is jelen van.
Szemét dolog
tőlem, de ha tényleg a „barátom” akar lenni, akkor csak tessék.
-De az apád nem
is…-kezdte el mondandóját Kenzie.
-Nem az anyád
szokott a szigorú lenni?-kotyogott közbe Li.
-Ja. Az apád
nem is szigorú. Inkább… úgy kezel, mint a második fiát. Amit nem értek, mert
Logan is elég lehetne, bár elég fiús vagy, de akkor is lány, bár annyira ne üt
ki, de azért mégis… Mindegy.-hallgatott el végre. Szúrósan néztem a két
kotyogós ünneprontó barátomra.-Hupsz… Ja, hogy te csak szívattad! Bocsi.
-Te csak szívattál?
De izé vagy!
-Te meg se szólalj!-szegeztem
rá mutatóujjam.
Maga elé emelte
kezeit védekezésképp, majd elnevette magát.
-Hogy fogom én
kibírni melletted?
-Te? Én hogy
fogom?
-Azért ennyire
nem vagyok…
-De, de az
vagy.-húztam el a szám. Vállat vontam, aztán lehuppantam a kanapéra, a lábaim
pedig a kis dohányzóasztalra raktam. Unottan kapcsolgattam a készüléket, míg
körülöttem a legtöbben –Valerie és a lányok- beszélgettek, a fiúk meg Ash-nek
mondtak valamit. Elsápadva meresztette szemeit, majd rám kapta azokat és
elpirult. A tv-ben épp a hírek ment, és legnagyobb nem meglepetésemre máris mi
voltunk a téma. Felhangosítottam, hogy mindenki tökéletesen hallja.
-Habár még csak nemrég lett hivatalosan is
bejelentve, de már az egész világ az új sztárpáron rágódik. Mint mindig, most
is vannak olyanok, akiknek nem tetszik ez a kapcsolat, de szerencsére több
azoknak a száma, akik imádják őket. A Twitter nevű közösségi portálon ők
foglalják el a legtöbb trendet, valamint a rajongók is folyton róluk beszélnek.
Vajon tartós lesz a kapcsolat, akár a Jelena szerelem, vagy csak egy futó
kaland lesz? Reméljük, minél hamarabb megtudjuk a választ.
-Világszenzációk
vagyunk!-mondta Ash.
De jó… Idétlen
kis csitrik fognak halálos üzeneteket küldözgetni, mindenféle ribancnak
elmondani, és megfenyegetni. Már alig várom… Sóhajtva ráztam meg a fejem.
-Azt hiszem
most szereztem pár hülye csitrit, akik majd nap mint nap engem szidnak, mert
„elvettem” a kedvencüket. Ha egy is beszól nekem, felpofozom, és nem érdekel
semmi.
-Ne nevezd a
rajongóinkat csitrinek!-háborodtak fel mind a négyen.-És ne bántsd őket.
-Azt csinálok,
amit akarok.-grimaszoltam. Nem fogják megmondani nekem.
-Álljatok le.
Ne veszekedjetek már is, inkább szokjatok össze.-csóválta a fejét
Valerie.-Nekem dolgom van, szóval megyek. Charlie, ne csinálj semmit. Elisa,
légy rá jó hatással. Kenzie, te pedig tarts rendet.-Bólogattunk, mint akik majd
betartjuk.-Holnap a stúdióban lesztek. Legyetek jók.
Elindult
kifelé, de eszébe juthatott valami, mert visszafordult, és rám nézett. Mit
csináltam már megint?
-Remélem nem
kell holnap a rendőrségen vagy a kórházban kezdenem.
-Mert?
-Mert itt
alszik.-mondta úgy, mintha ezt tudnom kellett volna.
Kikerekedett
szemekkel néztem rá, majd a bénán álló fiúra, aztán a lányokra, és vissza oda,
ahol nemrég még Valerie állt.
-Öhm…Nincs
vendégszobánk. Szóval vagy a kanapén alszol, vagy…-hallgatott el Li rám nézve.
-NEM!Nincs az
az isten, amiért ez a szobámba akár egyetlen lépést is megtesz!
-1:Nem ez,
hanem Ő. 2:Veled fog aludni, mert így legalább összeszoktok egy kicsit. Mert a
párok általában tudnak egymásról pár dolgot. Itt az alkalom, hogy megtudjatok
egymásról mindent.-mondta Kenzie.
-Na na na!
Lassan a testtel. Azért nem mindent.-emeltem magam elé a kezeim.
-Én nem
szólhatok bele, hogy hol aludjak?
-NEM!-szóltuk
le egyszerre Kenzievel. Megszeppenten nézett ránk, de mi tovább veszekedtünk,
nem is figyelve rá.
-Elég!-ordította
el magát Li.
Dühösen néztünk
rá, a fiúk pedig befogott fülekkel álltak.
-Szerintem mi
megyünk. Holnap találkozunk.-mondta Luke, és hárman el is tűntek. Ash maradt
egyedüli fiúként. Mondjuk…
Maria-aki
idő közben megérkezett a vásárlásból- megcsinálta a vacsorát, ami pizza volt.
Vacsora után mindenki elintézte lefekvés előtti dolgait. Kértem Miariatól egy
takarót és egy párnát, amiket a szobámba vittem. Letettem a földre az ágyam
mellé, majd visszamentem a nappaliba. Mindenki kiterült, így nekem nem nagyon
volt hely. Végül a legegyszerűbb megoldást választottam, azaz belefeküdtem az
ölükbe. Nem volt energiájuk tiltakozni, szóval nyugodtan maradtam a helyemen.
Nem sokkal később mind olyan fáradtak voltunk, hogy majdnem bealudtunk, úgyhogy
döntöttünk, és elvonultunk aludni. Bevackoltam magam a puha takaróm alá, és
lehunytam szemeim.
-Alszol?-suttogta
ideiglenes szobatársam.
-Igen. Most is
csak álmomban beszélek.-morogtam.
-Mi a kedvenc színed?-szólalt
meg kis idő múlva.
-Komolyan?
Ennél nem tudtál volna valami érdekesebbet kitalálni?-kérdeztem felülve az
ágyamon. Visszadőltem a párnámra, és csendbe burkolóztunk.-Fekete és kék. De
szeretem a zöldet is. Tudod azt az árnyalatát, ami a fű- és a mocsár zöld
között van. Neked?
-Te aztán
kifejted a mondandód.-nevetett fel halkan.
-Szövegíró
vagyok. Ez a dolgom.-kuncogtam én is.-Éhes vagyok.
-Én is.
Kikászálódtam
az ágyamból, és felette állva bámultam le rá. Olyan „jössz vagy mi lesz?”
fejjel néztem rá, mire elvigyorodott és felpattant. Kiosontunk a konyhába-csoda,
hogy nem ébredt fel senki a hangos nevetésünkre. Pedig visszafojtottuk! Csak
egymásnak vágtunk hülye fejeket, hogy ne bírja. Ahogy kiértünk a folyosóról,
nekilendülve sprinteltem el a konyháig, ahol megcsúsztam és egyenesen
nekimentem a hűtőnek. A szánkra tapasztott kezekkel álltunk-én ültem!-, míg
abba nem maradt a nevetésünk. Kivettem a megmaradt pizzát, bevágtam a mikróba,
és leültünk az asztalhoz. Amint egymásra néztünk, kitört belőlünk a nevetés,
és egymást lepisszegve vártunk a kaját. Pityegett a mikró, jelezve elkészült a
kaja. Kivettem és két tányérra raktam egy-egy szeletet, majd az egyiket elé,
míg a másikat magam elé tettem. Csendben tömtük magunkba a hizlaló kaját, amit
anya biztos nem engedne meg, mert szerinte egészségtelen. Nem értem ezeket a
hóbortjait. Amint eltüntettük, ami a tányérunkon volt, visszaindultunk a
szobámba. Újra bebújtam az ágyamba, Ash pedig az ideiglenes alvóhelyére.
-Mesélj
magadról.-kérte.
-Mit?-húztam az
agyát.
-Mindent.
-Rendben. December
31-én születtem, pontosan két perccel éjfél előtt. Anyám nem akart engem, mert
nem tudott volna eltartani. Apám és a felesége össze is vesztek, amikor én
megszülettem. Végül Karen elfogadott, mert, ahogy ő mondta, nem tehetek
arról, hogy az anyám egy kurva volt. Mondhatni, egy egy éjszakás kalandból
lettem. Azóta Karen az anyám. Apa mindent megadott, amit csak tudott. Sose
kértem sok mindent. A tesóm Logan. Mindig is teljes testvérként tekintettem rá.
Hű, ez aztán t-s volt… Mindegy. A kapcsolatunk szoros, főleg amikor kiderült,
hogy a szívrendellenessége van. Most is a kórházban fekszik, kómában. Egy hete
kicsit megerőltette magát. Amikor csak tudok, hazamegyek hozzá.
-Sajnálom.
-Nem kell.
Erős, és kitart. Megígérte, hogy mellettem marad, és megvéd mindentől.
-Nagyszerű
testvér lehet.
-A legjobb a
világon. Főleg amikor elvitte helyettem a balhékat.
-Mint
például?-kíváncsiskodott.
-Vázatörés,
egyéb törések… Egyszer kaptam egy leguánt. Egy hét után már nem mozdult többé.
De mentségemre szólva, az az állat öngyilkos lett! Már előtte láttam rajta.
Kinevetett.
Kedves. Még beszélgettünk egy kicsit, de hamar elnyomott minket az álom.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése