Meghoztam az első fejezetet! Én már nagyon várom a véleményetek. Szerintem elég lapos lett, de Charlie természete eléggé látszik itt. A következő szerintem két hét múlva jön, mert három blogot egyszerre nem a legkönnyebb. És anya befogott házimunkára is, de még az angolt is tanulni kellene szóval nem sok idő áll majd rendelkezésemre. Amint van időm és energiám írom a részeket, de ha néha kések, akkor jó lenne, ha szemet hunynátok fölötte. Remélem tetszeni fog amit írtam, és...Még annyit, hogy köszönöm mindenkinek aki eddig megnézte a blogom-és a többit is!
U.I.:Tetszik az új fejléc? Kezdek belejönni...
-Lányok, ez
lesz az első interjútok. Lehetőleg ne rontsátok el.-mondta Valerie.
-Igenis,
főnökasszony!-szalutáltunk. Egyszerre nevettük el magunkat a beálláson.
Életünk első
interjújára készülünk, és egy kicsit sem izgulunk. Csak Elisa tojt be kicsit.
-Nyugi már
Li!-veregettem meg a vállát.
-Nem megy!
Mi lesz, ha elrontom? Ha dadogok? Vagy ha rosszat mondok?-kérdezte
kétségbeesetten.
Kenzievel
összenézve kuncogtunk. Hogy lehet valaki ilyen? Mindig ezt csinálja, ha ideges.
Mi nevetünk rajta, aztán tök jó minden. Sőt! Olyankor még jobb a koncert, vagy
bármi.
-Nevetünk.
Aztán semmi gond. Fogd fel úgy, mint egy bulit.
-Ahol
kérdéseket tesznek fel.-kotyogtam közbe Kenzie nagy monológjába. Egy csúnya
pillantással elhallgattatott, majd visszafordult Li felé.
-Gyertek
csajok. Mindjárt kezdünk.-szólt be egy fickó.
Utálom ezt a
nőt. Beleváj minden apró részletbe az életünkben.
- Nos,
lányok. Mit terveztek még erre az évre?
-Szeretnénk
felvenni az első videoklipünk, melynek az előkészületei már folyamatban vannak.
De amikor időnk van rá, az albumon dolgozunk.-válaszolt Kenzie.
-És hogy
haladtok vele? Ha jól tudom, pár dal már készen van.-vigyorgott irritálóan.
Vagy csak engem idegesít ez a nő?
-Igen, már
meg van egy-két dal, de még finomítunk rajtuk. Például a vokál még nincs
teljesen kész, vagy a zene is finomításra szorul.-vettem át a szót.
-És ti
írjátok a dalokat?
-Mindet.
Amikor elkezdtük, megegyeztünk abban, hogy csak saját dalokat adunk elő. Mert
amit nem mi írunk, azt nem tudjuk olyan átérzéssel énekelni.-mondta Elisa.
-És saját
tapasztalatok alapján vagy, hogy íródnak a slágerek?
-Sok érzelem
rejtőzik egy emberben, és az énekesek abban különböznek, hogy rímek formájában
kiadják magukból. Egy dal folyamata abból áll, hogy mi mondjuk ami eszünkbe
jut, Charlie pedig rímekbe szedi. Ebben ő van az élen.-nézett rám Kenzie.
-Nem is
igaz.-pirultam el egy kicsit. Csak egy kicsit…mondjuk, hogy egy paradicsom is
fehérebb nálam.
Mindenki
nevetett reakciómon, én pedig lehajtottam fejem és a kezembe temettem arcom,
miközben elfojtottam feltörni készülő nevetésem.
-Ne sírj
kincsem!-simogatta meg a hátam Elisa.
-Te idióta,
én nevetek!-ütöttem bele a vállába.
Egy pár
könnyű kérdést tett még fel, majd mehettünk is. Visszaöltöztünk, aztán
indultunk haza. Amikor hazaértünk, egyből a konyha felé vettük az irányt. Maria
–Elisa anyukája- már az asztalra tette az ebédet. Mint akik egy hete nem ettek,
úgy vetettük rá magunkat az ételre. Igen, mi kulturált ifjú hölgyek vagyunk!
Többnyire…
-Nézzünk
filmet. Unatkozok.-nyafogott Kenzie.
-Kenza
drágám. Szerinted mi nem?-tettem fel a remek kérdést.
Végszóra
megcsörrent a telefonom. Miért engem kell csesztetni állandóan?
-Valerie
az.-olvastam el a nevet a kijelzőn.-Mond.
-Lányok, jó
hírem van!
-Mi?
-Remek
ötletem van, hogy hogyan tudnánk a bandát nagyobb hírnévhez juttatni.
-Na most mit
talált ki?-suttogta Elisa.-Ha megint olyan, mint a múltkor, én kihagyom.
Nos…az az
ötlet tényleg nem volt valami jó.
-Le fog
merülni a telefonom, szóval gyorsan mondom. Azt találtam ki, hogy Charlie…
-Én? Miért
én? Nem lehetne Elisa? Vagy Kenzie. Ő mindent tökéletesen csinál. Én csak a
bénázásban és a füllentésben vagyok jó.
-Pont ezt a
tulajdonságodat fogjuk felhasználni.-szúrta közbe.
-Nem! A
rajongóinknak nem fogok hazudni. Az emberek mindig rájönnek a hazugságra, és ha
rájönnének, hogy hazudtunk…Nem!-tiltakoztam azonnal.
-Nem te
döntesz. Mindent megbeszéltünk már a…
A vonal
megszakadt, a mondata közepén. Hát ezt már nem fogjuk megtudni…Nem most. Holnap
úgyis eljön és tájékoztat a „fejleményekről”.
El is jött. Csak sajnos kicsit későn, bár
ahhoz időben, hogy ne verjem szét pár emberke képét.
Azon ritka
napok egyike volt a másnap, amikor nem csináltunk semmit. Filmet néztünk,
pop cornt zabáltunk, és hizlaló kaját tömtünk magunkba. Átlagos lazulós nap…
-Elgurult a
kukoricám!-nyafogtam a pattogatott roppanós izé után nézve.
Ezen megint
nevettünk egy sort, de most komolyan...
ezen ki nem nevetett volna?
-Most pedig térjünk rá a lányokra.
Felröppentek pletykák, hogy az egyik CME lánnyal valamelyikőtök közelebbi
kapcsolatba került.-húzogatta a szemöldökét a műsorvezető.
Meglepetten
meresztettük a szemeinket a készülékre, melyben elhangzott ez az érdekfeszítő
mondat. Megvilágosodva néztünk össze a lányokkal. Szóval erre gondolt Valerie…
-Most mit néz mindenki engem?-kérdezte
Ash. Jajj ne…
-Mert mindenki tudja, hogy te vagy a pletykák
kereszttüzében.Szóval…Igaz vagy sem, hogy te és Charlie jártok?
Feszült
figyelemmel néztük a habozó fiút. Nem mondhatja ki!
-Nos…Igen, mi egy párt alkotunk.-bökte ki
nagy nehezen. Kimondta…
-Én
kicsinálom ezt a gyereket! Amint a szemem elé kerül, az első dolgom egy jobb
horog lesz, az tuti!-dühöngtem. A lányok próbáltak nyugtatni, de ilyenkor ki a
fene lenne nyugodt? Egy kamukapcsolat kezdetét jelentette be pár pillanata az
az idióta, és a legrosszabb, hogy én erről nem tudtam! Utálom ezt az egészet!!!
Olyan másfél
óra telt el, amikor megszólalt a csengő. Tudtam jól kik azok. Azonnal felment a
pumpa bennem, amikor tekintetünk
találkozott. Láthatta szememben a dühöt, mert ijedten torpant meg és az éppen
előtte álló személyt-történetesen Elisa volt az-maga elé húzta.
-Kérlek ne
üss meg! Nem az én hibám, nem én találtam ki, és nem én voltam!
-Nem hiszem
el! Mégis hogy a francba jutott eszetekbe ez? Én miért pont én? Mit tettem
ellenetek, amiért ezt érdemeltem? Megmondanátok?-törtem ki meg sem hallva
szavait. Szikrákat szóró tekintettel mentem közelebb az Elisa mögött bujkáló
sráchoz.-Szóval? Miért pont én?
Elisa
elandalgott kettőnk közül, így Ash védtelenül maradt. A pólójánál fogva
rántottam közelebb, hogy az arcába tudjam sziszegni kérdéseim. Szemeiben
félelem csillant, és összeszorította azokat, amikor lendült a kezem.
-Mi a fene
folyik itt?-kiáltotta el magát Valerie.
-Hála égnek!
Ha pár pillanatot késel, Charlie már szétverte volna.-könnyebbült meg Li.
Dühös
pillantásom még mindig összefonódva volt az ő ijedt íriszeivel, de Valerie két nagydarab
izével jött, és azok lefejtették ujjaimat Ash pólójáról. A karjuk vastagabbak
voltak, mint a derekam, de egyet még le is tudtam volna talán ütni, de kettő
már sok. És ezt Valerie is jól tudja…
-Hallgatlak.-állt
elém.-Miért is akartad megütni? Nem pont te mondtad, hogy védteleneket nem
szabad bántani?
-Hé! Én nem
vagyok védtelen!-háborodott fel Ash.
-Szerintem
meg igen, mert most akart megütni egy csaj.-veregette meg a vállát Calum. A
többiek nevetni kezdtek, mire Ashton durcásan összefonta kezeit mellkasa előtt.
Én még mindig a két gorilla között álltam-bár lehet hogy lebegtem, mert olyan
erősen fogták a karjaimat, hogy nem biztos, hogy a földön álltam-és mérgesen
méregettem a durci fiút.
-Elengednétek?-néztem
az egyik, majd a másik szekrényre.-Legalább a neveteket mondjátok el.
-Joe.-dörmögte
az amelyik a bal oldalamon állt.
-Frank.-mondta
a másik. Biccentettem nekik, majd egy terven agyaltam.
-Charlie.
Min agyalsz?-nézett rám kérdőn Kenzie.
Suttogott
valamit Valerienek, majd újra rám nézett. Mindenki rám emelte pillantását, én
meg csak kukán bámultam vissza.
-Mi
van?-kérdeztem végül.
Mindenki
csak rázta a fejét, így sóhajtottam és kérlelően néztem Valeriere. Bólintott,
így elengedtek a monstrumok-bocsánat, Joe és Frank-, és masszírozni kezdtem a
felkarom.
-Nagyon
fáj?-jött mellém Ashton.
-Nem,
viccből masszírozom.-vágtam rá nyersen.
-Most miért
vagy ilyen velem?
-Még
kérdezed? Élő adásban jelentetted be-a tudtom nélkül-, hogy járunk, ami nem is
igaz. Hát ezért vagyok veled ilyen.-fejtettem ki indokom. Lehet kicsit durva
voltam, de hidegen hagyott. Jelen pillanatban a hazugság és annak
következményei jobban lefoglaltak.
-Nem én
akartam ezt. Én sem akarok hazudni, de a menedzsment összebeszélt, és én is
csak egy áldozat vagyok. Sajnálom ezt az egészet, de csak segíteni akarok, mert
ha jól tudom barátok vagyunk.
-Még. De nem
biztos, hogy azok is maradunk.-morogtam.
-Nos, ha egy
látszatkapcsolatot akarunk fenntartani, akkor jóba kell lennünk.
-De nem
akarom. Minden nap a szemükbe kell hazudnunk a rajongóinknak, a sajtónak, és
minden embernek a világon. És ez csak szenvedés lesz mindenkinek! Neked, a
lányoknak, a fiúknak, nekem is!
-Szóval úgy
gondolod szenvednél mellettem?-kérdezte bánatosan.
-…

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése